gdzie najbezpiecznie zdiagnozować i usunąć polipy u kota ?

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Śro paź 05, 2022 12:00 gdzie najbezpiecznie zdiagnozować i usunąć polipy u kota ?

Moja koleżanka ma pod opieką znajdę- kot uratowany cudem, dorosły, był już jedną łapą na innym świecie. Udało się go zatrzymać , ale od wielu miesięcy ma problemy z oddychaniem i nawracające przeziębienia (mam tylko informacje ogólne) . Ostatnio w klinice Miłowet w Międzyrzecu Podlaskim pobrano z ucha próbkę do badania i wykazała bakterię, która podobno jednoznacznie wskazuje na polipy w uchu/uszach. Tam niestety nie mają możliwości dokładnej diagnozy, ani też operacji.
Skierowano kota do Dermowetu w Warszawie . Koszt badania wyceniono wstępnie na 300-600 zł a operację na 1600 zł . Pytanie jednak dla mnie /dla nas najważniejsze- czy polecacie tą klinikę, czy może macie w kwestii polipów jakieś rozeznanie i możecie polecić jakieś inne gabinety ? Najlepiej Warszawa, okolice lub cokolwiek trasą na wschód . Kot z Białej Podlaskiej.

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Śro paź 05, 2022 12:04 Re: gdzie najbezpiecznie zdiagnozować i usunąć polipy u kota

nie da się edytować, więc dopiszę...
Oczywiście podejrzewane są polipy w nosogardzieli jako przyczyna powracającego przeziębienia i trudności z oddychaniem

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Śro paź 05, 2022 12:58 Re: gdzie najbezpiecznie zdiagnozować i usunąć polipy u kota

Dzwoniłam już też Centrum Weterynaryjnego Sochaczew. Tam szacowany koszt do 1000 zł , ale nie to najważniejsze a informacja, że jak już kota uśpią do badania i będzie wskazanie do operacji to to zrobią od razu, a w Dermawecie chcą to rozłożyć na dwa razy - co chyba jest niedpouszczalnym ryzykiem , skoro ktoś inny jest w stanie zabezpieczyć sobie czas od razu na zabieg.
Jakieś opinie macie o CW Sochaczew , które by były przeciwwskazaniem do zabrania tam kotka ?

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości