JELENIA GÓRA - weterynarz dla zestresowanego kota

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Nie wrz 11, 2022 12:07 JELENIA GÓRA - weterynarz dla zestresowanego kota

Hej,
Obserwuję forum od jakiegoś czasu i zauważyłam, że są tu ludzie z Jeleniej, więc postanowiłam się zarejestrować, może ktoś nam pomoże. Przeprowadziliśmy się do Jeleniej parę miesięcy temu i szukamy weterynarza odpowiedniego dla naszej kotki, która niestety bardzo źle znosi wizyty u weterynarza, jest bardzo agresywna - ostatnim razem przy pobieraniu krwi dali jej tabletkę uspokajającą przed, a i tak parę osób ją trzymało z trudem, darła się przez pół godziny prawie, posikała się i zesrała tam, a potem w domu cały dzień była w stanie katatonicznym :placz: . Jak otworzyliśmy nosidełko w domu to myślałam, że umarła ze stresu, bo leżała w bezruchu z otwartym pyskiem i nie reagowała :strach: . Od tamtego wydarzenia stresuje się weterynarzem jeszcze bardziej. Tak więc szukamy weta, który ma doświadczenie w tego typu przypadkach, nie uważa badań okresowych za fanaberię i ma dobrze wyposażony gabinet (żeby oszczędzić jej w miarę możliwości tułania się po różnych gabinetach). Plus, jeśli ktoś ma jakieś porady, jak jej pomóc w takich sytuacjach, będę wdzięczna za napisanie.

ziuku

Avatar użytkownika
 
Posty: 610
Od: Nie wrz 11, 2022 11:31

Post » Nie wrz 11, 2022 15:01 Re: JELENIA GÓRA - weterynarz dla zestresowanego kota

Gabapentyna podawana kilka dni przed wizytą po pół tabletki dziennie powinna pomóc kotce.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10927
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie wrz 11, 2022 15:03 Re: JELENIA GÓRA - weterynarz dla zestresowanego kota

Poprzednio chyba za późno podano uspokajacz, katatoniczny stan był prawdopodobnie reakcją na lek.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10927
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie wrz 11, 2022 15:19 Re: JELENIA GÓRA - weterynarz dla zestresowanego kota

Jarka pisze:Gabapentyna podawana kilka dni przed wizytą po pół tabletki dziennie powinna pomóc kotce.

To można dostać bez recepty, czy trzeba weta prosić o wypisanie? To ta sama gabapentyna, co jest używna jako lek przeciwpadaczkowy dla ludzi?

A co do czasu to nie mam pojęcia, jak się ten uspokajacz nazywał, ale odczekiwali po podaniu 15-20 min.

ziuku

Avatar użytkownika
 
Posty: 610
Od: Nie wrz 11, 2022 11:31

Post » Nie wrz 11, 2022 19:48 Re: JELENIA GÓRA - weterynarz dla zestresowanego kota

ziuku pisze:
Jarka pisze:Gabapentyna podawana kilka dni przed wizytą po pół tabletki dziennie powinna pomóc kotce.

To można dostać bez recepty, czy trzeba weta prosić o wypisanie? To ta sama gabapentyna, co jest używna jako lek przeciwpadaczkowy dla ludzi?

A co do czasu to nie mam pojęcia, jak się ten uspokajacz nazywał, ale odczekiwali po podaniu 15-20 min.


Na receptę. Tak, to ta sama gabapentyna.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10927
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon wrz 12, 2022 18:22 Re: JELENIA GÓRA - weterynarz dla zestresowanego kota

Dzięki wielkie.

ziuku

Avatar użytkownika
 
Posty: 610
Od: Nie wrz 11, 2022 11:31




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości