Pomóżcie !!!

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Nie sty 31, 2021 21:12 Pomóżcie !!!

Witam.
Mam kota 10-letniego, od dwóch tygodni się dziwnie zachowuje. Zaczął bać się podłogi, chodzi wszędzie tylko nie po niej. Przestał jeść i pić. Jego oczy patrzyły tak dziwnie na nas, jakby był na nas zły albo obrażony, a później stały się takie nieobecne. Byliśmy z nim u weterynarza, pobrał mu krew do analizy i dal kroplówkę podskórnie, żeby się kotek nawodnił. Kroplówka się bardzo szybko wchłonęła. Następnego dnia już nie było po niej śladu. Ale jak się zachowywał tak się zachowuje.
Z wyników krwi wyniknęło, że ma bardzo mało czerwonych krwinek oraz podwyższone próby wątrobowe. Kazał nam go obserwować i pokazać się w następnym tygodniu.
Postawił diagnozę, że to może być białączka...no to się załamałam.... Pojechaliśmy w następnym tygodniu do niego, znowu dał mu kroplówkę i jakiś preparat, żeby pobudzić apetyt, ale to nie wiele dało, zjadł może odrobinkę więcej następnego dnia, ale w dalszym ciągu porcję zjada mizerne. Dodam ze jest dużym kotem, bo jak był zdrowy to ważył ponad 5kg, a teraz schudł do 3 tak na oko.
Sama skóra i kości już praktycznie zostały.
Dostał jeszcze tabletki antydepresyjne, ale jak dostał pierwszą dawkę to cały dzień przespał, dopiero po 23 coś zjadł i w nocy, bo rano miseczki były puste. W zachowaniu dalej zero zmian, podłoga to lawa i koniec nie stanie na nią. Słaby jest strasznie, ale jak musi przejść do innego pokoju to po każdym meblu, byle nie po podłodze. Panicznie wręcz się jej boi. Mimo, że żadna krzywda mu się na niej nie stała NIGDY.
Wczoraj pojawiły się kolejne niepokojące zmiany, a mianowicie zaczął sikać pod siebie, a dzisiaj znowu to zrobił.....
Dostał dzisiaj kolejną porcję tabletki antydepresyjnej, ale jak było tak jest, a nawet bym stwierdziła, że gorzej, bo apetyt ma jeszcze mniejszy....
Macie jakieś pomysły, co mu może być, albo jak mu pomóc? Doradźcie mi coś, bo serce mi pęka jak widzę go w takim stanie.
Z pełnego życia kota zmienił się we wrak kota.....i to tak nagle....
Oto jego wyniki badań krwi....

Morfologia - krwinki czerwone 3,32 mln (5,10-11,20), krwinki białe 13,26 tys ( 5,50-19,50), hemoglobina 64 (85-162)

Parametr Wynik J.miary Min. Max.
Potas L 4,06 = mmol/l 4,1 5,6
Sód 151,9 = mmol/l 143,6 156,5
Chlorki H 120,3 = mmol/l 100 118

Wyniki badań
[/b][/b]Parametr Wynik J. miary Min. Max.
AST (GOT) H 106,2 = U/l 6 44
ALT (GPT) 104,1 = U/l 20 107
ALP L 19,9 = U/l 23 107
Mocznik 39,1 = mg/dl 25 70
Kreatynina 1,16 = mg/dl 1 2
Białko całkowite 7,4 = g/dl 5,7 9,4
Glukoza 105,3 = mg/dl 56 130
Albuminy 3,44 = g/dl 2,6 4

Zakrecona1992

 
Posty: 1
Od: Nie sty 31, 2021 20:59

Post » Pon lut 01, 2021 9:47 Re: Pomóżcie !!!

niewiele jestem w stanie pomóc przy diagnozie, ale podrzucę plus podpowiem, że chyba lepiej, żebyś poprosiła moderatora o zmianę lokalizacji wątku na dział koty i zmienic tytuł na jakiś więcej mówiący- typu niezdiagnozowane objawy neurologiczne, psychiczne plus niedokrwistość- bo to na to wygląda.
Moze wejdzie ktoś, kto ma intuicje diagnostyczną, konkretnie myślę o Blue. Postarałabym się też na Twoim miejscu, zeby napisac z 5 postów, wtedy posty bedą Ci się pojawiac bez akceptacji i będziesz też mogła pisać pw
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon lut 01, 2021 9:48 Re: Pomóżcie !!!

a jeśli rzeczywiście szukasz namiarów na dobrego weta, to wpisz w tytule lokalizację
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości