Pierwszy raz u weterynarza

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Pt wrz 13, 2019 13:19 Pierwszy raz u weterynarza

W internecie szukałem weterynarza i trafiłem na stronę https://cymwet.pl/jak-przygotowac-sie-d ... terynarza/ Podkreślam, że będzie to moja pierwsza styczność z weterynarzem i dla mojego kota również pierwszy raz. Czy może mi ktoś powiedzieć jak przygotować się do wizyty u weterynarza? Z góry dziękuje za pomoc.

oceane.raynor

Avatar użytkownika
 
Posty: 1
Od: Pt wrz 13, 2019 13:09
Lokalizacja: Tarnów

Post » Sob wrz 14, 2019 22:45 Re: Pierwszy raz u weterynarza

1. Należy wybrać dobrego weterynarza, poszukać na miau w "weci polecani", są dla każdego miasta. Albo w necie poszukać opinii. To jest naprawdę ważna sprawa, bo niestety spotyka się wetów niekompetentnych i bagatelizujących pacjenta, a w efekcie działających na jego szkodę.
2. Jeśli idziesz z kotem nieszczepionym, nie wyjmuj go w gabinecie z kontenerka, tylko odkryj pokrywę, a jeśli musi być badany na stole, to na własnym kocyku. Także warto mieć własny termometr, bo nieraz koty tą drogą łapią choroby zakaźne.
3. Kot powinien być na czczo (ok. 7 godzin), wtedy w razie potrzeby można mu zrobić badanie krwi czy usg.
Do badania kontrolnego, szczepień itp. to wystarczy, jeśli kot jest chory należy spisać na kartce niepokojące objawy i własne podejrzenia, co do przyczyn (kot mógł się zatruć - gdy jest wychodzący, zjeść szkodliwą roślinę, substancję, polizać jakiś środek czyszczący w domu itd.) także wszelkie pytania do weta należy spisać.
Ponadto należy dopilnować, żeby wet dał wydruk opisu wizyty, zalecenia, oraz wyniki badań ewentualnie przesłał potem te z laboratorium.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14665
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości