prośba o POMOC !!! /niedowład u kotki 15 lat niewychodząca

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Śro sie 31, 2016 9:00 prośba o POMOC !!! /niedowład u kotki 15 lat niewychodząca

Witam wszystkich,

Piszę albowiem potrzebuje pomocy. Może ktoś z Państwa miał taki przypadek/ spotkał się z kimś kto miał kota w takim stanie.

Po kolei: Moja kotka Mania - lat 15 jest kotem nie wychodzącym.
17.08 rano zauważyłam, że kotka utykla na tylną łapkę. Nie stawia jej jak zwykle tylko opiera się całą "stopą" . Zaniepokoił mnie jej stan więc po południu pojechalismy do weterynarza.
Lekarz zbadał ją i powiedział, że nie wyczuwa uszkodzenia, ale rzeczywiscie lewa łapa wykazuje lekki niedowład. Mania w ten dzien dostała steryd + Nivalin z witaminą B12.
18.08 Kolejny dzień i ponowna dawka leku. Wydawło się, że z nogą jest ciut lepiej więc dostaliśmy w zawiesinie lek przeciwzapalny który nasza Mańcia miała dostawać przez najbliższe kilka dni(do 25.08)
25.08 W zwiazku z tym, że nie zauważyłam widocznej poprawy - jeszcze raz udaliśmy się do naszego weterynarza w Tychach.
Ponowne badanie - łapa lewa bardziej osłabiona- nasz lekarz zalecił nam serię zastrzyków z Nivalinu i vitaminy. W Piątek wieczorem Mania zaczęła okazywać oznaki bólu - tak nam się wydawało więc w Sobotę zadzwoniłam do lekarza czy możemy dostać jeszcze jakiś lek przeciwbólowy.
Dodatkowo zauwazyłam, że poza nogą naszej kotce opadł ogonem - nie podnosi go jak dawniej tylko ciągnie po ziemi. Dostalismy dla niej dodatkowe leki przeciwbólowe+ antybiotyk oraz HMB - to lek wspomagajacy pracę nerwów. Niestety choroba Mani - wypadła w momencie urlopu naszych weteryrzy więc umowiliśmy się, że jesli coś jeszcze będzie się działo podjedziemy do zaproponowanej lecznicy w Tychach.
Przez weekend dawaliśmy jej zastrzyki + lekarstwa dodatkowo naświetlaliśmy ją lampą bioptron.
Przez weekend zauwazyłam, ze nasza kotka miała zdecydowanie mniejszy apetyt. W poniedziałek po pracy postanowiliśmy, że nie będziemy czekać tylko jedziemy do drugiego lekarza.
29.08 - weterynarz zbadał ją - nie wykazywała bolu w tylnej częsci ciała. ale wg lekarza miała powiekszony zołądek - wiec:
- zrobilismy rtg - nie wykazał, zmian w kręgosłupie
- usg - wszystkie organy w normach poza zołądkiem - w związku z tym, Mania dostała kontrast tak aby zobaczyć we Wtorek czy coś się nie dzieje z żołądkiem i jelitami i to nie uciska na kręgi.
- morfologia- w normie
- test na białaczkę - ujemny
po podaniu kontrastu Mania w domu zaczęła jesc ! ale za to pojawia się problem z wypróżnianiem, (sika do kuwety)
30.08 kolejny rtg- nie wykazuje nic w zołądku, jelita - ok, gazy przeszły.
Pojawia się problem z wypróżnianiem- Mania nie czuje odbytu i robi małe kupki pod siebie- nie jest to dla nas problem - czyscimy ją na bierzaco.

Po wszystkich badaniach - lekarz mowi, ze nie wie co jej może być (podobnie jak nasz weterynarz) wszystkie organy ok, kręgosłup na rtg ok. Jedynie co nam proponuje to jazda z kotem do Wrocławia - na rezonans - ale od razu nas uprzedza o cenie (ok. 1500 zł) i tym, że mamy kota w podeszłym wieku - narkoza musi być silna - badanie trwa 40 min. Uprzedza nas, ze rezonas moze cos pokazać ale nie koniecznie, jesli wyjdą jakies mikrozmiany to tez potrzebna operacja neurologiczna - a tu róznie bywa bo może być tak, że to i tak jej nie pomoże.

Kociolubni- powiedzcie co robic? jak działac? gdzie się udać. Szukam informacji na forach i zachodzę w głowę co mogę dla mojego maleństwa zrobić?

Jestesmy pewni, że Mania nie miała urazu, stan choroby postępuje. Aktualnie ma bardzo słaby tył. Kawałek próbuje isc i wykręca ją na prawo lub lewo i wtedy daje znać o swoim niezadowoleniu. w prawej nóżce - ma czucie - ale i tak ją wykręca na wszyskie strony. ograniczylismy jej pole chodzenia. naświetlamy ją. co jeszcze robić????

neska25

 
Posty: 308
Od: Wto sty 18, 2011 9:11

Post » Nie wrz 04, 2016 0:15 Re: prośba o POMOC !!! /niedowład u kotki 15 lat niewychodzą

NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości