Tomografia głowy kota

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Pon sie 01, 2016 13:23 Tomografia głowy kota

Czy wasze kotki miały robioną kiedyś tomografię? Jak to wygląda? Ile trwa?
Jutro jedziemy z naszym kociakiem a zapisywaliśmy się przez "recepcję" telefonicznie. Pani nie umiała mi powiedzieć wszystkiego na ten temat.
Wiem tylko, że kociak musi być na czczo.

Matylda83

 
Posty: 9
Od: Nie lip 17, 2016 14:49

Post » Wto sie 02, 2016 9:21 Re: Tomografia głowy kota

Kotu nie robiłam nigdy tomografii. Natomiast sama miałam kiedyś badaną głowę. Trwa to kilka do kilkunastu minut. Trzeba leżeć bez ruchu, więc pewnie kociak dostanie na sen. Ludzie nie muszą być na czczo. Nie wiem czemu taki wymóg dotyczy kota.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto sie 02, 2016 10:14 Re: Tomografia głowy kota

Prakseda pisze:Kotu nie robiłam nigdy tomografii. Natomiast sama miałam kiedyś badaną głowę. Trwa to kilka do kilkunastu minut. Trzeba leżeć bez ruchu, więc pewnie kociak dostanie na sen. Ludzie nie muszą być na czczo. Nie wiem czemu taki wymóg dotyczy kota.

Bo kotu robi się to badanie pod narkozą.
Kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!
[...] jesteś tym, co jesz... kabanosem w majonezie"

ariel

 
Posty: 18674
Od: Wto mar 15, 2005 11:48
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Wto sie 02, 2016 11:09 Re: Tomografia głowy kota

ariel pisze:
Prakseda pisze:Kotu nie robiłam nigdy tomografii. Natomiast sama miałam kiedyś badaną głowę. Trwa to kilka do kilkunastu minut. Trzeba leżeć bez ruchu, więc pewnie kociak dostanie na sen. Ludzie nie muszą być na czczo. Nie wiem czemu taki wymóg dotyczy kota.

Bo kotu robi się to badanie pod narkozą.


No tak, nie pomyślałam, że to z powodu znieczulenia a nie samego tomografu.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto sie 02, 2016 23:01 Re: Tomografia głowy kota

Już jesteśmy po tomografii więc wiem jak to wygląda. Kot ma cukrzycę więc miał rano dostać insulinę i zjeść. Znieczulany był narkozą wziewną przy której nie trzeba być na czczo. Całość trwała 2 h (przygotowania, narkoza, badanie i budzenie). Kotu nic się nie stało i jest cały. Nie miał jednak podawanego kontrastu co jest podobno najgroźniejsze w tym badaniu (również u ludzi). Gdyby ktoś na przyszłość był zainteresowany, to badanie ze znieczuleniem wziewnym kosztuje 600 zł.

Matylda83

 
Posty: 9
Od: Nie lip 17, 2016 14:49

Post » Śro sie 03, 2016 7:17 Re: Tomografia głowy kota

W jakim miescie robilas? Dobrze wiedziec na przyszlosc
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9372
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro sie 03, 2016 12:04 Re: Tomografia głowy kota

wistra pisze:W jakim miescie robilas? Dobrze wiedziec na przyszlosc


Wistra, jestem z Łodzi i badanie robiłam w Zgierzu w Klinice doktora Jacka Szulca. Odczytuje on od razu wyniki tomografii. Ewentualnie miałam możliwośc w Warszawie lub we Wrocławiu. Warszawa niestety wyniki przesyła do Wrocławia bo nie mają nikogo, kto odczyta TK.
W Łodzi też mamy tomograf ale znam opinie łódzkich weterynarzy, którzy mówią, iż placówka ta ma nieumiejętnych anestezjologów i mogą być problemy z uśpieniem, a raczej wybudzeniem zwierzaka. Łódź też wyniki przesyła do Wrocławia bo nie umieją odczytać tomografu.

Matylda83

 
Posty: 9
Od: Nie lip 17, 2016 14:49




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości