MEGACOLON-Warszawa, lub dobry wet gdziekolwiek...

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Śro kwi 20, 2016 21:03 MEGACOLON-Warszawa, lub dobry wet gdziekolwiek...

Witam,
Proszę o pomoc...
Poszukuję dobrego weterynarza/ weterynarzy,z którymi mogłabym skonsultować przypadek mojej Koteczki...
Malutka ma 4 miesiące, jest Brytyjką (zakupioną z hodowli zarejestrowanej w FPL) ... Jest u mnie od 5 tygodni. Pani właścicielka hodowli (lekarz weterynarz) jak pojechałam po Malutką powiedziała mi (dopiero wtedy,a jechałam po Nią z Piaseczna do Lublina), że Kotka ma problem z zaparciami i że czasem "gubi kupę" podczas zabawy... Kazała, żebym podawała parafinę, Laktulozę lub Colon, do wyprawki dołożyła opakowanie karmy FIBRE każąc dokładać do suchej karmy... Powiedziała,że kociak z poprzedniego miotu też miał taką "przypadłość" ale wyrósł z tego po 3 tygodniach od przeprowadzki do nowego domu...
Dodam,że pierwsze co rzucało się w oczy to to,że kotka jest mniejsza od braci z miotu... Ja pomyślałam,że to dlatego,że jest dziewczynką... Nie myślałam,że to może być objaw choroby... Zresztą nie przypuszczałam,że Pani może mi sprzedać chorego Kociaka,bo to przecież zarejestrowana hodowla,Pani jest weterynarzem,poza tym wiedziała,że chwilę wcześniej straciłam swoją kotkę Bri, a Malutka ma być lekiem na mój kiepski stan emocjonalny po tej stracie...
Przez 3 dni nic złego się nie działo, po czym okazało się,że Mała nie jest w stanie zrobić kupy,która bardzo twarda "stoi" w odbycie...
I od tego czasu zaczęły się nasze wędrówki po lekarzach...
Podczas pierwszych oględzin nasza pani wet od razu zwróciła uwagę na wystającą rękojeść mostka Małej, czym pani z hodowli była "zaskoczona",bo przecież "często brała Małą na ręce i NIC NIE WYCZUŁA"...
Badania krwi, USG,Echo serca...
Leki,specjalne karmy...
Opisywane przeze mnie objawy niestety podobno od razu sugerowały MEGACOLON,czego potwierdzeniem było zdjęcie RTG (pani wet z hodowli po obejrzeniu zdjęć stwierdziła,że poza wystającym mostkiem NIC NIE WIDZI..) ...
Mam zaufanie do mojej lek wet,ale Ona specjalizuje się w nefrologii...
Wydaje mi się,że powinnam pojechać do gastrologa(?) chirurga specjalizującego się w tkankach miękkich(?) ...
Czy możecie mi podpowiedzieć do kogo pojechać z Malutką?
Obecnie waży 1400g. (!!!) po lekach,które Jej podaję kupy są na tyle rozluźnione,że cały czas leci Jej z odbytu,który pomimo mycia i pielęgnacji jest mocno podrażniony... Serce mi pęka... Chciałabym Jej pomóc...
Proszę o sugestie...
Śmierć nie jest wystarczającym powodem,żeby przestać Kogoś kochać (Krystyna Janda)...

Ladyś [*] TM:30.11.2015r. - Kochanie, tak bardzo mi Ciebie brak ...
Kropeczka [*] TM:8.09.2012r.

Aga&Iskierka&Lady

 
Posty: 491
Od: Pt lip 04, 2008 21:59
Lokalizacja: Piaseczno

Post » Czw kwi 21, 2016 14:44 Re: MEGACOLON-Warszawa, lub dobry wet gdziekolwiek...

No i kolejny nieuczciwy hodowca.
A może usg u dr Marcińskiego. U jednej z moich kotek wypatrzył stan zapalny jelita, którego poprzedni weci nie zauważyli.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt kwi 22, 2016 19:51 Re: MEGACOLON-Warszawa, lub dobry wet gdziekolwiek...

Praksedo - Bardzo dziękuję, niestety objawy się nasiliły i nie ma czasu czekać ...
Operacja w naszej klinice, w poniedziałek ...
Przyjeżdża chirurg polecony przez moją wet, do której mam zaufanie ...
Śmierć nie jest wystarczającym powodem,żeby przestać Kogoś kochać (Krystyna Janda)...

Ladyś [*] TM:30.11.2015r. - Kochanie, tak bardzo mi Ciebie brak ...
Kropeczka [*] TM:8.09.2012r.

Aga&Iskierka&Lady

 
Posty: 491
Od: Pt lip 04, 2008 21:59
Lokalizacja: Piaseczno




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości