UWAŻAJCIE NA MARIUSZA WITAŁE w KATOWICACH Piastów 6

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Czw wrz 17, 2015 23:03 UWAŻAJCIE NA MARIUSZA WITAŁE w KATOWICACH Piastów 6

Witam !
Jestem nowy tutaj, więc specjalnie nie wiem czy to jest miejsce do antyreklam natomiast uważam, że warto zapoznać was z tym jak potraktował kota w ciężkim stanie i dlaczego nie warto korzystać z jego usług.
Pod blokiem na osiedlu przez dwa lata żył kot, kilka osób próbowało go złapać niestety bezskutecznie bo obok był parking zamknięty, ale nie miał się źle. Kilka rodzin go dokarmiało, panowie z parkingu też więc nie dość, że miał gdzie sobie pobiegać to jeszcze miał jedzenie do wyboru do koloru, w pewnym momencie ludzie dokarmiający go śmiali się, że stał się wybredny bo zaczął wybierać najsmaczniejsze ;), kilka miejsc gdzie mógł sobie poleżeć też miał prowizorycznie zrobione.
Przemieszkał tak dwa lat pod blokiem lecz nagle zaczął gorzej wyglądać, strasznie był wychudzony, zaczął się zataczać i prawie się nie poruszał. W końcu udało z mamą mi się go złapać na wołowinę do bardzo prowizorycznego pudełka. Poszliśmy do Witały bo był po drugiej stronie ulicy.
Jak wyglądała wizyta?
"Lekarz" nie przebadał kota, wcisnął mu dwa zastrzyki na odrobaczenie i szczepionkę tricat - o ile dobrze pamiętam nazwę, wyczyścił bardzo prowizorycznie uszy - kot miał świerzb, obciął na wyścigi pazury, tak jakby miał za 5min zamknąć gabinet choć do tego brakowało godziny. Nie zaproponował badania krwi, nie zainteresował sie tym dlaczego kot jest wychudzony. Po badaniach wzięliśmy go do domu, dostaliśmy lekarstwo na świerzb i za dwa tygodnie mieliśmy zgłosić się na kastracje bo mamy dwie kotki. W domu kotu dopisywał apetyt, w dobrej wierze karmiliśmy go wołowiną, kurczakiem, śmietaną, saszetkami różnymi, a to felix, shiba itd., dogadzaliśmy mu jak tylko się dało. Niestety po tygodniu, dwóch stracił kompletnie apetyt, przestał jeść, dlatego poszedłem po antybiotyk w tabletkach, po kilku dniach zażywania, kot poczuł się na tyle dobrze, że strasznie chciał wyjść - dobijał się do okien, drzwi. Chcieliśmy z nim wyjść na spacer, kiedy zrobiliśmy wyrwał się ze smyczy i uciekł. Wieczorem udało nam się go wziąć na górę, niestety dobijanie do drzwi i okien znowu się zaczęło więc drugiej nocy znowu wypuściliśmy go na dwór. Po dwóch dniach na dworze (dzisiaj) inna Pani, która go dokarmiała wzięła go do brynowa do innego lekarza, który pobrał krew i przebadał pod kątem kociego hiva, białaczki itd. Z badań wyszła fatalna diagnoza - niewydolność nerek, kot musiał dostać specjalną karmę - RENAL dla nerkowców. Dzisiaj znowu kot jet z nami w mieszkaniu i wcina jak szalony saszetki royal canin. I szlak mnie trafia, bo przez kilka dni kiedy apetyt mu dopisywał z mamą dobijaliśmy kota wołowiną, kurczakiem i innymi kocimi przysmakami, ale nie byłoby tego gdyby tzw. specjalista Witała PRZEBADAŁ go. Nie obwiniam Witały za chorobę kota bo to byłoby śmieszne, ale obwiniam go o to, że nie przebadał kota, że gdyby nie znajomość innej Pani, Kitek padłby za chwilę od ilości podawanego białka w diecie i nikt by nic nie wiedział o tym, że jest chory na nerki !
Ludzie proszę przekazujcie dalej, żeby tego kr*tyna trzymać z dala od zwierząt. On nie nadaje się do tego zawodu kompletnie !!!!!

Rysiek92

 
Posty: 5
Od: Czw wrz 17, 2015 22:32

Post » Pt wrz 18, 2015 9:34 Re: UWAŻAJCIE NA MARIUSZA WITAŁE w KATOWICACH Piastów 6

Może lekarz nie chciał leczyć kota z ulicy :( .Tak czy siak szkoda bo to nie jest żadne wytłumaczenie.

bea3

 
Posty: 4143
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Pt wrz 18, 2015 9:34 Re: UWAŻAJCIE NA MARIUSZA WITAŁE w KATOWICACH Piastów 6

Może dodać też ta informację tutaj:

forum.miau.pl/viewtopic.php?f=22&t=78225

bea3

 
Posty: 4143
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Pt wrz 18, 2015 17:58 Re: UWAŻAJCIE NA MARIUSZA WITAŁE w KATOWICACH Piastów 6

Jestem tylko ciekawy czy trzy tygodnie jakie minęły do wizyty u innego weterynarza były znaczące i mogły zaważyć na tym czy kot
będzie miał szansę przeżyć biorąc pod uwagę, że lekarze mówią szacując jego długość życia w tygodniach do roku czasu, a nawet
ostatnia Pani weterynarz, która podaje mu kroplówkę mówi, że jeśli kreatynina nie zejdzie mu po tygodniu podawania kroplówki
chociaż minimalnie to lepiej dla zwierzaka będzie jak się go uśpi.

Rysiek92

 
Posty: 5
Od: Czw wrz 17, 2015 22:32

Post » Sob wrz 19, 2015 8:16 Re: UWAŻAJCIE NA MARIUSZA WITAŁE w KATOWICACH Piastów 6

Rysiek92 pisze:Jestem tylko ciekawy czy trzy tygodnie jakie minęły do wizyty u innego weterynarza były znaczące i mogły zaważyć na tym czy kot
będzie miał szansę przeżyć biorąc pod uwagę, że lekarze mówią szacując jego długość życia w tygodniach do roku czasu, a nawet
ostatnia Pani weterynarz, która podaje mu kroplówkę mówi, że jeśli kreatynina nie zejdzie mu po tygodniu podawania kroplówki
chociaż minimalnie to lepiej dla zwierzaka będzie jak się go uśpi.

Nie usypiaj kota tylko dlatego, że ma złe wyniki badań. Najważniejsze niech będzie jego samopoczucie, zachowanie, to, czy ma apetyt.
Kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!
[...] jesteś tym, co jesz... kabanosem w majonezie"

ariel

 
Posty: 18674
Od: Wto mar 15, 2005 11:48
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Nie wrz 20, 2015 10:17 Re: UWAŻAJCIE NA MARIUSZA WITAŁE w KATOWICACH Piastów 6

ariel pisze:
Rysiek92 pisze:Jestem tylko ciekawy czy trzy tygodnie jakie minęły do wizyty u innego weterynarza były znaczące i mogły zaważyć na tym czy kot
będzie miał szansę przeżyć biorąc pod uwagę, że lekarze mówią szacując jego długość życia w tygodniach do roku czasu, a nawet
ostatnia Pani weterynarz, która podaje mu kroplówkę mówi, że jeśli kreatynina nie zejdzie mu po tygodniu podawania kroplówki
chociaż minimalnie to lepiej dla zwierzaka będzie jak się go uśpi.

Nie usypiaj kota tylko dlatego, że ma złe wyniki badań. Najważniejsze niech będzie jego samopoczucie, zachowanie, to, czy ma apetyt.



Dokładnie, nie usypiaj kota, tylko go obserwuj i opiekuj się nim.

bea3

 
Posty: 4143
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości