Morderstwo 7 zdrowych kotków w Lecznicy w Warszawie !

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Śro lip 15, 2015 22:05 Morderstwo 7 zdrowych kotków w Lecznicy w Warszawie !

Witam, byłam świadkiem straszliwej sceny w jednej z warszawskich lecznic.
Poszłam ze swoim kotem na szczepienie kiedy przede mną kobieta około 50 kilku lat przyniosła 7 maleńkich kotków do uśpienia. Jak tłumaczyła się wetowi co chwilę na jej działce kocica ma małe i nie wie co zrobić żeby ich nie miała czy może jakieś tabletki ? a złapać się nie da...
Weterynarz zabił małe kotki po czym oddał ciałka w pudełku na buty w którym były przyniesione.

Zatkało mnie. Wszystko trwało chwilkę... kiedy dotarło do mnie co uczyniono było niestety za późno... :cry:

Powiem, że nie spodziewałam się, że można zdrowe zwierzęta zabić tylko dlatego, że komuś się tak widzi. Weterynarz nie robił problemów.
Wizyty oczywiście nie zarejestrował i nie wziął pieniędzy. Czy słusznie podejrzewam, że jest to nielegalne i sprzeczne z kodeksem etycznym ?

Dlaczego nie można zostawić kocicy samej z małymi ? jak się jej nie chce pomagać to czemu szkodzić i ingerować w naturę ? przecież wiadomo, że i tak nie wszystkie by przeżyły w naturze ale niektóre miałyby szanse wyrosnąć na zdrowe kotki.

Niesmak jaki mi pozostał jest straszny.

bandicoot

 
Posty: 1
Od: Śro lip 15, 2015 21:26

Post » Czw lip 16, 2015 7:00 Re: Morderstwo 7 zdrowych kotków w Lecznicy w Warszawie !

Prawo zezwala na uśpienie ślepego miotu. Etyka nie ma tutaj nic do rzeczy.

Wiem ,że to straszne. Choć ja rozumiem. Co nie znaczy ,że tak bym zrobiła.

Piszesz ,że nie wyrobiłaś się z reakcją? To znaczy? Wzięłabyś te koty do siebie? Odchowałabyś?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt sie 14, 2015 15:46 Re: Morderstwo 7 zdrowych kotków w Lecznicy w Warszawie !

Porozmawiaj z wetem, z opisu wynika, że tą panią zna.
Może trzeba się z nią skontaktować, pomóc w sterylizacji dzikich kotek? Nie każdy śmiga na forum i ma kontakty z fundacją, ba, nie każdy ma świadomość, że sterylizacja jest najlepszą formą ograniczania kociej populacji, a nawet jesli coś tam słyszał to nie ma pojęcia jak temat "ugryźć"
Obrazek

andorka

 
Posty: 13110
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Czw sie 20, 2015 10:48 Re: Morderstwo 7 zdrowych kotków w Lecznicy w Warszawie !

To jest powód, dla którego mój kuzyn, który koniecznie chciał zostać weterynarzem, nie jest nim. Powiedział, że świetnie nadaje się do poradnictwa, leczenia, wykonywania różnych zabiegów, ale nie będzie w stanie poradzić sobie z bezzasadnym usypianiem zwierząt. Został onkologiem.

tomilawa84

 
Posty: 9
Od: Czw cze 25, 2015 11:01

Post » Sob wrz 12, 2015 18:46 Re: Morderstwo 7 zdrowych kotków w Lecznicy w Warszawie !

tomilawa84 pisze:To jest powód, dla którego mój kuzyn, który koniecznie chciał zostać weterynarzem, nie jest nim. Powiedział, że świetnie nadaje się do poradnictwa, leczenia, wykonywania różnych zabiegów, ale nie będzie w stanie poradzić sobie z bezzasadnym usypianiem zwierząt. Został onkologiem.

Eutanazję ślepych miotów dopuszcza Ustawa o ochronie zwierząt - to podpada pod ograniczanie bezdomności zwierząt. I to jest zasadne usypianie zwierząt.
Chyba nie trzeba tłumaczyć ile jedna płodna kotka jest w stanie dać potomstwa. A może trzeba?
1 kotka, 6 kociąt, z czego połowa to kotki. Zakładam że przeżywają wszystkie 3, po 5 mies mają rujkę i w wieku 7 mies rodzą kocięta, np po 4. To daje 19 kotów w 7 mies. Karmiąc maluchy zachodzą w kolejną ciążę i w 11 mies życia rodzą kolejne 4 maluchy, a ich matka też 4. Po 11 miesiącach mamy 35 kotów, a za 2 mies dojrzeje 6 koteczek z pierwszego miotu młodzieży. I można tak w nieskończoność.
WWW Wiejski Wątek Wycinankowy - zajrzyj koniecznie i pomóż! http://forum.miau.pl/viewtopic.php?uid=6671&f=1&t=168251&start=0
Gabinet weterynaryjny EWAWET Rydułtowy http://www.ewawet.pl Klikając na stronę pomagasz mi pozycjonowaniu i promocji mojego gabinetu :) Pomożesz?
Obrazek

bluerat

Avatar użytkownika
 
Posty: 5797
Od: Sob lis 26, 2005 16:34
Lokalizacja: Rydułtowy

Post » Sob wrz 12, 2015 21:04 Re: Morderstwo 7 zdrowych kotków w Lecznicy w Warszawie !

Poruszające :( ale odchowanie takiego ślepego miotu jest bardzo trudne i pracochłonne...
Ostatnio to przeczytałam i poryczałam się na koniec ;( https://weterynarzbezgranic.wordpress.com/2015/09/01/slepe-mioty/ ale tak trzeba czasami...
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 932
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Sob wrz 12, 2015 21:17 Re: Morderstwo 7 zdrowych kotków w Lecznicy w Warszawie !

Bandi jeśli dowiesz się gdzie te działki i ta kotka to pomożemy złapać i wykastrować. Mamy klatki łapki i darmowe talony.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości