usunięcie kanału słuchowego - proszę o namiary na weta

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Pt sty 23, 2015 15:14 usunięcie kanału słuchowego - proszę o namiary na weta

Witam,

To mój pierwszy post natym forum, chociaż już wcześniej było ono dla mnie skarbnicą wiedzy - dziękuję.

We wrześniu adoptowałam mojego pierwszego kotka z fundacji. Śliczny rudziasek czarno pręgowany. Niestety okazało się, że kotek ma chore ucho. Przeszłam przez trzech weterynarzy i w końcu trafiłam w Krakowie do doktor Kwapiszewskiej-Rogozińskiej, którą serdecznie polecam i która w końcu zdiagnozowała uszko - okazało się, że kot ma w uchu narośl. Wczoraj kotek miał robioną tomografię i ma zajęte ucho środkowe wraz z kostkami. Wynik histopatologii podaje "prawdopodbnie nowotwór płaskonabłonkowy", ale ze względu na mały wycinek nie było możliwe jednoznaczne zdiagnozowanie zmiany. Ciężko jest pobrać większy wycinek, ponieważ narośl jest bardzo głęboko i do tego strasznie krwawi i mogłoby się to zakończyć krwotokiem.

Czytałam na forum, że w takich przypadkach możliwe byłoby ewentualnie całkowite wycięcie kanału słuchowego, z tym że w Krakowie raczej takich zabiegów nie robią.

Bardzo prosze o podanie namiarów na weterynarza w okolicy Krakowa, o którym wiecie że takie zabiegi z powodzeniem robił- może być całe południe Polski, ewentualnie Warszawa.

Najlepiej byłoby gdybym mogła przesłać wyniki tomografii do konsultacji przed osobistą wizytą, bo kot bardzo źle znosi podróże i do tego teraz nie jest w najlepszym stanie - ma komplikacje neurologiczne po ostatnim badaniu uszu, przewraca się przy chodzeniu.

Mam 8-letniego synka, który bardzo kocha tego kota. Ostatnio wyprowadził się z domu tata mojego synka i ten kot jest ogromnym pocieszycielem. W tej chwili strata tego kotka byłaby straszna dla mojego synka. Kotek jest cudowny, przytulaśny, nie drapie, chodzi na nami jak pies, leży przy synku na biurku albo obok biurka przy odrabianiu lekcji. Bardzo bardzo bardzo prosze o pomoc!

damae

 
Posty: 5
Od: Pt sty 23, 2015 14:56

Post » Pt sty 23, 2015 20:02 Re: usunięcie kanału słuchowego - proszę o namiary na weta

Podbijam, bo ważne

PaniKot

 
Posty: 623
Od: Pt sie 30, 2013 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 23, 2015 20:06 Re: usunięcie kanału słuchowego - proszę o namiary na weta

Dr Karewicz, przychodnia Białobrzeska w Warszawie.
Świetna chirurg, współpracuje z bardzo dobrym onkologiem dr Jagielskim.
Operowała polipa z uszka mojej Miki. W dodatku podczas operacji kot jest monitorowany - mają cały zespół i sprzęt do monitoringu pracy serca i innych narządow.
Operowaną zmianę obowiązkowo wysyłaja na badanie hispat.
Bedziesz mogła od razu włączyc leczenie onkologiczne, jeśli bedzie taka potrzeba.
Drogo jest, ale jestem przekonana, ze warto i że to jest dobre miejsce z róznych względow - choćby własnie możliwości konsultacji onkologicznej.

www.bialobrzeska.waw.pl

:ok: :ok: :ok:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt sty 23, 2015 20:17 Re: usunięcie kanału słuchowego - proszę o namiary na weta

Jakiś czas temu usunięcie kanału słuchowego przeprowadziła u naszej podopiecznej Nulki doktor Porębska z klinki Trzech Diamentów w Bielsku-Białej. Myślę jednak że takie zabiegi wykonuje większość gabinetów weterynaryjnych.

Catka

 
Posty: 521
Od: Pt kwi 16, 2010 20:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Pt sty 23, 2015 20:23 Re: usunięcie kanału słuchowego - proszę o namiary na weta

Catka pisze:Jakiś czas temu usunięcie kanału słuchowego przeprowadziła u naszej podopiecznej Nulki doktor Porębska z klinki Trzech Diamentów w Bielsku-Białej. Myślę jednak że takie zabiegi wykonuje większość gabinetów weterynaryjnych.

Nie sądzę. To nie są blahe zabiegi. Owszem, nawet jeśli większość wykonuje to drzałabym o jakość i precyzję wykonania. W Warszawie tez nie kazdy taki zabieg Ci zrobi.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt lut 27, 2015 2:14 Re: usunięcie kanału słuchowego - proszę o namiary na weta

Jesteśmy już po zabiegu. Okazało się, że nie ma potrzeby usuwania kanału słuchowego, wystarczyło wyciąć polipy i nawet znaleźliśmy wet-a, który to zrobił bez otwierania kanału słuchowego, ponieważ posiada przyrząd do roszerzenia kanału słuchowego. Okzało się też, że kot wcale nie ma nowotworu. :)

Hurra hurra :)

Gdyby komuś miało się przydać, to dla wszelkich operacji w ramach głowy kociej - uszu, zęby itp. polecam Wojciecha Piróga Modern Veterinary Medicine, Zabłocie 21 w Krakowie. Gościu ma nawet doświadczenie w operacjach ucha środkowego, czego nie chcieli się podjąć inni weci, więc jakby jednak usunięcie kanału słuchowego było konieczne, to też bym mu zawierzyła zwierzątko.

damae

 
Posty: 5
Od: Pt sty 23, 2015 14:56




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości