katar alergiczny Wrocław

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Pon cze 09, 2014 0:24 katar alergiczny Wrocław

Leczę koty w Nysie, ale może trzeba będzie pojechać do Wrocławia. Mój kot egzotyk odkąd go dostałam ma katar, ponad rok, odkąd był mały. Był leczony antybiotykami ale ten katar przychodzi i wraca jakby niezależnie od antybiotyków. Ostatnio po leczeniu zrobiono mu morfologię która wykazała że jest zdrowy, a dalej miał katar i nos zatkany. Podobno wskazuje to na alergię. Teraz dostaje pulmicort w inhalacjach który trochę mu pomaga.
Właściwie jaki specjalista powinien się tym zająć? :?: Wszędzie czytam tylko o alergiach pokarmowych i skórnych, a on nie ma żadnych zmian na skórze. Mam jechać na testy do Wrocławia na UP do przychodni dermatologicznej? Tu w Nysie moi weterynarze nie mają dużego doświadczenia w takich przypadkach... Pewnie jak jest uczulony na kurz to niewiele można zmienić, ale jakieś leczenie ustalić trzeba żeby mu się nie pogorszyło bo jeszcze astmy dostanie. Najpierw myśleli lekarze że ma zdeformowany nos w środku, ale jak nie ma smarków to oddycha normalnie i na kilku zdjęciach RTG nie widać zmian, kanaliki łzowe też są drożne. Może faktycznie alergia :(

Yasmine

 
Posty: 67
Od: Czw lut 28, 2013 21:34



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości