Bielsko-Biała szukam dobrego weta - zapalenie dziąseł /FORL/

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Czw maja 03, 2012 21:17 Bielsko-Biała szukam dobrego weta - zapalenie dziąseł /FORL/

Witam,

jak w temacie - szukam dobrego weterynarza w Bielsku-Białej dla mojej 3-letniej kotki z zapaleniem dziąseł oraz początkiem problemów nerkowych.
2 tygodnie temu pojechałam z kotką do beskidzkiej kliniki na ul.Szarotki, bo strasznie śmierdziało jej z pyszczka.
Wet od razu stwierdził (oglądając kocią paszczę), że kotka ma FORL - który wytłumaczył mi jako bakteryjne zapalenie dziąseł, którego nie da się wyleczyć... można tylko opóźnić proces, ale zawsze podobno kończy się utratą wszystkich zębów. Kotka przez 4 dni dostawała po 2 zastrzyki (w tym steryd) a później przez tydzień podawałam jej antybiotyk w tabletkach. W sobotę 28.04. miała zabieg sanacji jamy ustnej + usunięto jej 6 zębów (miała szyte dziąsło - tak ją pocięli). Poprosiłam weta (chcąc wykorzystać okazję, że kota była nieprzytomna) o zrobienie USG i badań krwi. Miałam kiedyś kota, który odszedł na niewydolność nerek i jestem na to strasznie wyczulona (a przy nerkach też jest smrodek z pycholka)... niestety na USG są widoczne niewielkie zmiany na jednej nerce + podwyższona kreatynina (norma z kreatyniną to 71-212 a ona ma 239).
Wet zaproponował podawanie przez miesiąc - 2 razy dziennie tabletek na nerki (nie pamiętam nazwy, mam się po nie zgłosić po długim weekendzie) i po miesiącu kontrolne badanie krwi.
Według niego wygląda to na początek niewydolności nerek - chociaż dodał, że nie ma co na razie wyrokować, że być może kreatynina skoczyła jej przez ten stan zapalny dziąseł.
Natomiast totalnie zmasakrowała mnie jego propozycja odnośnie dziąseł - mam nic nie robić, bo wg niego nic się z tym nie da zrobić... kot i tak straci wszystkie zęby... mam po prostu odczekać pół roku i zgłosić się na kolejną sanację jamy ustnej + usunięcie kolejnych ruszających się dziąseł - i tak na okrągło... aż nie będzie czego usuwać.
Nie lubię siedzieć z założonymi rękami i patrzeć jak się zwierzak męczy :roll: czy ktoś z Was miał podobny problem?? Czy jest jakiś dobry wet w bielsku - od problemów z dziąsłami/zębami?? Który może doradzić coś więcej niż tylko czekanie?? A jeżeli rzeczywiście nie ma innego ratunku, to może lepiej od razu usunąć kotce wszystkie zęby za jednym razem i nie stresować jej tymi zabiegami co pół roku... zresztą jeżeli z nerkami potwierdzi się ta gorsza hipoteza, to takie narkozy co pół roku wykończą jej nerki całkowicie :(

Nie mam pojęcia co robić - proszę doradźcie mi coś.
Boję się opierać tylko na opinii jednego weta - z drugiej strony nie chcę stresować mojej kotki-strachajło ciągłymi wizytami u innych wetów... chciałabym pojechać do jakiegoś weta polecanego przez kogoś z podobnym problemem.
Frędzel ...razem z nami od 22.12.2007 do 31.07.2009 (godz.9.15) ...w pamięci i sercach na zawsze [*] ['] [*]
Obrazek Obrazek

Granula

 
Posty: 2293
Od: Wto sie 28, 2007 22:15
Lokalizacja: był Kraków -> później Bielsko-Biała -> aktualnie Żory woj.śląskie

Post » Sob maja 12, 2012 10:12 Re: Bielsko-Biała szukam dobrego weta - zapalenie dziąseł /F

Pewnie juz za późno ale wczesniej niestety nie widziałam. Może na przyszłośc sie przyda .Ja polecam Kilknike Vetka, świetnie wyposażona i bardzo kompetentni lekarze
http://www.vetka.pl/onas/
Mój niewidomy i głuchy Boguś - MISTER niepełnosprawnych kotów Obrazek.... [*]

Iweta

 
Posty: 7427
Od: Czw cze 01, 2006 18:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Sosnowiec

Post » Sob maja 12, 2012 10:22 Re: Bielsko-Biała szukam dobrego weta - zapalenie dziąseł /F

Pewnie juz za późno ale wczesniej niestety nie widziałam. Może na przyszłośc sie przyda .Ja polecam Kilknike Vetka, świetnie wyposażona i bardzo kompetentni lekarze
http://www.vetka.pl/onas/

(Nie wiem dlaczego nie moge poprawić posta, więc dopisze )

Byłam tam z moim Puckiem, który też ma problemy z dziasłami. Musieli mu ściąc takie nawisy, które sie zrobiły, nie pamiętam juz jak to sie nazywa. Operowali to takim specjalnym narzedziem elektro..cos tam ;) które obcina i od razu zasklepia dziąsło. Nie trzeba szyć i nie ma takiego krwawienia. Na prawdę polecam Ci tą klinike.
Mój niewidomy i głuchy Boguś - MISTER niepełnosprawnych kotów Obrazek.... [*]

Iweta

 
Posty: 7427
Od: Czw cze 01, 2006 18:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Sosnowiec

Post » Nie maja 13, 2012 20:05 Re: Bielsko-Biała szukam dobrego weta - zapalenie dziąseł /F

Iweta :D dzięki za informację, w końcu się ktoś odezwał.
Przejrzałam stronę kliniki, którą polecasz... wygląda nieźle, szczególnie dział stomatologia.
A u którego weta byłaś ze swoim kotem?
Frędzel ...razem z nami od 22.12.2007 do 31.07.2009 (godz.9.15) ...w pamięci i sercach na zawsze [*] ['] [*]
Obrazek Obrazek

Granula

 
Posty: 2293
Od: Wto sie 28, 2007 22:15
Lokalizacja: był Kraków -> później Bielsko-Biała -> aktualnie Żory woj.śląskie

Post » Nie maja 13, 2012 21:23 Re: Bielsko-Biała szukam dobrego weta - zapalenie dziąseł /F

Granula pisze:Iweta :D dzięki za informację, w końcu się ktoś odezwał.
Przejrzałam stronę kliniki, którą polecasz... wygląda nieźle, szczególnie dział stomatologia.
A u którego weta byłaś ze swoim kotem?


Chyba wszystkie zabiegi (na pewno te trudniejsze) wykonuje dr Szopa. Ja byłam tam juz u róznych lekarzy ale jesli jest jakis trudny przypadek to i tak omawiają go razem. Dr Szopa jest szefem, zawsze jest rano w klinice ale możesz zadzwonic i umówić sie na wizyte własnie do niego, jesli nie chcesz iść w ciemno.. Jest naprawdę dobry, polecam :ok:
Mój niewidomy i głuchy Boguś - MISTER niepełnosprawnych kotów Obrazek.... [*]

Iweta

 
Posty: 7427
Od: Czw cze 01, 2006 18:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Sosnowiec

Post » Pt paź 12, 2012 9:33 Re: Bielsko-Biała szukam dobrego weta - zapalenie dziąseł /F

A ja polecam tę przychodnię http://www.medwet.pl/
Fachowa i bardzo miłą kadra. Ceny też chyba normalne.
Moja kotka była tam leczona. Z sukcesem.
Pozdrawiam
Andrzej

Wloczka

 
Posty: 1
Od: Pt paź 12, 2012 9:28




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości