Rezonans głowy - gdzie i za ile?

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Wto sty 10, 2012 9:28 Rezonans głowy - gdzie i za ile?

U mojej kotki na zdjęciu RTG wetka dopatrzyła się dziwnego tworu w głowie, w okolicach zatok i oczodołu. Trudno jednak wg zwykłej fotki stwierdzić, co to, więc szukam teraz możliwości zrobienia rezonansu i ewentualnie rinoskopii.
W Poznaniu nie ma gdzie oczywiście ...

Myślałam o Wrocławiu, Uniwersytecie Przyrodniczym, z tego co słyszałam jednak, rezonansu tam oficjalnie nie robią. Za to jest cała masa specjalistów w jednym miejscu, wiec mogę liczyć od razu na diagnozę. Moja wetka ma sie kontaktować z dr Wrzoskiem, wiem, ze jest jeszcze dr Niedzielski, ale on chyba nie UP?
Znalazłam go tu :
http://www.vetmr.pl/
Czy ktoś może korzystał z usług tej pracowni?
(żeby kogoś nie zmyliło - wg strony mogę badanie zrobić też w Poznaniu, nie robią jednak u nas rezonansu, tylko tomograf, a zdjęcia i tak są wysyłane do Wrocławia)

Wetka wspomniała tez wczoraj, ze wysyła pacjentów do Grudziądza na badania.
O tu :
http://www.klinika-wet.pl/
Nic nie wiem o nich poza tym, że mają wypasiony sprzęt.
No i tez pytanie - ktoś korzystał?

Zależy mi najbardziej oczywiście na całościowym podejściu do mojej kotki, na możliwości zrobienia wszystkich niezbędnych badań w jednym miejscu i na tym, żeby wyniki były tez od razu na miejscu zinterpretowane.


Ktoś może doradzić?
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto sty 10, 2012 12:48 Re: Rezonans głowy - gdzie i za ile?

rezonans można też zrobić w Olsztynie przy uniwersytecie, a w Grudziądzu to chyba tomografia komputerowa nie rezonans, wielu Bydgoszczan jeździ na tomografię tam, lekarz jest ponoć dobrym specjalistą
pozdrawiam, Agnieszka&Pati

Yoga Kropka Żabcia Gery

yogusia

 
Posty: 2153
Od: Pt mar 20, 2009 15:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Wto sty 26, 2016 10:04 Re: Rezonans głowy - gdzie i za ile?

Avian pisze:wiem, ze jest jeszcze dr Niedzielski, ale on chyba nie UP?
Znalazłam go tu :
http://www.vetmr.pl/
Czy ktoś może korzystał z usług tej pracowni?
(żeby kogoś nie zmyliło - wg strony mogę badanie zrobić też w Poznaniu, nie robią jednak u nas rezonansu, tylko tomograf, a zdjęcia i tak są wysyłane do Wrocławia)

Zdecydowanie odradzam, rezonans 800zł, zdjęcia słabej jakości, mało wyraźne, a w przypadku mojej kotki jeszcze poruszone. To opinia nie moja, a neurolog (dr Kwiatkowskiej) z UWM Olsztyn. Diagnoza postawiona przez radiologa Kliniki Niedzielski była błędna.
Sama klinika to maszynka do robienia pieniędzy, nawet od zatroskanego opiekuna ciężko chorego kota, mimo, że było mówione ile leczenie będzie kosztować max (100zł/dobę) wmawiali mi na koniec różne rzeczy (specjalnie dla mojej kotki niby otwierali wielkie butelki leków, które niezużyte trzeba wyrzucić po 24h, że była kotem specjalnej troski, bo była "agresywna" - miała przeczulicę na dotyk i była przerażona - 2,5kg dziewięciomiesięczna kicia), za rezonans zapłaciłam wcześniej od ręki te osiemset, do tego kilkaset za trzy doby w szpitaliku, a oni chcieli jeszcze więcej, mimo, że nie robili NIC, żeby zdiagnozować przyczynę stanu kota.

dr Wrzosek jest specjalistą, ma kosmicznej jakości rezonans, wszelkie badania na miejscu, pobranie płynu mózgowo-rdzeniowego też robią podczas rezonansu, a całość wychodzi znacznie taniej niż w podłym Niedzielskim.
Obrazek

kashucha

Avatar użytkownika
 
Posty: 299
Od: Pon paź 06, 2014 14:10
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jacek1982 i 16 gości