Niedowład u kota,proszę o pomoc

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Czw lip 14, 2011 15:20 Niedowład u kota,proszę o pomoc

Witam

U naszego kochanego Maine coona wystapił ponad miesiąc temu niedowład tylnych łap.
Kot chodzi ale łapki z tyłu nie nadążają ,czasami sie wywróci ,usiądzie pokracznie ,czasem tłów skęca mu w lewą stronę ,idac ,że nie ma władzy pełnej nad nimi.
Poza tym okresowo pojawiaja się bardzo silne bóle ,kot chodzi szytwno ,wygląda to tak ,jakby każdy ruch sprawiał mu ogromne cierpienie i trud,sa problemy z oddawaniem stolca i nie wiadomo ,czy wynika to z bólu urazowego ,czy nie może się załatwić ,bo są problemy o podłożu neurologicznym i jelita nie pracuja ,jak trzeba.
Zjeżdziliśmy już połowe lecznic w Gdańsku ,obecnie kot znajduje się pod stała opieka weta z Gdyni.
Przeszedł też zachłystowe ,zapalenie płuc i to chemiczne-od kontrastu.
Cudem wygrzebał się z tej choroby.
Lekarze podejrzewali problem neurologiczny (SMA-rdzeniowy zanik mięśni),zrbiono mu testy ,które pojechały aż do Niemiec.
Wynik-negatywny,kot jest"czysty"pod tym względem.
Miał robione bardzo dokładne usg ,doppler(wykluczenie skrzepu),parę razy rtg,badania krwi ,nerek ,watrobowe,sprawdzane były stawy biodrowe.
Jesteśmy zrozpaczeni ,bo ze zdrowego ,młodego ,wesołego kota stał się praktycznie z dnia na dzień kaleką...
Bardzo kocham tego kota i zrobie wszystko ,żeby mu pomóc.
Moja ogromna prośba i pytanie-czy koś z was miał taki przypadek ,lub zna kogoś kto miał?
Co to może być za cholerna choroba?

Obecnie wet zastanawia się nad tomokomputerem ,bądż rezonansem magnetycznym dla zwierząt.
Jak dla mnie zostały już tylko dwie możliwości-albo to jakiś mikro uraz kęgosłupa i to wyjdzie dopiero przy dokładniejszym badaniu albo to jednak cos neurologicznego ,co trudno zdiagnozować.

laylla7

 
Posty: 403
Od: Czw lip 14, 2011 14:50

Post » Czw lip 14, 2011 15:29 Re: Niedowład u kota,proszę o pomoc

Wydaje mi się, że kotek z tego wątku miał podobne objawy: viewtopic.php?f=1&t=124409
ObrazekObrazekObrazek

Nemi

 
Posty: 3134
Od: Nie wrz 13, 2009 10:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lip 14, 2011 15:44 Re: Niedowład u kota,proszę o pomoc

Dziękuje za zainteresowanie.
Z tego ,co wyczytałam tamten kot miał problemy z rzepkami i z krążeniem tętniczym.
Natomiast nasz nie ma niczego takiego.
Badano mu te tętnice najpierw.
To było pierwsze skojarzenie weta.

Najgorsze są te stany bólowe.
Wtedy kot nic nam nie je ,nie pije ,tylko leży.
Ostatnio po takim złym dniu pojechaliśmy do lecznicy i dostał lek przeciw zapalny o przedłużonym działaniu i przeciwbólowe.
Poprawa była widoczna już po dwóch godzinach.
Zaczął jeść,widać bylo,że mniej go boli.

laylla7

 
Posty: 403
Od: Czw lip 14, 2011 14:50

Post » Pon lip 18, 2011 21:06 Re: Niedowład u kota,proszę o pomoc

Mamy juz diagnozę...to dysplazja :( Bardzo niespecyficzne objawy ,stąd nikt nie podejrzewał bioder...
Dziś maił zabieg,tak mi go szkoda.
Hodowczyni zachowuje się niefajnie wg mnie ,zero odpowiedzialności ,bo"jej koty tego nie miały"
Tylko ,że to dopiero drugi miot po tych rodzicach.

Uważacie ,że powinnam to zgłosic do Klubu Kociego?

laylla7

 
Posty: 403
Od: Czw lip 14, 2011 14:50

Post » Wto lip 19, 2011 10:43 Re: Niedowład u kota,proszę o pomoc

laylla7 pisze:Uważacie ,że powinnam to zgłosic do Klubu Kociego?

tak.
Izabela
Obrazek

Marcepan

Avatar użytkownika
 
Posty: 1629
Od: Śro lip 11, 2007 15:22
Lokalizacja: Sopot




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości