Diagnostyka przy podejrzeniu FIP [lubuskie] PILNE

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Sob lip 02, 2011 20:16 Diagnostyka przy podejrzeniu FIP [lubuskie] PILNE

Witam
Czy znacie może jakąś lecznice w województwie lubuskim które zajmują się diagnostyką przy podejrzeniu FIP?
Chodzi między innymi o takie sprawy:
Test Rivalta, stosunek albumin do globulin w płynie wysiękowym, określenie miana przeciwciał na koronawirusa z próbki kału, proteinogram płynu wysiękowego.
Z góry dziękuje i pozdrawiam
Tina
Obrazek

Martyna-Tina

 
Posty: 466
Od: Wto cze 05, 2007 8:14

Post » Pon lip 04, 2011 13:28 Re: Diagnostyka przy podejrzeniu FIP [lubuskie] PILNE

mogę polecić Ci kontakt telefoniczny z prof dr. hab Tadeuszem Frymus, który jest największym autorytetem w dziedzinie chorób zakaźnych- 227519553. Prywatnie przyjmuje w Łomiankach ( Pionierów 21)ale też na SGGW.
Możesz go zapytać o te specjalistyczne badania i miejsce wykonywania . Mam nadzieję że telefonicznie coś uda się załatwić.

asia2

 
Posty: 5689
Od: Sob wrz 04, 2010 14:43

Post » Pon lip 25, 2011 17:13 Re: Diagnostyka przy podejrzeniu FIP [lubuskie] PILNE

Witaj, niestety ja jestem z Jaworzna. Ale tak wtrącam się, bo miałam u siebie kota z podejrzeniem Fipa, niestety odszedł... W kwestii badań o które pytasz, to testy ponoć nie są miarodajne, często wychodzą fałszywie dodatnio. Badanie płynu wysiękowego i kału ja miałam robione na miejscu, w lecznicy, w labolatorium tej kliniki do której chodzę. Tak więc myślę, ze jeżeli znajdziesz w swoim miejscu zamieszkania przychodnię weterynaryjną, która dysponuje labolatorium, to takie badania wykonają na miejscu. Wiem też, ze najlepiej przy podejrzeniu Fipa wykluczyć najpierw wszelkie inne choroby, które mogą dawać podobne objawy (w tym stosunek albumin do globulin jak przy fipie) i przesłać próbkę płynu wysiękowego i krwi do badania specjalistycznego (wykonują je jakieś specjalistyczne labolatoria, jedno chyba w Niemczech i jakieś dwa są chyba w Polsce), na wynik którego czeka się dość długo (nie pamiętam dokładnie ile, bo mój kot nie zdążył mieć takiego badania). To specjalistyczne badanie daje ponoć wynik prawie stuprocentowy. Weci na miejscu powinni wiedzieć o co chodzi, bo oni pobierają materiał i wysyłają je do badania (moi mi to proponowali, i też gdzieś tu na wątku czytałam o kocie jednej z forumowiczek, ze już po tym jak zdecydowała się na eutanazję kota, przyszły wyniki takich badań specjalistycznych, które ona u swojego kociaka zdążyła wykonać. No i okazało się, ze uśpiła kota, bo wcześniejsze testy i badanie w miejscowym labolatorium wskazywały na Fipa, a wyniki tych specjalistycznych badań dały wynik ujemny). Jeżeli weci u Ciebie na miejscu nie będą potrafili wskazać Ci jakie to badanie i gdzie próbki labolatoryjne należy przesłać, zapytam swoich o tę diagnostykę i dam Ci znać.

anahit

 
Posty: 189
Od: Pt lis 12, 2010 17:15

Post » Pon lip 25, 2011 17:16 Re: Diagnostyka przy podejrzeniu FIP [lubuskie] PILNE

No i trzymam kciuki za Twojego futrzaka :ok: :ok: :ok:

anahit

 
Posty: 189
Od: Pt lis 12, 2010 17:15

Post » Czw lip 28, 2011 23:49 Re: Diagnostyka przy podejrzeniu FIP [lubuskie] PILNE

Sprawa nieaktualna. Lucky umarł... :cry:
Obrazek

Martyna-Tina

 
Posty: 466
Od: Wto cze 05, 2007 8:14

Post » Sob lip 30, 2011 19:50 Re: Diagnostyka przy podejrzeniu FIP [lubuskie] PILNE

bardzo przykro,bardzo.
zrobiłaś badania, wiesz co było przyczyną czy tylko domyślacie się.

asia2

 
Posty: 5689
Od: Sob wrz 04, 2010 14:43

Post » Nie lip 31, 2011 14:46 Re: Diagnostyka przy podejrzeniu FIP [lubuskie] PILNE

Część badań była, niestety nie wszystkie.
Obrazek

Martyna-Tina

 
Posty: 466
Od: Wto cze 05, 2007 8:14

Post » Pon sie 01, 2011 12:49 Re: Diagnostyka przy podejrzeniu FIP [lubuskie] PILNE

Martyna-Tina, bardzo mi przykro... Jakakolwiek była przyczyna, ważne, że Luky już nie cierpi. Bryka sobie za TM i spogląda na swoją panią.
Zrobił miejsce kolejnemu, pamiętaj o tym...

anahit

 
Posty: 189
Od: Pt lis 12, 2010 17:15

Post » Pon sie 01, 2011 12:52 Re: Diagnostyka przy podejrzeniu FIP [lubuskie] PILNE

anahit pisze:Martyna-Tina, bardzo mi przykro... Jakakolwiek była przyczyna, ważne, że Luky już nie cierpi. Bryka sobie za TM i spogląda na swoją panią.
Zrobił miejsce kolejnemu, pamiętaj o tym...


Przepraszam za literówkę: Lucky a nie Luky oczywiście. Lucky, wybacz i bądź szczęśliwy tam, gdzie się udałeś...

anahit

 
Posty: 189
Od: Pt lis 12, 2010 17:15




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości