WROCŁAW i dolnośląskie

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Śro sie 27, 2014 14:43 Re: WROCŁAW i dolnośląskie

Polećcie dobrego Weta najlepiej w okolicach Renomy.
Kotka (3,5roku) daaawno nie była u weta, a kocurka (0,6roku) trzeba będzie ciachnać :/ ...chcę go oddać w dobre ręce.

mak86

 
Posty: 16
Od: Śro lis 25, 2009 0:56

Post » Śro sie 27, 2014 18:46 Re: WROCŁAW i dolnośląskie

Niedaleko Renomy jest lecznica Pod Jaszczurami, ale nic o niej nie wiem

MaryLux

 
Posty: 159301
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon lis 17, 2014 19:02 Re: WROCŁAW i dolnośląskie

Polecacie dr Jarosława z Oleśnicy?Specjalista kocich chorób. Czy też ceny są z kosmosu czy też przystępne?
Kosmici są wśród nas !

agnieszka.mer

Avatar użytkownika
 
Posty: 2881
Od: Pt lut 25, 2011 18:54

Post » Nie gru 14, 2014 11:27 Re: WROCŁAW i dolnośląskie

A Wałbrzych? Kogo polecacie, a kogo odradzacie w Wałbrzychu ?

deliciousss89

Avatar użytkownika
 
Posty: 26
Od: Śro gru 10, 2014 16:33

Post » Czw sty 01, 2015 19:03 Re: WROCŁAW i dolnośląskie

Ja polecam dwóch: Sylwia Skwira na Kolejowej dawny CPN, chociaż ostatni raz jak byłam to sprawiała wrażenie przemęczonej i nie
przejmującej się pacjentami, Marcin Turbański specjalista chirurg na Placu górnika Piłsudskiego między apteką a POLO marketem,
bardzo kompetentny, duża wiedza, lubi zwierzęta i przyjmuje rano i po południu.
Bazylek (*)

Joanna_Axlowa

 
Posty: 191
Od: Czw maja 14, 2009 10:07
Lokalizacja: Wałbrzych

Post » Nie sty 04, 2015 14:09 Re: WROCŁAW i dolnośląskie

Może pomożecie?
Zbliża się nam termin kastracji Totora. Kocurek jest wzięty z fundacji i wolontariuszka powiedziała, że kastracja będzie kosztować 40 zł i chętnie bym skorzystała z tej opcji. Niestety wolontariuszka wyjechała za granicę i nie ma z nią kontaktu. W książeczce zdrowia posiadam pieczątkę lekarza weterynarii Joanny Dąbrowskiej z tym, że mąż adoptując kotka wspomniał, że lecznica jest gdzieś koło Słowiańskiej. Niestety nie mogę jej znaleźć (ale mężowi mogło się coś pomylić równie dobrze :D). Koło mnie kastracja plus wizyta dzień po to koszt ok 140 zł, więc jest różnica. A jeśli nie to może polecicie gdzie warto się udać?

precikuranowy

Avatar użytkownika
 
Posty: 6
Od: Nie gru 28, 2014 0:59
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie sty 04, 2015 14:36 Re: WROCŁAW i dolnośląskie

Te 140 zł to standard. Nawet dolna granica standardu

MaryLux

 
Posty: 159301
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie sty 04, 2015 16:19 Re: WROCŁAW i dolnośląskie

precikuranowy pisze:Może pomożecie?
Zbliża się nam termin kastracji Totora. Kocurek jest wzięty z fundacji i wolontariuszka powiedziała, że kastracja będzie kosztować 40 zł i chętnie bym skorzystała z tej opcji. Niestety wolontariuszka wyjechała za granicę i nie ma z nią kontaktu. W książeczce zdrowia posiadam pieczątkę lekarza weterynarii Joanny Dąbrowskiej z tym, że mąż adoptując kotka wspomniał, że lecznica jest gdzieś koło Słowiańskiej. Niestety nie mogę jej znaleźć (ale mężowi mogło się coś pomylić równie dobrze :D). Koło mnie kastracja plus wizyta dzień po to koszt ok 140 zł, więc jest różnica. A jeśli nie to może polecicie gdzie warto się udać?

wolontariuszka wyjechała, ale fundacja pewnie istnieje. Masz zapewne podpisaną umowę, więc zobacz, jakie są dane fundacji i się skontaktuj z nimi
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Nie sty 04, 2015 16:49 Re: WROCŁAW i dolnośląskie

MalgWroclaw no tak, czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze :201429 :201436

precikuranowy

Avatar użytkownika
 
Posty: 6
Od: Nie gru 28, 2014 0:59
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw sty 08, 2015 22:32 Re: WROCŁAW i dolnośląskie

Witam, to mój pierwszy post na tym forum, dlatego chciałabym polecić panią weterynarz Dorotę Strugałę, która przyjmuje w Fizjo-Wet na Borowskiej. Rzetelnie podchodzi do każdej sprawy(znajomi również do niej chodzą i podzielają moją opinię) a nigdy portfel nie boli po wyjściu od niej :)


Natomiast chciałabym jeszcze ostrzec przed przychodnią ołtaszyńską przy ul.Strachocińskiej, a konkretnie przed panem Mateuszem Podgórkskim, już wyjaśniam dlaczego. Otóż parę dni przed świętami kota znajomej potrącił samochód, ta zadzwoniła do nas, abyśmy sprawdzili gdzie o tej porze (a było po godzinie 20 w dodatku niedziela) przyjmuje weterynarz bo pilnie z kotem trzeba pojechać. Kot nie był zakrwawiony, ale był bardzo wystraszony i utykał na lewą tylną łapkę, sprawdziliśmy, że najbliżej mamy do przychodni ołtaszyńskiej, zadzwoniliśmy tam i pojechaliśmy na wizytę.
Pan weterynarz przebadał kota, zrobił usg, prześwietlenie, podał leki przeciwbólowe, przeciwzakrzepowe i uspokajające i stwierdził, że kotu nic nie dolega, a utyka bo pewnie mięśnie go bolą po zderzeniu z autem i mu przejdzie po jakimś czasie. Znajoma zapłaciła kolosalną kwotę 450 zł 8O , więc kiedy zdecydowała, że drugiego dnia na podanie kolejnej dawki leków pójdzie do tańszego weterynarza i poprosiła pana o kartkę z opisem wizyty,na którym są nazwy leków to niezbyt chętnie chciał dać i spytał "a co? pójdziecie tam gdzie taniej?" w ostateczności jednak dał.
Przez kolejne dwa tygodnie kot utykał na lewą łapę i miauczał z bólu, znajoma w końcu postanowiła pójść do swojej pani weterynarz prowadzącej, o której mowa na początku posta i tam okazało się, że kot ma złamaną nogę(co wyraźnie pokazywało zdjęcie rtg), która już zaczęła się krzywo zrastać, bo poprzedni wet nie zauważył złamania na zdjęciu.
Teraz konieczna jest interwencja chirurga i kolejne koszty, a kot cierpi, tylko dlatego, że młody lekarz nie zauważył złamania.

AngelaT

 
Posty: 1
Od: Czw sty 08, 2015 22:06

Post » Pt kwi 24, 2015 8:59 Re: WROCŁAW i dolnośląskie

Kochani, bardzo proszę o polecenie weta, specjalisty dermatologa. Od roku próbujemy uporać się z nawrotami uporczywego drapania przez naszą kicię. Każdy kolejny wet próbuje załatwić sprawę zastrzykiem sterydowym, a nie dojść przyczyny świądu. Podczas tego nawrotu wyskrobała sobie już futerko zauskaczmi, pod pyszczkiem i nad oczami. Pojwił się też dziwny łupież na grzbiecie. Nie udało mi się niestety dostać na ten miesiąc do dr Popiela.. Bardzo proszę o porady!

paulikotkot

 
Posty: 1
Od: Pt kwi 24, 2015 8:48

Post » Pt kwi 24, 2015 18:24 Re:

Jagna pisze:WROCŁAW

qumisia pisze:Chciałam polecić ludkom z Wrocławia szczególnego weterynarza, przesympatycznego dla zwierząt i ich włascicieli.

Nie miałam okazji poznać pana doktora Stochnija, ale mogę polecić świetną klinikę dla małych zwierząt. Lekarze są przemili, sympatyczni i naprawdę są dobrzy w tym co robią. Znam ich dość długo, leczyli moje zwierzaki, których już nie ma niestety przy mnie i zajmują się obecnymi potworkami. Uratowali życie kilku z nich. Klinika nazywa się DORAN i mieści się przy ul. Legnickiej. Służę dodatkowymi informacjami :P

kinus pisze:Podpisuje sie pod tym. Lecznica miesci sie na ul. Legnickiej 25 - dr Molenda. Gdy bylam z Ciapkiem, wet rozmawial tez z karmicielkami, ktore u niego lecza setki kotow. W jego gabinecie stoi puszka z datkami dla bezdomnych kotow. Niesamowity lekarz, cieply, cierpliwy. Nie spotkalam sie jeszcze z takim weterynarzem.


Lena pisze:02.10.2004

Bylam wczoraj u polecanego tu lekarza z lecznicy Doran na Legnickiej 23/25, pana Michala Molendy. Jestem bardzo zadowolona, wszystko mi powiedzial, za wizyte dla schroniskowego kotka nie policzyl, tylko za leki i karme lecznicza, dobre podejscie do zwierzat (moja mala kicia boi sie panicznie lekarzy a u niego byla dosc spokojna - jakis fenomen!) Wiec rowniez dokladam sie do polecenia! Telefon do lecznicy (bo chyba nie byl podany) 071/3591454

W tygodniu pracują 10-19 (ja dzwonilam w piatek proszac by poczekal na mnie po 19 bo nie zdaze dojechac, nie bylo problemu!)
W sobote tez prawie caly dzien ale nie pamietam jak dlugo... do 15 chyba
W niedziele 10-12

Ceny w weekend sa TAKIE SAME JAK W TYGODNIU, pytalam.

Na miejscu gabinet zabiegowy i sklepik z karmami RC Veterinary. Sterylka kotki kosztuje 120zl, wizyta 27zl, szczepienie kota 46zl, szczepienie razem ze wscieklizna 55zl. Maja sprytny preparat na odrobaczanie i odpchlanie psow i kotow. Stronghold, kropelki na kark i dziala na pchly, robali, glisty i swiezb w uszach.


Jastem bardzo zadowolona, kota rowniez.


Lena pisze:moj pierwszy komentarz pochodzi prawie sprzed 2 lat gdy wzielam ze schroniska moja druga i bardzo chorowita kotke Hiene - juz wtedy bylam zadowolona z podejscia lekarzy w Doranie. Melduje ze do dzis - a zaangazowalam sie przez te wszystkie miesiace w ratowanie kotow z http://www.kocie-zycie.prv.pl i przewinelo sie ich przez moje rece dziesiatki jak nie setki juz - jestem absolutnie i zupelnie zadowolona z tej lecznicy i polecam ja komu moge. O sprawie z kotka mamucika wiem, jednak po 1 znam to tylko z relacji mamucika (lekarzy o ten przypadek nie pytalam nigdy) a po 2 przenigdy nie zawiedli mnie i kotow ktore przynosilam a bylo ich bardzo duzo, wiec nie moge przekreslic ich z powodu jednej sprawy. Jednakze po tej historii (nie wiem czy mamucik powiedziala o tym doktorowi pozniej) zauwazylam ze scisle trzymaja sie zabiegow o 13-14 zeby pare godzin po operacji lecznica jeszcze byla otwarta. Oboje: i pan Michal Molenda i pani Joanna Dabrowska sa naprawde dobrymi ludzmi i specjalistami. I niezmiennie polecam.


wilczycam pisze:Tak kochani! Doktor Molenda to weterynarz kochający swoją pracę i zwierzaki, ktore do niego przychodzą. Jest dobry, przemily i ma swietne podejście do zwierząt. Jedynym mankamentem są kilkugodzinne kolejki do Jego gabinetu...ale czemu się dziwić? w końcu jeździ tam caly Wroclaw!


mamucik pisze:Niestety, ja nie mam dobrych wspomnień. Moja koteczka - ulicznica po sterylizacji u p. Molendy dostała przepukliny - szwy były żle założone i po 2 godz. się rozeszły. Pilnowałam ją jak cerber - na pewno nie zrobiła sobie tego sama. Może sie to oczywiście zdarzyć najlepszemu, niemnej wychodząc z gab. - zapytałam p. doktora jak można się z nim skontaktować, gdyby się coś działo. Odpowiedział, że nie można, bo jego tel jest telefonem prywatnym. A zaczęło się dziać żle już po zamknięciu jego gabinetu. Koteczkę uratował doktor Bernacki, którego wyciągnęłam z domu i jak zobaczył Sówkę nawet się nie zastanawiał, tylko wsadził nas do samochodu i zawiózł do swojego gabinetu na Stabłowicach, który dla nas otworzył. O godz 23 skończył operować Sówkę - oprócz przepuklinki miała wewnetrzny krwotok.
Tak jak napisałam - zdarzyc się to może najlepszemu :!: , wiem, że Lena ma o nim dobre zdanie, ja zaś mam takie zdanie o Lenie, niemniej brak kontaktu tu mógł sie naprawdę źle zakończyć.
To on sterylizował małą, on wiedział jakie i ile dał znieczulenia.
Mała była ponownie operowana po paru godzinach, bardzo ważne było, żeby wiedzieć ile i co dostała - straciła dużo krwi i była bardzo osłabiona. No ale gabinet zamkniety i już. Po prostu.

I to nie pchanie paluszka w oczy tych, którzy dr. Molendę cenia.
Ja wtedy przeżyłam naprawdę horror i długo tego nie zapomnę.


nataleczka 25.02.2006 pisze:Nie moge uwierzyc w to co pisze Mamucik! W Doranie lecze moja kotke, mojego psa, sterylizowalm juz kilka kotek bezdomnych i nigdy mi sie cos takiego nie zdarzylo! Dzisiaj takze jestem po sterylce jednej kotki i jestem bardzo zadowolona. Dla mnie Molenda jest zawsze mily i serdeczny, moze wtedy mial poprostu zly dzien. Kiedys jak mialam niespodziewany wypadek z psem, to gabinet zostal dla mnie otworzony pomimo zamkniecia.
Ja polecam Doran i Molende :)


06.2007 Dark Lord pisze:OMIJAĆ Z DALEKA!Sterylizowałam tam kotkę i też szwy rozeszły się a raczej jedyny założony szew, jeszcze facet wmawiał mi że kotka sobie rozgryzła, ciekawe kiedy jak miałam ją na oku cały czas, dodzwonić się tam nie można, nie odbierają telefonu bo... im przeszkadza, na świerzba dał tylko stronghold i nic więcej a to mało co pomaga,przy zdejmowaniu szwów (założonych drugi raz w innej lecznicy)spytałam się jak z tym świerzbem, zajrzał do uszu i zapytał się mnie czy dać znowu stronghold...bez komentarza, wet pyta się mnie co robić.Nie polecam.


06.2009 Gosia2009 pisze:polecam Doran, zaczełam leczyć tam własnie znalezionego kota oseska i narazie jestem pod ogromnym wrazeniem, mój chlopak leczył tam psy i żółwie, to zaufany weterynarz od lat.


pixxa 9.01.2009 pisze:Wrocław

i ja polecam
Lecznica weterynaryjna DORAN
ul.Legnicka 23/25, Wrocław
tel. (71) 359 14 54

lek. wet. Michał Molenda
lek. wet. Joanna Dąbrowska

Godziny pracy:
dni robocze: 10-19
soboty: 10-17
niedziele: 10-12
święta: z reguły godziny przyjęć jak w niedzielę, ale najlepiej zadzwonić, aby się upewnić

Zamienne dyżury lekarzy (poranne lub popołudniowe) w zależności od tygodnia. Codziennie około 13-15 wykonywane są umówione wcześniej zabiegi chirurgiczne.

Zakres usług:

* Profilaktyka zwierząt domowych (szczepienia, odrobaczanie)
* Leczenie chorób wewnętrznych i zakaźnych
* Dermatologia
* Chirurgia tkanek miękkich i ortopedia
* Stomatologia
* Położnictwo i rozród zwierząt
* Dietetyka weterynaryjna (sprzedaż specjalistycznych karm)
* Zabiegi pielęgnacyjne

Nasz komentarz:
gotowość do pomocy i wielkie serce dla zwierząt
Poza tym ogromne doświadczenie w leczeniu kotów, wspaniałe podejście do pacjentów.



11.2009 Floretta pisze:Niestety muszę odradzić panią Joannę Dabrowską z Doranu.
Antypatyczna osoba, wybierająca sobie opiekunów swoich pacjentów, co niestety odbija się na samych pacjentach. Niestety nie zawsze wykorzystuje wiedzę, jaką posiada, bo są choroby, których się boi - jej strach przed panelukopenią przyczynił się pośrednio do śmierci moich maluchów, bo mimo typowych objawów leczyła je na robaki, zatrucia bakteryjne zamiast zrobić test. Bez komentarza.




Ja również odradzam Panią Joannę Dąbrowską z Doranu, co do pana Michała to się nie wypowiem bo nie trafilam na niego. Wybralismy sie z kica na badania do Doranu pod wpływem opinii z tego forum, niestety strasznie sie zawiedlismy. Co na plus to na pewno ta pani ma faktycznie doswiadczenie z kotami i podejscie do kota. Ale pobrała krew do morfologii i oczywsiscie zmierzyła glukoze - wyszla 76, słowem sie nie odezwała, przemacała kicie, podała odrobaczenie na kark podsumowała, że kicia z "wierzchu" wygląda cudo i...skasowała nas 117zł...za macanie 30 zł, za odrobacznie 27zł (za ten sam preparat płaciłam u innego weta 16zł) za kuriera 10zł i reszta to chyba juz morfologia. Ale nic pojechalismy do domu ja oczywiscie w internet i sprawdzam ta glukoze i normy mi pokazują, że u kota od 100, no to sie wystraszyłam, mysle sobie moze mi nic nie powiedziala bo czeka na wyniki tej morfologii. Sama z siebie przez weekend dodawalam troche miodu kici do wody. Poszłam odebrac wyniki, znów trafiłam na panią Joanne i pytam o tą glukozę mowie ze taka troche niska wyszła i ze tego miodu dodaje, na co uslyszlam, że norma u kota to od 60 i kicia ma glukoze dobrą, mam nic nie czytać w internecie, nie dawac żadnych miodów i ze gdyby było cos nie tak to przeciez by mi powiedziała! Pożegnałam się i tyle, wiecej tam nie pojade. Karmicielki były owszem, nie wygladały mi na takie co chętnie by stówkami płaciły za podstawowe badania więc nie wiem jaki one tam mają układ z Doranem. Ja nie polecam.

koniczynka_83

 
Posty: 2
Od: Wto kwi 14, 2015 11:59
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt kwi 24, 2015 18:31 Re: WROCŁAW i dolnośląskie

Zajrzyj do wątku MalgWroclaw - ona ma kicię z problemami skórnymi

MaryLux

 
Posty: 159301
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon kwi 27, 2015 13:04 Re: WROCŁAW i dolnośląskie

W wątku nie znalazłam informacji o nim, ale jeżeli już pisaliście, to przepraszam. Chciałam zapytać się o lecznicę na Brossa, przy Ślężnej we Wrocławiu, nie pamiętam jak się nazywają, ale zdaje się, że są dość popularni, wcześniej byli na Januszowickiej. Polecacie ich?

polipka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Od: Wto kwi 07, 2015 13:52

Post » Wto kwi 28, 2015 19:16 Re: WROCŁAW i dolnośląskie

Ja mam dobre wspomnienia, ale sprzed kilku lat.
Ostatnio chwalił ich mój pracowy fotograf

MaryLux

 
Posty: 159301
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości