Pobieranie krwi - Gdańsk, Potokowa

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Pt kwi 15, 2011 19:41 Pobieranie krwi - Gdańsk, Potokowa

Sin pisze:Gdańsk

To ja sobie też polecę lecznicę na Potokowej 8)
Pani Sabina Żarnowska - osoba kompetentna, bardzo serdeczna, delikatna dla zwierzaków i dzięki temu są naprawdę spokojne.
Laboratorium na miejscu (z doświadczonym pracownikiem - co bardzo pomaga w interpretacji wyników), USG, RTG i wszystko co trzeba.
Jedyna wada - mam daleko ;) no ale jak trzeba to trzeba i jadę - zazwyczaj biorę koty hurtowo - byłam wielokrotnie i się nie zawiodłam.

Gdańsk, ul. Potokowa 12a
02.2010 Anka pisze:To ja się dopiszę do Sin - też Potokową polecam. Trafiłam tam bo nasz doktor też tam pracuje, ale poznałam dr Sabinę i też bardzo ją cenię. Ogólnie lecznica super!

08.2010 Wawe pisze:Dzięki waszym poleceniom trafiłam do doktor Sabiny i... w pełni zgadzam się z Waszymi pozytywnymi ocenami. :D

Lecznica bardzo przyjemna już w samym wystroju, wyposażenie bardzo dobre (sprzęt diagnostyczny :ok: ), pani doktor szybka, energiczna a równocześnie delikatna i sympatyczna. :D

Niestety dla mnie, podobnie jak dla Sin, minusem jest dojazd. :? Tym bardziej że w każdą stronę muszę pchać się Słowackiego, która zwykle jest zakorkowana na maksa.


A ja mam pytanie ;) Moze ktos wie, czy dr S. Żarnowska dobrze pobiera krew? Moj Gucio jest dosc trudnym pacjentem i weci, ktorych znam, zawsze mieli problem z pobraniem mu krwi... Jedynie dr Ania Cz. ladnie sobie z tym radzila, ale teraz juz jej w Trojmiescie nie ma :(
U nas zwykle pobranie krwi od kota wyglada w ten sposob: 3 ludzi lezy na malym kocie (podduszajac go jednoczesnie), kot drze sie w nieboglosy, a wet przez ok. 20 min. 'przetacza' krew z tylnej lapy, a i tak zwykle nie wystarcza tej krwi do wszystkich badan. Kot mega zestresowany. Raz sie zdarzylo, ze nie mogl miauczec po takim 'zabiegu'. Wczesniej myslalam, ze nie ma innego sposobu, ze tak wyglada pobieranie krwi u kota... do czasu, kiedy dr Ania pokazala jak najmniej stresowo mozna to zrobic, nie podduszajac przy tym zwierzecia. Bez wiekszych problemow udawalo sie Guciowi pobrac krew na siedzaco, z przedniej lapki (jedynie ja go trzymalam zawinietego w reczniczku i mowilam do niego), a Pani Dr krew pobierala niezwykle sprawnie i szybko. Niestety, weci nie chca w ten sposob pobierac kotu krwi. Ostatnio wet sie zgodzil, ale jak tylko kocurek syknal, zawolal pomocnikow i pobral krew 'po swojemu' (sposob opisany wyzej). Z Guciem trzeba na spokojnie, w milej atmosferze i od razu po wejsciu do gabinetu (bez wczesniejszego ogladania, badania, a najlepiej tez bez czekania w poczekalni :roll:). Inaczej sa male szanse, ze da sobie pobrac krew po dobroci. Poza tym, Gucio woli kobiety ;)
Mial juz ktos doswiadczenie z dr Zarnowska w tej kwestii? Warto sie do niej wybrac na pobranie krwi?

Kate23

 
Posty: 837
Od: Sob wrz 13, 2003 15:05
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pt kwi 15, 2011 19:46 Re: TRÓJMIASTO i Pomorze

Kochana - pani Sabina na pewno da radę ;)
pobiera aspiracyjnie, z przedniej łapki - powolutku bo u małych zwierząt aspiracyjnie szybko nie wolno. Bez nerwów. Całość trwa chwilę. Robiliśmy to masę razy na kotach i psach ;)
ale kolejki tam niestety bywają.
Kontakt ze mną - mail lub telefon. Na miau mnie już nie ma.

Sin

 
Posty: 4216
Od: Czw sie 19, 2004 17:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Pt kwi 15, 2011 20:00 Re: TRÓJMIASTO i Pomorze

Wielkie dzieki, Sin :D
Nawet nie wiesz, jak mnie Twoja wypowiedz ucieszyla :D Po Swietach na pewno sie wybierzemy do Pani dr :D

Jeszcze raz dzieki i juz nie zasmiecam watku :)

Kate23

 
Posty: 837
Od: Sob wrz 13, 2003 15:05
Lokalizacja: Gdynia

Post » Sob kwi 16, 2011 14:59 Re: TRÓJMIASTO i Pomorze

Potwierdzam. U "naszych" wetów pobieranie krwi to nie problem :)

Anka

 
Posty: 17254
Od: Sob mar 08, 2003 21:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie kwi 17, 2011 13:01 Re: Pobieranie krwi - Gdańsk, Potokowa

Kate23 - jeszcze jedno - zadzwoń wcześniej. Tam teraz pracuje jeszcze jedna wetka, taka młoda. Nie wiem jak pobiera krew...aczkolwiek jestem bardziej przekonana do pani Sabiny.
Młoda mi "podpadła" ale nie z krwią ;) Choć jest bardzo miła i serdeczna.
Kontakt ze mną - mail lub telefon. Na miau mnie już nie ma.

Sin

 
Posty: 4216
Od: Czw sie 19, 2004 17:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Nie kwi 17, 2011 13:53 Re: Pobieranie krwi - Gdańsk, Potokowa

Dzięki za sugestię :)

Zwykle mam w zwyczaju dzwonic przed wizytą u weta, ale teraz to na pewno tak zrobię - wole trafic na sprawdzoną lekarkę!

Jeszcze jedno pytanko: do ktorego labu lecznica wysyla krew? Morfologie (z rozmazem) i jonogram wolalabym tym razem zbadac w labie wet...

Kate23

 
Posty: 837
Od: Sob wrz 13, 2003 15:05
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie kwi 17, 2011 14:44 Re: Pobieranie krwi - Gdańsk, Potokowa

mają na miejscu - z doświadczonymi laborantami ;)
Rozmaz robią bardzo dobrze. Ale z tego co wiem - jonogramu nie zrobisz u nich.
Trzeba wziąć krew i gdzieś zawieźć. Ja robiłam w szpitalach ludzkich :roll:
Kontakt ze mną - mail lub telefon. Na miau mnie już nie ma.

Sin

 
Posty: 4216
Od: Czw sie 19, 2004 17:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Pon kwi 18, 2011 17:06 Re: Pobieranie krwi - Gdańsk, Potokowa

A mnie się coś wydaje, że mojemu psu robili jonogram na miejscu. ale byłam wtedy tak zdenerwowana, że może już źle pamiętam.

Anka

 
Posty: 17254
Od: Sob mar 08, 2003 21:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pon kwi 18, 2011 19:12 Re: Pobieranie krwi - Gdańsk, Potokowa

tak mi nasz Pan doktor powiedział - pytałam o jonogram :roll:
może się zmieniło coś od tego czasu :roll:
Kontakt ze mną - mail lub telefon. Na miau mnie już nie ma.

Sin

 
Posty: 4216
Od: Czw sie 19, 2004 17:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Czw maja 05, 2011 16:49 Re: Pobieranie krwi - Gdańsk, Potokowa

Dzisiaj zadzwonilam i wstepnie jestem umowiona na wtorek :)
Zawsze sie denerwuje jak jade z Guciem na pobranie krwi... nigdy nie wiadomo, czy w tego mojego kochanego kotka jakis diabelek nie wstapi :twisted: Mam nadzieje, ze nie bedzie kolejki i od razu wejdziemy do gabinetu :roll:

Kate23

 
Posty: 837
Od: Sob wrz 13, 2003 15:05
Lokalizacja: Gdynia

Post » Sob mar 03, 2012 19:56 Re: Pobieranie krwi - Gdańsk, Potokowa

Ja nie polecam doktor Sabiny Żarnowskiej. Moi znajomi mieli suczkę i doktor mylnie postawiła diagnozę oraz zaordynowała złe leczenie. Gdyby nie zmiana weterynarza, sunia by już nie żyła.

biata

 
Posty: 1
Od: Sob mar 03, 2012 19:53




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości