Poszukuję specjalisty od cukrzycy u kota Warszawa

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Śro lut 16, 2011 11:32 Poszukuję specjalisty od cukrzycy u kota Warszawa

Może ktoś zna weterynarza, który specjalizuje się cukrzycą u kotów, lub zajmuje się takimi trudnymi przypadkami?

Muńka

 
Posty: 2
Od: Śro lut 16, 2011 11:00

Post » Czw lut 17, 2011 4:18 Re: Poszukuję specjalisty od cukrzycy u kota Warszawa

Zapytaj w tym wątku:
viewtopic.php?f=1&t=114244
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Czw lut 17, 2011 21:19 Re: Poszukuję specjalisty od cukrzycy u kota Warszawa

Muńka pisze:Może ktoś zna weterynarza, który specjalizuje się cukrzycą u kotów, lub zajmuje się takimi trudnymi przypadkami?

Nie znam, mimo, iż mieszkam w Warszawie, a z kotem chorym na cukrzycę (zachorował w wieku 16 lat) jeździłam do kliniki małych zwierząt SGGW (teoretycznie najlepsze z możliwych miejsc).
Chciałam nawet zebrać i opisać moje cukrzycowe doświadczenia z kotem, ale nie byłam i nie jestem jeszcze w stanie o tym pisać. Mo kot nie żyje (nie z powodu cukrzycy).
Przekonałam się, że koty leczą jak małe psy i generalnie ordynują Caninsulin. Zaliczyliśmy w ten sposób kilka niedocukrzeń i wówczas zaczęłam czytać wszystko o cukrzycy u kotów na anglojęzycznych portalach i uważniej patrzeć weterynarzom na ręce. Powiem wprost- nie znalazłam nikogo biegłego w sprawach kociej cukrzycy.
W pewnym momencie nie znajdowałam odpowiedzi na moje pytania i byłam odsyłana do innych lekarzy z tekstem: "bo pani będzie wiedziała o co zapytać..."
Skończyło się na zakupie glukometru (do oznaczania glukozy z możliwie najmniejszej objętości krwi) -sama robiłam pomiary glukozy w krwi (z żyły na uchu), zakupach w Irlandii insuliny bydlęcej -bodaj najlepszej dla kotów (mojego kota ustawiłam na Hypurine Bovine Lente), a na wypadek hipoglikemii- glukoza w żelu, ampułki z glukozą do podań dożylnych i pen z glukagenem.
Może coś się zmieniło w tej kwestii -życzę powodzenia!

Aha, odsyłali mnie do jakiejś 'kociej' kliniki (-"Myszkin" w Wwie) -Że tam powinni mieć lepsze pojęcie...

annafreesprit

 
Posty: 661
Od: Wto lut 08, 2011 8:26
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lut 17, 2011 23:01 Re: Poszukuję specjalisty od cukrzycy u kota Warszawa

Moja Kocica na Hypurin Bovine Lente przeżyła bezproblemowo 5 ostatnich lat swojego życia. Te pierwsze 4 lata na innej insulinie wcale nie były najfajniejsze. Odeszła też nie z powodu cukrzycy. Pokonał ją rak. Z cukrzycą żyła 9 lat.

Namiary do dobrego weta w Warszawie podałam już Muńce. SGGW jest mierną placówką, jeśli chodzi o leczenie kociej cukrzycy.
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Wto sty 08, 2013 12:00 Dobry weterynarz od cukrzycy kociej w Warszawie na Bemowie.

Witam,
Niedawno dowiedziałam się, że mój kot ma cukrzycę na podstawie badania moczu.
Poszukuję sprawdzonego weterynarza od cukrzycy z dzielnicy Bemowo.
Dobrze byłoby gdyby lekarz prowadził wizyty domowe.
Moja kotka jest strasznie nerwowa i ciężka pomimo tego, że schudła ostatnio 2,5 kg.
Z internetu dowiedziałam się, że stres u kota powoduje skok glukozy we krwi co może przekłamywać wyniki jej badania i kot musi nie jeść przed badaniem parę godzin.
Poproszę o informację o dobrym weterynarzu z okolic Jelonek, Bemowa, Woli, albo takiego który w domu pacjenta.

Rivka

 
Posty: 3
Od: Wto sty 08, 2013 11:46

Post » Wto sty 08, 2013 17:39 Re: Poszukuję specjalisty od cukrzycy u kota Warszawa

Tinka07 pisze:....

Namiary do dobrego weta w Warszawie podałam już Muńce. SGGW jest mierną placówką, jeśli chodzi o leczenie kociej cukrzycy.



Tinka poproszę Cię bardzo o namiary na dobrego weterynarza specjalizującego się w kociej cukrzycy z Warszawy!
Moja kicia ma takie rozpoznanie.
PS
Nie wiem jak się z Tobą skontaktować na maila :(

Rivka

 
Posty: 3
Od: Wto sty 08, 2013 11:46

Post » Wto sty 29, 2013 13:07 Re: Poszukuję specjalisty od cukrzycy u kota Warszawa

Tinka, podziel się tą wiedzą, dlaczego to takie tajne? Proszę o szybką odpowiedź!

CATarzyna

Avatar użytkownika
 
Posty: 11
Od: Wto sty 29, 2013 13:01

Post » Wto sty 29, 2013 13:32 Re: Poszukuję specjalisty od cukrzycy u kota Warszawa

Tinka dzieli się od lat :)
Na tym wątku viewtopic.php?f=36&t=149676 i wcześniejszych

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sty 29, 2013 14:48 Re: Poszukuję specjalisty od cukrzycy u kota Warszawa

Oczywiście, już przeszperałam te wątki cukrzycowe, ale nie mogę znaleźć nic na temat polecanego Weta specjalisty ds. cukrzycy u kotów (w W-wie, bo tam zamierzam pojechać z moim kotem, jestem z lubelszczyzny, ale jakoś tu o żadnym takim nie słyszałam). Bardzo pilnie potrzebuję kontaktu

CATarzyna

Avatar użytkownika
 
Posty: 11
Od: Wto sty 29, 2013 13:01

Post » Wto sty 29, 2013 14:58 Re: Poszukuję specjalisty od cukrzycy u kota Warszawa

O ile wiem to nadal z tym jest problem, ale zapytaj na tamtych wątkach - tam siedzą właściciele kotów-cukrzyków i o wiele szybciej uzyskasz odpowiedź.

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sty 29, 2013 22:30 Re: Poszukuję specjalisty od cukrzycy u kota Warszawa

Nie zauważyłam wcześniej, przepraszam. Podaję namiary:

Dr Marek Smolak w Multiwecie na Gagarina.
http://www.multiwet.com.pl/

Pozdrawiam
Tinka
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Wto sty 29, 2013 22:36 Re: Poszukuję specjalisty od cukrzycy u kota Warszawa

Chciałam poprawić mój wcześniejszy post tuż po wysłaniu, bo przypomniała mi się jedna ważna informacja. Nie mam jednak możliwości zmiany postu. Pytanie do moderatorów dlaczego?
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Wto sty 29, 2013 22:40 Re: Poszukuję specjalisty od cukrzycy u kota Warszawa

Nie jestem modem, ale... w dziale "Wetow polecanych" nikt nie może edytować swoich postów - tylko modzi mogą.

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sty 29, 2013 22:51 Re: Poszukuję specjalisty od cukrzycy u kota Warszawa

OKI pisze:Nie jestem modem, ale... w dziale "Wetow polecanych" nikt nie może edytować swoich postów - tylko modzi mogą.
Dzięki OKI, nowa moda, której absolutnie nie rozumiem. Nawet nie wiedziałam, że wylądowałam w dziale wetów polecanych :wink:

Pozdrawiam ciepło
Tinka
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Wto sty 29, 2013 22:53 Re: Poszukuję specjalisty od cukrzycy u kota Warszawa

Jak się domyślam, to jest zabezpieczenie przed zbyt pochopnym rzucaniem 'opinii' ;)

Również pozdrawiam :)
O.

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości