Problemy z wątrobą - wet w Warszawie

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Czw sty 27, 2011 20:18 Problemy z wątrobą - wet w Warszawie

Może ktoś z was będzie umiał coś podpowiedzieć. Nieco ponad miesiąc temu przygarnęliśmy (z resztą znalezionego przez forum miau) 14letniego kota Leona. Jak to bywa z okazami zdrowia, które nigdy nie chorowały i nie trzeba było z nimi chodzić do weterynarzy, okazało się, że różowo nie jest.
Obadany przewód pokarmowy w normie, w wynikach wyszły podwyższone enzymy wątrobowe: Alat - 878, Aspat - 139. USG w normie, nieznacznie powiększony układ żółciowy. Wet uznał, że zapalenie wątroby, trzeba podawać leki. Przez trzy tygodnie co 3-4 dni dostawał w zastrzykach witaminy (Combivit, Intravit B12), codziennie hepatil. Powtórne badanie krwi wykazało, że Alat - 1200, Aspat - 215.

To wzystko u kota który normalnie je, pije sporo, wypróżnia się regularnie, dba o siebie, nie daje oznak, że cokolwiek go boli, ma mnóstwo energii.

Ostatnio wet rozłożył ręce i powiedział, że kompletnie nie rozumie, że wyniki nie pasują do kota i że jedyne co jest w stanie wymyślić, to to, że może wyjście do lekarza jest dla niego tak dużym stresem (jest rzeczywiście), że to stres przekłamuje wyniki i w rzeczywistości jest wszystko ok. Zasugerował żeby przyjść następnym razem, podadzą środki uspokajające i wtedy zrobią badania.

Macie jakiś pomysł? Polecicie jakiegoś lekarza? Jesteśmy z Ochoty więc wolałabym nie jechać zbyt daleko, szczególnie, że jestem bez samochodu, a świeżo po operacji.

Zosia G

 
Posty: 20
Od: Pt lis 19, 2010 21:45

Post » Pt sty 28, 2011 8:51 Re: Problemy z wątrobą - wet w Warszawie

Nie znalazłam możliwości edycji, jest gdzieś?

Po zastanowieniu dwie zmiany - wypróżnia się regularnie, ale często jest to kupa zbyt luźna lub zbyt twarda, częściej to pierwsze, ale nie biegunka. Po drugie - raz w tygodniu, czasami więcej wymiotuje. Czasami od zjedzonego kwiatka (nie ma trujących), czasami jedzeniem.

Podpowiedzcie coś proszę.

Zosia G

 
Posty: 20
Od: Pt lis 19, 2010 21:45

Post » Nie sty 30, 2011 15:39 Re: Problemy z wątrobą - wet w Warszawie

Białobrzeska 40a
dr Anna Czubek, Anna Cetnarowicz, Paulina Altrych

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Nie sty 30, 2011 16:30 Re: Problemy z wątrobą - wet w Warszawie

Dzięki. Tam właśnie planowałam się wybrać (po przeczytaniu opinii o przychodni), tylko nie wiedziałam do kogo.

Zosia G

 
Posty: 20
Od: Pt lis 19, 2010 21:45




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości