ŁÓDŻ/WARSZAWA SGGW zmiana w uchu; diagnoza i zabieg!

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Nie gru 12, 2010 11:02 ŁÓDŻ/WARSZAWA SGGW zmiana w uchu; diagnoza i zabieg!

Moim tymczasowym współmieszkańcem jest od niedawna 8 letnia kotka. Kiedy do mnie trafiła miała makabryczne zapalenie uszu, z wysiękiem, brud, krew, leczenie oridermylem i codzienne wizyty u weta przyniosły efekt. Uszy są czyste, nadal jednak nieco bolesne, ale idzie ku lepszemu i widać postęp. Przy okazji innego zabiegu (sanacja jamy ustnej), który był wykonywany w pełnej narkozie, uszy zostały dokładnie oczyszczone i obejrzane. W lewym uchu, dość głęboko, umiejscowiona jest zmiana, ciemna (dodam, że kicia jest czarna) i nietypowa. Nietypowa na tyle, że oglądało ją już trzech wetów w Łodzi, którzy nie umieją mi odpowiedzieć jednoznacznie czy to jest polip, czy należy zmianę usunąć, czy wystarczy ją obserwować. Do tego mam osobistą obawę czy bez specjalistycznego sprzętu, ewentualny zabieg usuwania zmiany zostanie przeprowadzony poprawnie, bo gdzieś wyczytałam, że przy zmianach w uchu koniecznie należy przy pomocy specjalnego sprzętu obejrzeć ucho, bo zmiany mogą być skorelowane z innymi.

Teraz kicia dochodzi do siebie po narkozie, poprawiamy sobie również wyniki wątrobowe, które nie były najlepsze, ale już rozglądam się za specjalistą i diagnostą, chyba jest nam potrzebny chirurg onkolog laryngolog. Mieszkam w Łodzi, ale mogę pojechać z kicią do Warszawy (ewentualnie do Poznania). Na forum czytałam o SGGW, ale na temat polipów u uchu nie znajduję wystarczających informacji, (tym bardziej podkreślam, że zmiana nie wygląda jak typowy polip).

Czy macie podobne doświadczenia, czy możecie polecić lekarza?

dite

 
Posty: 1854
Od: Pt maja 14, 2010 18:19
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie gru 12, 2010 13:12 Re: ŁÓDŻ/WARSZAWA SGGW zmiana w uchu; diagnoza i zabieg!

bardzo proszę o wskazówki i polecenie lekarza

dite

 
Posty: 1854
Od: Pt maja 14, 2010 18:19
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie gru 12, 2010 15:59 Re: ŁÓDŻ/WARSZAWA SGGW zmiana w uchu; diagnoza i zabieg!

wiedziałam, że to nie jest łatwy temat

dite

 
Posty: 1854
Od: Pt maja 14, 2010 18:19
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie gru 12, 2010 22:36 Re: ŁÓDŻ/WARSZAWA SGGW zmiana w uchu; diagnoza i zabieg!

halo, może nas ktoś wypatrzy i pomoże

dite

 
Posty: 1854
Od: Pt maja 14, 2010 18:19
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon gru 13, 2010 10:48 Re: ŁÓDŻ/WARSZAWA SGGW zmiana w uchu; diagnoza i zabieg!

usuwaliśmy polip Misi w Łodzi u dr Witczaka w Żyrafie - czy dr Witczak widział kotkę?
Obrazek

Magija

Avatar użytkownika
 
Posty: 15173
Od: Sob cze 05, 2004 11:34
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon gru 13, 2010 21:51 Re: ŁÓDŻ/WARSZAWA SGGW zmiana w uchu; diagnoza i zabieg!

u dr Witczaka nie byłam, ponieważ koleżanka też mi podpowiedziała dr Witczaka, zadzwonię jutro i spróbuję się umówić na konsultacje w sobotę

dite

 
Posty: 1854
Od: Pt maja 14, 2010 18:19
Lokalizacja: Łódź




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości