Zapytanie

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Nie sty 10, 2010 22:11 Zapytanie

Dziwi mnie, że ostatnio dodawane są opinie osób, które mogą poszczycić się jednym, dwoma postami będącymi reklamą danej lecznicy. Czy nie narażamy się w ten sposób na zamieszczanie opinii, które nie mają nic wspólnego z obiektywną oceną lekarza, a mogą być wręcz napisane przez kogoś kto potrzebuje reklamy swojej lecznicy? Zamieszczając takie opinie ryzykujemy też tym, że osoba nowa na forum, o której nic nie wiemy, może być osobą, która nie jest w stanie ocenić weta, nie potrafi zrozumieć kryteriów, które są wymagane do takiej oceny, na liście w tej chwili są weci, których uważam za konowałów i naciągaczy, a są to właśnie lecznice polecone przez osoby nowe. Często podstawą oceny jest to, że wet b ył miły, miał ładny gabinet, dał próbkę karmy. Aby ocenić weta, samemu trzeba posiadać pewną wiedzę o potrzebach zwierzecia, którym się opiekujemy. Jeśli reklama lecznicy jest jedynym lub jednym z niewielu postów, jak można ocenić, że osoba pisząca ma pojęcie o tym, co pisze? To, że wet uratował jedno zwierze, bo akurat trafił z leczeniem, nie czyni go jeszcze godnym polecenia. Wydaje mi się, że trzeba więcej by znaleźć się na tej liście, inaczej nie będzie ona wiarygodnym źródłem wiedzy dla osób nowych na miau.pl, które liczą na naszą obiektywność i doświadczenie.
Obrazek Zapraszamy na bloga!

iceangel

 
Posty: 2382
Od: Pt lut 03, 2006 15:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie sty 10, 2010 23:30 Re: Zapytanie

Tak naprawdę bardzo niewiele wypowiedzi na tym podforum to opinie osób kompetentnych na gruncie weterynaryjnym. Większość pisze o swoich wrażeniach czy o tym, co uważają za istotne w postępowaniu lekarzy. Oceniają ich tak, jak ją widzą ich na podstawie swoich, często jednostkowych doświadczeń i trudno, aby było inaczej.

Czy wszystkie opinie są miarodajne? Nie wiem, ale nie jestem też w stanie ich dogłębnie zweryfikować. Pozostaje zatem zachowywać je w dobrej wierze i pozwolić czytelnikowi wyrobić sobie własne zdanie.

Estraven

 
Posty: 31460
Od: Pon lut 04, 2002 15:30
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości