Warszawa/Lublin specjalista od układu pokarmowego

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Nie lis 27, 2022 13:52 Warszawa/Lublin specjalista od układu pokarmowego

Hej, mógłby ktoś polecić mi specjalistę od chorób układu pokarmowego? Mam kociaka od 2 miesięcy i od początku ma potworną biegunkę :( badania kału zrobione chyba wszystkie możliwe do tego krew i usg, leczony już 4-tym antybiotykiem bez efektu. Zmiana diety również nie pomogła :(
Malucha leczę w Lublinie ale chciałabym z kimś jeszcze skonsultować nasz przypadek zanim podejmę decyzję o rozcinaniu kota do pobrania wycinków do badań. Będę wdzięczna za polecenie kogoś z doświadczeniem kto zaangażuje się w nasz przypadek :201494

Rudolfa

Avatar użytkownika
 
Posty: 138
Od: Wto lip 24, 2018 0:29

Post » Nie lis 27, 2022 15:37 Re: Warszawa/Lublin specjalista od układu pokarmowego

Możesz wkleić jakie badania były robione?

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Nie lis 27, 2022 16:06 Re: Warszawa/Lublin specjalista od układu pokarmowego

Yocia na razie nie bardzo mogę wkleić z telefonu (nie otwierają mi się na telefonie te pliki :() , najwyżej wrzucę wieczorem ale teraz napiszę przynajmniej.

Z krwi:
- profil diagnostyczny rozszerzony (podwyższone mocno parametry wątrobowe, obecnie bierze leki i alat już prawie w normie, podwyższone mocno leukocyty najpierw w okolicy 30,obecnie prawie 47)
- profil na niedokrwistość z b12 (w normie)
- specyficzna lipaza (w normie)
- pcr na FCoV (negatywny)
- elektroforeza białek (podwyzsozna frakcja alfa i gamma)
- stosunek a/g cały czas powyżej 0,8

Z kału:
- badanie na pasożyty (3 razy i za każdym razem negatywne)
- giardia (3 razy dwoma metodami, negatywne)
- pcr na rzęsistkowiec (negatywny)
- pcr na cryptosporidium (negatywny)
- pcr na FCoV (wykonany 3 razy, pozytywny, ilość wytworzonych kopii maleje)
- wydajność trypsyny (100%)
- pcr na toksoplazmozę (pozytywny, był leczony klindamycyną 3 tyg)
- posiew (wyszły campylobacterie, leczony azytromycyną, obecnie posiew negatywny)
- pcr pod kątem clostridiów na geny kodujące toksyny A z difficile oraz alfa i enetrotoksyna z perfringens (pozytywny na toksynę alfa)

Do tego miał robione dwa razy usg.

Z antybiotyków był leczony amoksycyliną z kwasem klawulanowym, klindamycyną (3 tyg), azytromycyną i tylozyną (doustnie przez 2 tyg). Trzy tygodnie temu zmieniłam mu dietę (kangur z select gold) ale to również nie pomogło. Do tego odkąd u mnie jest bierze proszek floractiv, florę balance, zentonil i próbowałam też z carobinem i sustainem na "zagęszczenie" tej kupy ale nie było żadnych efektów :cry:

Rudolfa

Avatar użytkownika
 
Posty: 138
Od: Wto lip 24, 2018 0:29

Post » Nie lis 27, 2022 16:09 Re: Warszawa/Lublin specjalista od układu pokarmowego

Rudolfa pisze:Yocia na razie nie bardzo mogę wkleić z telefonu (nie otwierają mi się na telefonie te pliki :() , najwyżej wrzucę wieczorem ale teraz napiszę przynajmniej.

Z krwi:
- profil diagnostyczny rozszerzony (podwyższone mocno parametry wątrobowe, obecnie bierze leki i alat już prawie w normie, podwyższone mocno leukocyty najpierw w okolicy 30,obecnie prawie 47)
- profil na niedokrwistość z b12 (w normie ale B12 miał wcześniej suplementowaną)
- specyficzna lipaza (w normie)
- pcr na FCoV (negatywny)
- elektroforeza białek (podwyzsozna frakcja alfa i gamma)
- stosunek a/g cały czas powyżej 0,8

Z kału:
- badanie na pasożyty (3 razy i za każdym razem negatywne)
- giardia (3 razy dwoma metodami, negatywne)
- pcr na rzęsistkowiec (negatywny)
- pcr na cryptosporidium (negatywny)
- pcr na FCoV (wykonany 3 razy, pozytywny, ilość wytworzonych kopii maleje)
- wydajność trypsyny (100%)
- pcr na toksoplazmozę (pozytywny, był leczony klindamycyną 3 tyg)
- posiew (wyszły campylobacterie, leczony azytromycyną, obecnie posiew negatywny)
- pcr pod kątem clostridiów na geny kodujące toksyny A z difficile oraz alfa i enetrotoksyna z perfringens (pozytywny na toksynę alfa)

Do tego miał robione dwa razy usg.

Z antybiotyków był leczony amoksycyliną z kwasem klawulanowym, klindamycyną (3 tyg), azytromycyną i tylozyną (doustnie przez 2 tyg). Trzy tygodnie temu zmieniłam mu dietę (kangur z select gold) ale to również nie pomogło. Do tego odkąd u mnie jest bierze proszek floractiv, florę balance, zentonil i próbowałam też z carobinem i sustainem na "zagęszczenie" tej kupy ale nie było żadnych efektów :cry:

Rudolfa

Avatar użytkownika
 
Posty: 138
Od: Wto lip 24, 2018 0:29




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości