POZNAŃ i Wielkopolska

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Pon lip 27, 2020 18:57 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

WRZEŚNIA

Uprzejmie proszę o opinie i polecenie weterynarza/kliniki we Wrześni i okolicach :kotek: Informacje dotyczące miejsc, które lepiej omijać będą również bardzo przydatne :D

Kotnahamaku

 
Posty: 2
Od: Pon lip 27, 2020 18:10

Post » Nie sty 31, 2021 10:29 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Hej, hej kociarze!
Szukam w Poznaniu lub okolicach Poznania dobrego weterynarza, który specjalizuje się w alergiach. Mam problemy z kotem, który ma alergię pokarmową i kontaktową. Potrzebuję konsultacji z kimś kto zna temat lepiej niż ogólny wet.

ksp85

 
Posty: 1
Od: Nie sty 31, 2021 10:16

Post » Nie sty 31, 2021 21:57 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

ksp85 pisze:Hej, hej kociarze!
Szukam w Poznaniu lub okolicach Poznania dobrego weterynarza, który specjalizuje się w alergiach. Mam problemy z kotem, który ma alergię pokarmową i kontaktową. Potrzebuję konsultacji z kimś kto zna temat lepiej niż ogólny wet.

Katarzyna Gryglewska ul.Piątkowska 105

Basia_G

Avatar użytkownika
 
Posty: 8733
Od: Śro paź 02, 2002 15:33
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lut 01, 2021 9:11 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Basia_G pisze:
ksp85 pisze:Hej, hej kociarze!
Szukam w Poznaniu lub okolicach Poznania dobrego weterynarza, który specjalizuje się w alergiach. Mam problemy z kotem, który ma alergię pokarmową i kontaktową. Potrzebuję konsultacji z kimś kto zna temat lepiej niż ogólny wet.

Katarzyna Gryglewska ul.Piątkowska 105


Dawno nie korzystałam, ale wiem, że dr Natalia Busłowicz z Vet-Help też specjalizuje się w alergiach.

kasia_5000

 
Posty: 3030
Od: Czw mar 23, 2006 21:51
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lut 01, 2021 9:41 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

I ja polecam dr Busłowicz :)
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro mar 03, 2021 14:42 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Witam,

zrobiłam niedawno kotu rozszerzone badania krwi i wyszła w nich skrajnie podwyższona glukoza, lekko kreatynina i ALB. W związku z tym od razu chcę przekonsultować to z lekarzem, który dobrze zna się na cukrzycy i chorobach nerek. Czy ktoś orientuje się czy w Poznaniu jest taki specjalista?

Vekka

 
Posty: 1
Od: Śro mar 03, 2021 14:39

Post » Czw mar 04, 2021 2:00 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Tak, dr Pernak świetnie prowadzi koty z cukrzycą. Ma własną klinikę.

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Pon gru 06, 2021 23:57 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Hej poszukuje weterynarza dla kota, które ma objawy neurlogiczne w postaci paraliżu/ spięcia mięśni ? Podejrzewamy padaczke ;C

Romuluska

 
Posty: 1
Od: Pon gru 06, 2021 23:45

Post » Wto gru 07, 2021 11:44 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Romuluska pisze:Hej poszukuje weterynarza dla kota, które ma objawy neurlogiczne w postaci paraliżu/ spięcia mięśni ? Podejrzewamy padaczke ;C


W Poznaniu chyba tylko Dąbrowski, Jugosłowiańska 13. Ale musisz nalegać na wizytę u niego, bo w jego klinice przyjmują też inni weterynarze.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw maja 12, 2022 20:38 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Hej, szukam dobrego (bardzo dobrego) specjalistę od kocich uszu. Byłam już u 4 i zawsze kończy się na oridermylu, a problem za chwilę wraca. Pozdrawiam

izydv

 
Posty: 1
Od: Czw maja 12, 2022 20:36

Post » Czw lip 28, 2022 10:36 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Witam,
pilnie poszukuję dobrego endokrynologa i kardiologa w Poznaniu lub okolicach. Czy możecie kogoś polecić?

balbi1

 
Posty: 14
Od: Czw cze 23, 2011 19:26

Post » Pt wrz 08, 2023 1:57 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Zapalenie trzustki, nerki, jelita.
Czy w Poznaniu znajdę specjalistę, który poprowadzi kota z problemami z trzustką, nerkami i jelitami? Byłoby super gdyby znał się również na żywieniu barfem gotowanym albo współpracował z dobrymi dietetykami.

Jaskółka

 
Posty: 90
Od: Nie lis 22, 2009 13:38

Post » Nie wrz 10, 2023 18:37 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Jaskółka pisze:Zapalenie trzustki, nerki, jelita.
Czy w Poznaniu znajdę specjalistę, który poprowadzi kota z problemami z trzustką, nerkami i jelitami? Byłoby super gdyby znał się również na żywieniu barfem gotowanym albo współpracował z dobrymi dietetykami.


Dr Paulina Spychalska jest nefrolożką i jak najbardziej poleca barfa. Myślę, że z trzustką i jelitami również jest za pan brat :)
https://www.facebook.com/uronefro.vet/?locale=pl_PL
Obrazek ANATOLEK [*] 25.03.2000 - 18.02.2015.

Anatolek

 
Posty: 1312
Od: Nie mar 11, 2012 14:07
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto paź 24, 2023 2:12 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Anatolek dziękuję bardzo za polecenie, byliśmy, niestety dla mojego Aniołka było już za późno :(

Jaskółka

 
Posty: 90
Od: Nie lis 22, 2009 13:38

Post » Czw lis 02, 2023 5:46 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Estraven pisze:POZNAŃ

Polecam Piotra Dąbrowskiego - od lat zajmuje się przede wszystkim małymi zwierzętami, a specjalizuje się (z wyboru) właśnie w kotach. Sam ma trójkę futrzaków w domu. Wnikliwy diagnostyk i bardzo dobry chirurg, z "nabitą" ręką. Praktykę prowadzi na Zbąszyńskiej 26.

Na miejscu USG, EKG, badania krwi. Możliwość operacji z narkozą wziewną - http://wet.pl/
Obecnie (2010) specjalizuje się również w okulistyce, ma sprzęt pozwalający na operacje oczu.

Tel. 843 45 83

Ash pisze:Podpisuje sie pod powyzszym: tez chodze do niego z czarnulami i jestem bardzo zadowolona. Nie szczedzi czasu na pacjentow, udziela szczegolowych informacji (nawet mialam mozliwosc obejrzec swierzbowce Mychy przez mikroskop) i jest dobry w swoim fachu. Polecam!

wojtekn pisze:Super POLECAM w 100 % świetny stomatolog koci.

Martaaa pisze:Jako chirurga - zwłaszcza kociego - polecam tylko i wyłącznie:
Gabinet weterynaryjny Dąbrowski P.
Zbąszyńska 26
Poznań
tel. 0 61 843 45 83

07.2008 milva b pisze:Gorąco polecam dr Dąbrowskiego i dr Przybylskiego
profesjonaliści, kochający i znający koty! Dr Przybylski zawse chętnie przyjeżdża na wizyty domowe, zawsze pamięta swoich pacjentów i ich historie choroby. Dodatkowo moje futra go lubią.
Dr Dąbrowski to jedyny chirurg któremu jestem w stanie powierzyć moje maluchy do kastracji!

09.2008 malakasia pisze:Zdecydowanie polecam dr-a Piotra Dąbrowskiego!

ul. Zbąszyńska 26
Poznań
tel. 0 61 843 45 83

Cudowny człowiek - spokojny, pacjentowi poświęca maksimum czasu, wnikliwie analizuje problem. Trafiliśmy do niego po adopcji boksinki, która niestety po dwóch miesiącach odeszła na nowotwór - dr Dąbrowski przyjechał ją uśpić do nas do domu (aczkolwiek nie wiem, czy to nie ze względu na szczególne przywiązanie do historii suni) - walczył też o nią do końca.
Z naszymi tegorocznymi "nabytkami" czyli pieskiem i kotem też do niego chodzimy - duży plus za pamiętanie imion zwierzaków i skojarzenie, co to za delikwent nawet przez telefon :)
Mój króliczek przeszedł tam operację zgryzu, a piesek kastrację (świetna metoda małego cięcia).
Ceny przystępne, pozostałe panie - weterynarz i technik weterynarii też bardzo miłe i profesjonalne.

murek82 pisze:NIE POLECAM

Doktora Piotra Dąbrowskiego z kliniki przy ul. Zbąszyńskiej w Poznaniu
Zrobił kotu niepotrzebne szczepienie przeciwko wściekliźnie mimo braku odrobaczenia - stwierdził, że odrobaczyć można później... (oczywiście tabletki nie dał, tylko kazał przyjść za 10 dni, żeby odrobaczyć)
Mało tego - wraz ze szczepionką przeciwko wściekliźnie była w jednej fiolce mieszanka szczepionek na inne choroby...
Nie muszę dodawać jak się to skończyło... kot osowiały, smutny, śpiący - reakcja na szczepionki.
Na wypadającą sierść rozłożył ręce i stwierdził, że: "ten kot może tak ma"
Poza tym cennik do niskich nie należy...

07.2010 inka1984 pisze:NIE POLECAM- WET ZBĄSZYŃSKA POZNAŃ
kolejny raz przejechałam się na ich wiedzy, otóż mam pod opieką kotkę,kalekę która z niewiadomej przyczyny straciła tylną nóżkę.Znaleziona na posesji jakiejś firmy. Dwa dni temu pojechałam z nią do dr. Dąbrowskiego i tam przyjęła nas pani doktor. Prosiłam by sprawdziła stan zdrowia tej kotki, spojrzała na kikut i coś z nim zrobiła bo nóżka krwawiła przy każdej próbie stąpnięcia na ten kikut. Kotka miała również strupki na sierści. Po tym jak Pani doktor wzięła ją na ręce stwierdziła że kotka nie ma ciętej nóżki przez chirurga i na tym skończyła obserwację kikuta. Co z tego że krwawił :roll: Podała kotce pastę na odrobaczenie i jakiś antybiotyk. Po wszystkim dodała że to tyle i obserwować kotkę :!: a, prosiłam by również sprawdziła czy kotka jest sterylizowana i odparła że musi ją ogolić więc darowałam sobie.Tak więc po tym incydencie rozgoryczona pojechałam na drugi dzień do lecznicy "Na Polance" przy ul. Katowickiej. Tam,doktor Pani Kasia stwierdziła- po dokładnym obejrzeniu kikuta :!: że trzeba ciąć do udka bo nie dość że ma odleżyny to nie nadaje się do zostawienia go w takim stanie. Zrobiła przy okazji sterylizację bo bardzo szybko dopatrzyła się że kotka nie przechodziła nigdy tego zabiegu- nie musiała golić!!! podsumowując,już nigdy nie pojadę do lecznicy dr. Dąbrowskiego bo kolejny raz z rzędu spotkałam się z totalnym brakiem profesjonalizmu, kasę biorą niemałą ale leczyć już im się nie chce.

Dodam jeszcze że wcześniej stazystka doktora dała jednej z moich dwoch kotek zestaw zastrzykow,ktorych nie powinna dostac bo nie ona miała syndrom urologiczny ale pan doktor tlumaczyl swoja stazystke i tak musialam zaplacic podwojnie :/

09.2010 Jaskółka pisze:NIE POLECAM Piotra Dąbrowskiego

Również zawiodłam się na tym weterynarzu. To był mój pierwszy kot domowy-niewychodzący i pierwszy weterynarz. Na pierwszej wizycie mówiłam, że jesteśmy początkującymi kociarzami.
Generalnie dużo, częstych wizyt – dużo pieniędzy tam wydałam, a teraz po wizycie u innych wetów już wiem, że to było niepotrzebne. A ja targałam kota kilka razy przez całe miasto, bo to przecież taki świetny weterynarz. No i to szczepienie – pytam go, jaką szczepionkę by mojemu kotu polecił a on na to: to pani musi wiedzieć. Nie wyjaśnił mi, na czym polega różnica, dla jakiego kota lepsza jest IV a dla jakiego V. Nie znając się na rzeczy poprosiłam o PureVaxV, myśląc im większa ochrona tym lepiej. Pan weterynarz podał szczepionkę, skasował pieniądze. Testu na białaczkę przed szczepieniem nie wykonał!
Ogólnie bardzo złe wrażenie, brak empatii i baaardzo drogo.




Totalnie nie polecam. Ignorancja, brak empatii, awanturnik przy innych pacjentach, kiedy wolontariuszka przyszła z podopiecznymi „tymczaskami” i nie miała pojęcia o zaległej fakturze. Co do kompetencji, to większość moich podopiecznych czy to tymczasków czy „prywatnych” to tylko dr. Paulina Strychalska (przyjmuje również w klinice Dąbrowskiego), gdyby nie brak terminów w klinice na Wichrowych Wzgórzach u Pani Doktor, moja noga tam by nigdy więcej nie stanęła.
Ceny również poszybowały w górę do tego stopnia, że za te same badania z tą samą pacjentką płaci się 200 nawet 300 złotych więcej- do tego stopnia jest to absurdalne, że sama usługa : recepta 30 zł kosztuje.

SammySunshine

 
Posty: 20
Od: Czw sie 26, 2021 7:21

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości