Czyraczyca okołoodbytowa u psów. [*]

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Pon maja 25, 2009 17:19 Czyraczyca okołoodbytowa u psów. [*]

Czy ktoś spotkał się z taką chorobą ?

Wet zdiagnozował u mojego psa czyraczycę odbytu.

Jedynym sposobem leczenia jest zabieg - wycięcie zmian i kastracja.
Ale.. pies ma 13 lat, jest z grupy dużych psów. Ma sporą otyłość. Po zabiegu który miał 3 lata temu były problemy z jego wybudzeniem. Więc wet uważa że zabieg wiąże się z dużym stopniem ryzyka.

Dodatkowo problemem są jego stawy - coraz bardziej odmawiają posłuszeństwa - już dwa razy spadł ze schodów.

Rodzice pod opieką których zostaje pies chyba nie są skłonni podjąć się opieki nad psem. Ja nie mogę psa zabrać do siebie, więc sytuacja patowa.

Czy ktoś miał taki przypadek ?
Ile pies po takim zabiegu dochodzi do siebie ? Duża jest rana pooperacyjna ?

Nie chciałabym aby pies cierpiał, a nie wiem na ile to jest leczenia a na ile po prostu odwleczenie nieuniknionego ...
Ostatnio edytowano Wto cze 09, 2009 21:05 przez evalla, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek Obrazek

evalla

 
Posty: 3605
Od: Pon lis 05, 2007 19:46
Lokalizacja: Ostróda / Warszawa

Post » Pon maja 25, 2009 20:57

tak moj pies mial.

leczyc sie nie da, trzeba usunac.

pzdr
GreenEvil

GreenEvil

 
Posty: 2703
Od: Pon mar 27, 2006 8:33
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka

Post » Pon maja 25, 2009 21:43

Trochę inaczej wygląda czyraczyca odbytu, trochę inaczej gruczolakoraki odbytu.

Przy gruczolakorakach często metodą z wyboru jest kastracja, jak się da to usunięcie zmian. Niektóre psy były czasem wyciszane preparatem Flutamid, ale koniec końców albo próba zabiegu albo eutanazja.

Przy czyraczycy, która ma być tła immunologicznego i bardzo często występuje np u owczarków niemieckich, doczytałam się o prednizolonie i cyklosporynie - czyli leki immunosupresyjne.

Nie wiem co jest u tego konkretnego psa, ale raczej pierwsze sądząc po propozycji dlaszego leczenia.
WWW Wiejski Wątek Wycinankowy - zajrzyj koniecznie i pomóż! http://forum.miau.pl/viewtopic.php?uid=6671&f=1&t=168251&start=0
Gabinet weterynaryjny EWAWET Rydułtowy http://www.ewawet.pl Klikając na stronę pomagasz mi pozycjonowaniu i promocji mojego gabinetu :) Pomożesz?
Obrazek

bluerat

Avatar użytkownika
 
Posty: 5797
Od: Sob lis 26, 2005 16:34
Lokalizacja: Rydułtowy

Post » Pon maja 25, 2009 21:44

może poszukaj w Twojej okolicy weterynarza,który ma szpitalik i po zabiegu pies mógłby zostać u niego kilka dni..?
ObrazekObrazekObrazek

Koszmaria

Avatar użytkownika
 
Posty: 6233
Od: Pon lut 04, 2008 1:17
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto maja 26, 2009 6:08

raczej wątpliwe czy w Ostrodzie jest taka lecznica. Pewnie w Olsztynie też nie ma.

Zabieg jest konieczny. Tylko pytanie czy taki zabieg u 13-latka ma sens?

Nawet jeśli wybudziłby się z narkozy i udało się usunąć wszystkie zmiany to po jakim czasie może to się odnowić ?

Może przedłużenie życia o kilka tygodni ale spędzone w bólu nie ma sensu ?

W kwietniu lekarz podejrzewał przetokę po zapchaniu się gruczołów - zostały wyczyszczone dostał serię antybiotyków a miesiącu sprawa wróciła a na dodatek z krwawieniem.
Obrazek Obrazek

evalla

 
Posty: 3605
Od: Pon lis 05, 2007 19:46
Lokalizacja: Ostróda / Warszawa

Post » Wto cze 09, 2009 21:09

Mojej psinki już nie ma :(

Obrazek

18.03.1996 - 07.06.2009.
Obrazek Obrazek

evalla

 
Posty: 3605
Od: Pon lis 05, 2007 19:46
Lokalizacja: Ostróda / Warszawa

Post » Wto cze 09, 2009 21:14

przykro mi :(
Futra moje dwa:-)
Obrazek

Mrówcia

 
Posty: 637
Od: Nie sty 08, 2006 11:24
Lokalizacja: Konin

Post » Śro cze 10, 2009 14:17

:cry:
ObrazekObrazek

martka

 
Posty: 6250
Od: Śro gru 28, 2005 23:11
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro mar 31, 2010 18:42 Re: Czyraczyca okołoodbytowa u psów. [*]

Witam.Wczoraj moj 5 letni owczarek umarl na to swinstwo-po wielu miesiacach walki i cierpienia(takze naszego)Bol jest nie do opisania...Dbajcie o swoje pieski!Pozdrawiam
Ps:Wet wspomnial zeby na przyszlosc zastanowic sie 10 razy przy kupnie pasa tej rasy,ktora z roku na rok coraz bardziej"niszczeje".Kak to okreslil:"To juz nie hodowla a "produkcja"

renatoli1984

 
Posty: 1
Od: Śro mar 31, 2010 18:30

Post » Pt kwi 30, 2010 7:31 Re: Czyraczyca okołoodbytowa u psów. [*]

WITAJCIE,moj owczarek niemiecki od jakichs 3 miesiecy choruje na te paskudna czyraczyce,niestety choroba jest w zaawansowanym stopniu i koszt leczenia jest ogromny,do tego nie ma gwarancji ze pies z tego wyjdzie :cry: niestety mysle o eutanazji.Blek ma 3 lata jest cudownym psem poteznym ale wspaniale lagodnym i kochajacym ludzi,narazie jeszcze sie zalatwia z bulem ale takim ktory jeszcze wytrzyma ,przekladam ten moment jego uspienia z dnia na dzien by jeszcze z nim pobyc :( .mam niski dochod a leczenie to koszt rzedu ok 300 zl na dwa tygodnie,nie stac mnie zeby ,i do tego nie wiadomo czy przezyje.Czy ktos wie ile moze kosztowac zabieg eutanazji psa o wadze ok 40 kg?A moze znacie jakies sposoby na ta paskudna chorobe? :| czy ktos mial podobny problem?

gagatawa

 
Posty: 1
Od: Pt kwi 30, 2010 7:20

Post » Sob maja 08, 2010 11:46 Re: Czyraczyca okołoodbytowa u psów. [*]

W przypadku mojego Farmera od postawienia diagnozy do momentu konieczności uśpienia minął bardzo krótki czas.
Pogorszenie stanu zdrowia przyszło tak nagle i pies bardzo cierpiał że nie było innego wyjścia...

Rozważałam możliwość operacji ale Farmer miał 13 lat, nadwagę i problemy w wybudzaniem z przprzedniej narkozy. Całokształ zdecydował że nie podjęliśmy się operacji. Ale gdyby psiak był w dobrej kondycji...

Może porozmawiaj z wetem - może płatność za leczenie rozłoży Ci na raty ?
Nie wiem ile kosztuje zabieg eutanazji - coś z tyłu głowy chodzi mi kwota 50 zł ale to chyba nie jest uzależnione od wagi... :roll:
Obrazek Obrazek

evalla

 
Posty: 3605
Od: Pon lis 05, 2007 19:46
Lokalizacja: Ostróda / Warszawa

Post » Wto cze 07, 2011 17:56 Re: Czyraczyca okołoodbytowa u psów. [*]

Dziś mijają dwa lata, od kiedy nie ma Farmera.... :(
Obrazek
tęsknie bardzo....
Obrazek Obrazek

evalla

 
Posty: 3605
Od: Pon lis 05, 2007 19:46
Lokalizacja: Ostróda / Warszawa

Post » Pon lis 21, 2011 11:15 Re: Czyraczyca okołoodbytowa u psów. [*]

witam
Niestety mój 4,5 letni lex tez ma tą cholerną czyraczyce:-(( We wrześniu tego roku zauważyłam ze jakośc cały czas się załatwia (robił kupe) na rzadko, myślałam na początku że coś mu zaszkodziło zmieniłam jedzenie ale niestety strasznie piszczał przy załatwianiu a nie dał sobie zajrzeć pod ogon pojechaliśmy do weta stwierdził że to coś bakteryjnego i dał mu antybiotyki, leki przeciwbólowe i dermatisan na okażanie, wydałam sporą sumke niby troche pomogło ale nie na długo. Dopiero drugi weterynarz stwioerdził czyraczyce, można ją leczyć ale ta choroba i tak wróci, dostałam rozpiske z propozycjami leczenia i jest jeden lek kosztuje 360 zł cyklosporyne A wyleczalnosć 93% to jest inaczej chemia w proszkach, czyli psa i tak wykończy że może odbyt sie zagoi ale z pupila zostanie warzywo jeżeli pies bedzie silny to z tego wyjdzie ale niestety Onki do takich nie należą. Nie wiem co zrobić my go kochamy dzieciaki też, stan nie jest jeszcze straszny ale też nie chce dopuścić żeby zdechł z bólu.

BETI 1981

 
Posty: 1
Od: Pon lis 21, 2011 11:02

Post » Pon lis 21, 2011 22:57 Re: Czyraczyca okołoodbytowa u psów. [*]

skąd jesteś,Beti?
może ktoś będzie w stanie polecić Ci naprawdę dobrego weterynarza?

widać,że z tym lekiem jest jak z chemoterapią dla ludzi,wiele osób po chemoterapii musi do końca życia brać już leki na wątrobę,nerki.
ObrazekObrazekObrazek

Koszmaria

Avatar użytkownika
 
Posty: 6233
Od: Pon lut 04, 2008 1:17
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon lis 21, 2011 23:23 Re: Czyraczyca okołoodbytowa u psów. [*]

może skonsultuj się z innym wetem. Poczytaj na dogomanii.
Ja do tej pory mam wyrzuty sumienia że może coś jeszcze mogłam zrobić, że może za szybko się poddaliśmy.
Granicą było cierpienie mojego psiaka, ale to nadal tak boli :( że on tak szybko musiał odejść.

Trzymam kciuki i cieszcie sie każdym lepszym dniem! :ok: :ok:
Obrazek Obrazek

evalla

 
Posty: 3605
Od: Pon lis 05, 2007 19:46
Lokalizacja: Ostróda / Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości