Czyraczyca okołoodbytowa u psów. [*]

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Pon kwi 30, 2012 20:27 Re: Czyraczyca okołoodbytowa u psów. [*]

mam do oddania ok. 270 tabletek cyklosporyny 25 mg-leczy się nią także czyraczyce odbytu, a takze łuszczycę, ciężkie postacie atopii, podaje po przeszczepach. jesli ktoś potrzebuje-prosze o kontakt. zaden z bezdomnych psow na razie nie potrzebuje, więc moge oddac jakiemuś psiakowi, ktory ma właściciela.
talbetki sa po terminie, ale absolutnie nie przeszkadza to w podawaniu leku.

arjuna

 
Posty: 107
Od: Pon cze 16, 2008 20:33

Post » Pt maja 04, 2012 18:39 Re: Czyraczyca okołoodbytowa u psów. [*]

Witam!
Czy nadal jesteś w posiadaniu tego leku? i za ile? ja jestem zainteresowana, właśnie dzisiaj się dowiedziałam, że mój Borysek ma czyraczyce...tylko nie wiem czy przeterminowane nie zaszkodzą. Do którego był termin?

betti99

 
Posty: 1
Od: Pt maja 04, 2012 18:31

Post » Pt maja 11, 2012 20:03 Re: Czyraczyca okołoodbytowa u psów. [*]

witam
ja również byłabym zainteresowana tabletkami cyklosporyny muszę tylko zapytać weta czy 25mg wystarczy bo coś mówił o 50. ale tak czy siak proszę o info na maila bebabu@wp.pl czy nadal masz te tabletki i w jakiej cenie im szybciej tym lepiej. pozdrawiam

biedrona7

 
Posty: 1
Od: Pt maja 11, 2012 19:53

Post » Sob wrz 08, 2012 22:22 Re: Czyraczyca okołoodbytowa u psów. [*]

Mój znaleziony pies, Owczarek Niemiecki ma czyraczycę okoloodbytową i jest leczony u Profesora Galantego, dostaje Eqoral czyli cyklosporynę, zaczął od dużej dawki, teraz ma zmniejszoną o jedną trzecią i jest już po jednej operacji, która moim zdaniem bardzo mu pomogla, bo chociaż robi jeszcze luzną kupę, to już nie odczuwa takiego bólu. Teraz prawdopodobnie będzie mial drugą operację poszerzenia odbytuaby miał większy komfort przy załatwianiu. Iwan mial bardzo zly stan chorobowy, bo już 5cm. w tgłąb odbytu, ale biega, cieszy się i nie odczuwa już takiego bolu jak na początku. Staram się być dobrej mysli, że z tego wyjdzie, ale leczenie jest naprawdę bardzo drogie, nie tyle opłata za lekarza, co leki i operacje.

bajk21.

 
Posty: 2
Od: Śro wrz 01, 2010 22:29

Post » Pt gru 07, 2012 14:52 Re: Czyraczyca okołoodbytowa u psów. [*]

Może sie ta informacja jeszcze przyda, ponieważ czyraczyca odbytu jest dosyć powszechnym problemem. Cyklosporyna wydaje sie być w jej przypadku bardzo skutecznym lekiem, a skutki uboczne jej stosowanie nie sa az tak częste i poważne. Owszem zdarza sie, że cześć zwierząt nie może przyjmować tego leku w związku z wymiotami ale objawy te występuja zwykle niedługo po nierozpoczęciu leczenia. Lek jest rzeczywiście bardzo drogi w związku z tym stosuje sie metodę równoczesnego podawania go wraz z ketokonazolem co pozwala około dwukrotnie ograniczyć dawkę i tym samy dwukrotnie zmniejszyć koszty leczenia

Marwet

 
Posty: 9
Od: Pt gru 07, 2012 12:27
Lokalizacja: Lublin/Turka

Post » Nie gru 09, 2012 18:16 Re: Czyraczyca okołoodbytowa u psów. [*]

Jeśli możesz, daj znać na Dogomanii, tam dużo psów potrzebuje tego leku. Postaram się znaleźć wątek jakiegoś psa z tą dolegliwością i przesłać link. Mój podopieczny, Borys był chory na czyraczycę i brał te leki właśnie z ketokenazolem, obecnie jest wyleczony z czyraczycy, ale będzie musiał mieć jeszcze jedną operację na poszerzenie odbytu.

bajk21.

 
Posty: 2
Od: Śro wrz 01, 2010 22:29

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości