Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Wto gru 25, 2012 21:58 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

yongman pisze:
Tulinki pisze:Popieram TO. Sam mam 5 psów i bardzo je kocham. Nie nawidzę LUDZI którzy krzywdzą Zwierzaki!


Osoba, która krzywdzi psy powinna być osądzana tak, jakby skrzywdziła człowieka. Pies nie jest w niczym gorszy od ludzi.

My tak uważamy, ale ktoś inny uważa inaczej niestety.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pt gru 28, 2012 13:19 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Witam.
Nie mam pojęcia gdzie powinnam zamieścić ten wpis, więc próbuje tutaj.
Mam problem ze zrozumieniem tych całych aktów prawnych..Zacznę może od początku..
Mieszkam na wsi w wielorodzinnym bloku, za nędznym płotem po lewej sąsiedzi, po prawej za paroma wolnymi działkami nadleśnictwo. Założę się, że koty chodziły tu od zawsze, ale nikogo nie obchodziło co się z nimi dzieje. No i wprowadziłam się ja - zwierzolub. Pod maską samochodu zobaczyłam wielkie oczy i marne ciało małego, dzikiego kociaka wiec go wydobyłam, nakarmiłam i napoiłam. Tak sobie przychodził na wyżerkę, ale złapać się nie dał (wzięłabym go do domu). Parę tygodni później siedziałam z sąsiadami na dworze i usłyszeliśmy trzask prask i okropne wycie u sąsiada po lewej. Zaświeciliśmy latarką na podwórko i zobaczyliśmy, że kot uwięziony więc ja w te pędy do sąsiada,wyjaśniłam sytuację grzecznie przeprosiłam i podeszłam do kota. Myślałam, że się zaplątał w jakieś kable od studni ale prawie zeszłam jak zobaczyłam, że łapa kota jest w sidłach( takich płaskich, bez ząbków). Narobiłam rabanu, przybiegł drugi sąsiad i kota uwolnił, bo ja nie wiedziałam, że coś trzeba nacisnąć żeby to ustrojstwo otworzyć. Powiedziałam, że zdjęcia trzeba zrobić i na policję, bo to nielegalne, czy coś..I ta nawiedzona sąsiadka mi to wyrwała z ręki i schowała do domu. Pojechałam z kotem do weterynarza i po drodze zadzwoniłam do fundacji i na policje. Pan policjant do mnie zadzwonił i powiedział, że to moja wina, bo kot ma być na moim terenie i ja za niego odpowiadam zgodnie z paragrafem takim i takim.. Bo jakby go auto przejechało to też bym dzwoniła, że ktoś go przejechał, a jakby dziecko podrapał to on by mi jeszcze mandat wystawił. Wyjaśniłam, ze to dziki kot i tylko papu mu daje, bo szkoda bidy, a on mi na to, że jak karmie to za niego odpowiadam i mam go w zamknięciu trzymać. Wnerwiona zaczęłam szperać, gmerać i czytam, że zwierze ma być pod nadzorem, a zaraz czytam, że kotów się to nie tyczy... Już w ogóle zgłupiałam, kot wydobrzał, oddałam go w bezpieczniejsze miejsce i dałam sobie spokój, bo bałam się, że mi mandat wlepią 250 zł (jak mnie polismen straszył ) . Dziś sobie idę z psami na podwórze, patrze a tam kot z raną na głowie. Wzięłam go do domu, bo może komuś się zgubił i tak się przyglądam tej ranie i czuję smród. To myślę - przemyję. Nie bolało go to zbytnio, ale jak mocniej przetarłam to wyleciała śmierdząca ropa z jakimś kamuszkiem szarym. to wypłukałam i widzę, że jakoś dziwnie ta rana okrągła. Spytałam więc wujka google jak rana postrzałowa wygląda u kota i jakby mi spasowało. Wiem, że sąsiad zza płotu ma wiatrówkę, bo strzelał nią jak mu ptactwo jabłonkę objadało. Pech chciał,że kot się zbulwersował i sobie uciekł i nie wiem gdzie jest. Nie mam żadnych dowodów na moją teorię, a kamuszek,który mógł być śrutem czy też jego częścią spuściłam w kibelku :( Nie wiem co mam zrobić z tym sadystą..Już i tak całą wieś buczy o tej wariatce co policje wezwała, bo "kot się w kable od pompy zaplątał".

natalken

 
Posty: 1
Od: Pon lis 08, 2010 22:57

Post » Czw sty 03, 2013 1:22 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Dobry wieczór,

Pan Policjant jak mi się wydaje, ma bardzo zaściankową mentalność. Bardzo Ci współczuję obecnej sytuacji, gdy żyjesz w gronie osób nie wykazujących empatii dla zwierząt. Zwykle w takich sytuacjach cisną mi się na usta bardzo niecenzuralne słowa na temat większości ludzi zamieszkujących ten kraj... Ale do rzeczy, powinnaś zgłosić sprawę do swojego urzędu gminy, który zgodnie z Ustawą o Ochronie Zwierząt, jest zobowiązany do ustanowienia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności zwięrząt.

Reszta kruczków prawnych dostępna tutaj:

http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/art ... -pieniedzy


Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości w działaniu.
Kociarz :)

landu

 
Posty: 122
Od: Wto lip 20, 2010 18:05
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw sty 10, 2013 14:37 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

ja rowniez popieram! tyle co zwierzat jest bez opieki masakra... to az boli po prostu :(:(

mariakow12

 
Posty: 3
Od: Czw sty 10, 2013 14:22

Post » Śro sty 16, 2013 15:24 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

O matko, co za sąsiedzi :(
A policja to niestety ma gdzieś sprawy zwierząt, najlepiej z jakimś kodeksem w takiej sprawie iść, dopilnować, żeby spisali zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa... Lepiej obserwuj tego sąsiada, bo jak on na koty sidła zastawia i z wiatrówki strzela to ja dziękuję....
Może uda Ci się coś zaobserwować, zrobić zdjęcie... Nie mów, że to Twój kot - ale przecież nad żadnymi zwierzętami znęcać się nie można, więc powinni się tym zająć.
Obrazek Obrazek
Adoptuj króliczka! :) http://adopcje.kroliki.net/

marciula

 
Posty: 224
Od: Pt gru 30, 2011 15:15
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw sty 17, 2013 11:54 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

TAK, prawo w Polsce odnośnie zwierząt powinno się zdecydowanie zmienić. Ludzie posuwają się do bestialskich zachować wobec zwierząt bo wiedzą, że nic im za to nie grozi. To się powinno zmienić.

2karma_pl

 
Posty: 16
Od: Czw paź 04, 2012 6:59

Post » Czw sty 17, 2013 12:53 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Ostatnia nowelizacja została podpisana 10.10.2011

http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/4257.htm

Fajnie się ją czyta, ale prawo sobie, praktyka sobie.
Kociarz :)

landu

 
Posty: 122
Od: Wto lip 20, 2010 18:05
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sty 28, 2013 8:01 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

2karma_pl pisze:TAK, prawo w Polsce odnośnie zwierząt powinno się zdecydowanie zmienić. Ludzie posuwają się do bestialskich zachować wobec zwierząt bo wiedzą, że nic im za to nie grozi. To się powinno zmienić.

Popieram, kary dla osób, które krzywdzą jakiekolwiek zwierzę powinny być takie same jak za krzywdę na człowieku. Nie powinno być tak że jakiś człowiek wpierw zdobywa zaufanie psa, a potem traktuje go gorzej niż jakiś przedmiot codziennego użytku.
Mój ulubiony lekarz- ortodoncja warszawa

edi88

 
Posty: 2
Od: Pt sty 25, 2013 13:29

Post » Pon mar 11, 2013 11:15 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

landu pisze:
Fajnie się ją czyta, ale prawo sobie, praktyka sobie.


Już gdzieś nawet było, że za kłusownictwo grozi do 5 lat więzienia. Niestety największe kary jakie dostają do grzywna bo to "niska szkodliwość czynu". Ciekawe dla kogo niska. Żadne pieniądze życia zwierzakowi nie przywrócą, czy zdrowia.

kelsisko

 
Posty: 5
Od: Nie mar 10, 2013 23:57

Post » Śro kwi 02, 2014 9:53 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Niestety już tak jest, że coś się fajnie czyta jednak to działa tylko w teori, jeżeli w ogóle można powiedzieć, że działa to w jakikolwiek sposób. Jestem jak najbardziej za tym, że powinny być kary ponieważ zwierzęta mają swoje prawa... Nie wiem jak w ogóle można posuwać się do wyrzadzania im krzywd celowo..

Compas

 
Posty: 3
Od: Śro kwi 02, 2014 9:48

Post » Pon paź 13, 2014 10:00 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Niestety zwierzęta nigdy nie będą chronione tak jak ludzie. Jeszcze dużo wody musi popłynąć... :/

Widzę, jak u mnie na wsi niektórzy traktują swoje zwierzęta. Rozumiem szkodniki. Ale psa czy kota... Mniej więcej na końcu wsi mieszka człowiek, który ma psa na łańcuchu, nigdy go z niego nie spuszcza, pies ma drewnianą budę i jest umiejscowiony w takim miejscu podwórka, gdzie akurat podczas deszczu spływa woda. Podczas dużych deszczów, roztopów czy po prostu na jesieni, pies tak wyje, że słychać w całej wsi. Nie ma ani jednego suchego miejsca. Pies chodzi w błocie, nosi to błoto do buty. Nie potrafię sobie tego wyobrazić. Już ludzie proponowali mu, żeby zmienił miejsce, wybudował kojec, cokolwiek. Ale niestety nic nie wchodzi w grę.

Cygnus

 
Posty: 13
Od: Pt paź 03, 2014 14:50

Post » Śro sty 21, 2015 11:11 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Niektórych ludzi nie da się zmienić niestety. Nie rozumieją, że jesteśmy odpowiedzialni za naszych braci mniejszych i skoro wydaje nam się, że jesteśmy "Panami Ziemi" to jesteśmy odpowiedzialni za wszystko co na niej żyje, musimy to chronić i bronić przed krzywdą. Żeby było widać efekty, trzeba edukować, edukować i jeszcze raz edukować. Może starszych ludzi już się nie zmieni ale ciągle jest nadzieja dla przyszłych pokoleń!

reene333

 
Posty: 7
Od: Wto lip 17, 2012 14:04

Post » Pt sty 23, 2015 12:54 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Moim zdaniem jest to super pomysł. Trzeba walczyć o prawa zwierząt, gdyż to co ludzie wyrabiają nie mieści się w głowie. Popieram całym sercem takie akcje.

jurkowa84

Avatar użytkownika
 
Posty: 19
Od: Wto sty 13, 2015 10:24
Lokalizacja: Końskie

Post » Pt lut 06, 2015 10:33 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

To i ja się dołączę do pochwał :D W naszym kraju jest jeszcze wiele do zrobienia! Obój rytualny znowu powraca, bezdomnych zwierząt cała masa a stosunek do nich pozostawia wiele do życzenia :( Poza prawem trzeba jeszcze zmienić mentalność ludzi ale na to już karzdy z nas musi sam pracować w swoim otoczeniu.

wojtek_84

 
Posty: 1
Od: Pt lut 06, 2015 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt mar 20, 2015 21:00 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Przyłączam się powinno się bardziej karać tych, którzy znęcają się nad zwierzętami.

justa1935

 
Posty: 3
Od: Pt mar 20, 2015 20:47

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości