Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Wto kwi 13, 2010 18:24 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

*anika* pisze:Wiem, że nie w tym wątku powinnam, ale nie chcę zakładać oddzielnego. Pytanie: czy mikrochipa można wstrzyknąć do małżowiny usznej psa? czy zawsze jest to robione gdzieś "na ciele"? Pytam dlatego, bo niedawno słyszałam o tym, jak ktoś znalazł psa z "wyszarpanym" kawałkiem ucha - tak jakby ktoś chciał się pozbyć chipa. Jest to możliwe? Że właśnie w ucho ten chip jest wstrzykiwany?

Czip jest wprowadzany na szyi, pod skore. Jesli ucho uszkodzone to bardziej prawdopodone jest ze pies mial tatuaz i tego wlasnie ktos moze chcial sie pozbyc.
Marzec; Ogólnopolski Miesiąc Sterylizacji Zwierząt,niższe ceny zabiegów

ARKA

 
Posty: 4415
Od: Sob lut 16, 2002 21:27
Lokalizacja: Janinów k/Grodziska Mazowieckiego

Post » Pon maja 10, 2010 10:49 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Hm,tylko po co zaraz ucho szarpać,można zatrzec tatuaż blizną.

Moze zwyczajnie pies sie wdał w bójkę.
Petycja w sprawie zamknięcia pseudoschroniska. Nie bądź obojętny,podpisz.
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=5247

hyka

 
Posty: 197
Od: Śro paź 31, 2007 19:37
Lokalizacja: obecnie Lębork,sercem z Olsztyna

Post » Wto cze 15, 2010 17:55 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

zdecydowanie należy egzekwować ustawowe sankcje
ema

e.makarska

 
Posty: 7
Od: Sob gru 02, 2006 23:03
Lokalizacja: białystok

Post » Śro lip 14, 2010 0:16 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Prawo należy zmienić jak najszybciej. Nie tylko zresztą to, obejmujące prawa zwierząt domowych. Myślę, że skutecznie błędne przekonania zmieniają dobrze promowane akcje społeczne, wymierzone w stereotypy postępowania. Jednak bez odpowiednich sankcji dla ludźmi znęcającymi się nad zwierzętami, ostateczny cel nie zostanie osiągnięty. Znieczulicę da się leczyć, czasem dzięki wzrostowi świadomości wśród ludzi, a czasem prawa rynku same generują pozytywne zmiany.
Dla przykładu podam, że moja ciotka, która mieszka na wsi, co roku przygarniała masę futrzaków, zbłąkanych psów etc. Jednak jeżeli chodzi o opiekę nad nimi, to kwestia ta pozostawiała wiele do życzenia. Nieodpowiednie żywienie, brak szczepień i jakichkolwiek wizyt u weta, nie wspomnę o tym, że śmiertelność bardzo duża z racji umiejscowienia gospodarstwa przy ruchliwej drodze. Ostatni miała okazję porozmawiać z ciotką i okazało się, że weterynarz stacjonujący w pobliskiej miejscowości, odwiedzając gospodarstwo zaproponował sterylizację 4 kotek, które były akurat na stanie. Zgodził się na opuszczenie ceny oraz sam przetransportował zwierzaki. Gratuluję!
W tej chwili przynajmniej nie będzie przybywać niechcianych kociąt. I mam szczerą nadzieję, że takie praktyki nie są odosobnione, choć znam weat i wiem, że nie chodziło mu za bardzo o los kociaków, tylko o jakikolwiek zarobek.

missh

 
Posty: 35
Od: Czw cze 17, 2010 8:27

Post » Pon mar 21, 2011 9:40 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Swietny pomysl. Już dawno potrzebowaliśmy takiego czegoś, bo traktowanie i kara za znęcanie się nad zwierzątkami jest minimalna i dlatego trzeba to zmienić.

Mileniak2

 
Posty: 6
Od: Pon mar 21, 2011 9:26

Post » Śro sie 24, 2011 12:05 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Pieknie !! :)

kociaraaaa

 
Posty: 8
Od: Wto sie 09, 2011 13:44

Post » Wto paź 18, 2011 12:12 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Potrzebna jest nie tylko zmiana prawa, ale większa konsekwencja w jego egzekwowaniu!

anulka357

 
Posty: 12
Od: Czw paź 13, 2011 12:29

Post » Nie lis 27, 2011 12:55 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Ewa Lutomska pisze:
persiak1 pisze: Powiem wam ręce opadają za brak edukacji społecznej zwłaszcza w kraju za miastem gdzie panują stereotypy i zabobony.
Gdzie często topione są ślepe mioty albo zakopywane żywcem znam taki przypadek. :( :(

Przypadek???? to standard w co drugim wiejskim gospodarstwie :( odstrzeliwanie starych psów przez myśliwych to też norma ,ogólnie znieczulica jest ogromna ....mam znajomą (niestety) zresztą panią zootechnik (teraz się doktoryzuje), która ma sukę rasopodobną rodzącą co pół roku szczeniaki , zawsze zostawia jednego a reszta do piachu :(
załatwiłam jej darmowa sterylkę u znajomych wetów to mnie wyśmiała i powiedziała ze ma już swojego weta wskazując na pracownika który dla niej te szczeniaki zakopuje ....to wszystko jest załamujące ....jedyna szansa w młodym pokoleniu ,aż się prosi o poruszanie tego typu tematów na lekcjach etyki których w większości nie ma :( ...A przecież w naszym kraju sami katolicy którzy na religii o miłosierdziu się uczą :? ....nie wiem może za 200 lat coś się zmieni ...??? może....


Popieram.
"Najmarniejszy kot jest arcydziełem. "
Leonardo da Vinci

Shina

 
Posty: 281
Od: Śro lis 23, 2011 15:34
Lokalizacja: Karczew

Post » Pt gru 16, 2011 20:56 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Ostatnio znajomy przygarnął psa, którego ktoś wyrzucił z jadącego samochodu. Ludzie się nawet nie przejmują, że ktoś ich zauważy i spisze numery rejestracyjne bo wiedzą, że i tak im niewiele za to grozi. Jak ja bym takiego dorwała to sama kazałabym mu skakać z jadącego samochodu.
The best and most beautiful things in the world cannot be seen nor even touched, but just felt in the heart.
życzenia na roczek

santopelek

 
Posty: 4
Od: Wto gru 13, 2011 21:24
Lokalizacja: Katowice

Post » Wto gru 20, 2011 14:30 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Ja też. :)
To,co ludzie robią biednym zwierzętom,to jest okropne a zarazem oburzające. :strach:
"Najmarniejszy kot jest arcydziełem. "
Leonardo da Vinci

Shina

 
Posty: 281
Od: Śro lis 23, 2011 15:34
Lokalizacja: Karczew

Post » Pt lut 17, 2012 21:17 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Prawo jest ale jak zwykle dziurawe a załatać te dziury nie będzie łatwo.

Mraudo

 
Posty: 4
Od: Pt lut 17, 2012 21:10

Post » Śro kwi 18, 2012 20:00 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

również popoeram

bozenka 1

 
Posty: 724
Od: Śro lut 09, 2011 11:23

Post » Pon lip 02, 2012 21:32 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

sed lex dura lex, raz lepsze raz gorsze jest prawo, ale to co najbardziej kuleje to brak jego właściwego egzekwowania, to prowadzi to bezkarności

abakus13pl

 
Posty: 5
Od: Sob cze 30, 2012 16:23

Post » Czw paź 18, 2012 16:28 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Popieram TO. Sam mam 5 psów i bardzo je kocham. Nie nawidzę LUDZI którzy krzywdzą Zwierzaki!
Obrazek Obrazek

http://www.youtube.com/watch?v=WHbr2lA7HlQ Iris i Tila :1luvu:
Tuljanek 11.03.2013 r. [*]
Keyla [Tymczasik] 06.08.13 r. [*]

Tulinki

 
Posty: 105
Od: Pon maja 14, 2012 15:39

Post » Pon gru 24, 2012 17:58 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Tulinki pisze:Popieram TO. Sam mam 5 psów i bardzo je kocham. Nie nawidzę LUDZI którzy krzywdzą Zwierzaki!


Osoba, która krzywdzi psy powinna być osądzana tak, jakby skrzywdziła człowieka. Pies nie jest w niczym gorszy od ludzi.

yongman

 
Posty: 9
Od: Pt gru 21, 2012 20:17

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości