Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Sob maja 03, 2008 18:49 koalicja

Kochani - czy możecie spowodować, aby ten wątek znalazł się w dziale KOTY jako Przeklejony - ważne, aby jak najwięcej organizacji i osób fizycznych włączyło się do konsultacji proponowanych zmian w przepisach prawnych.
Obrazek
Obrazek Obrazek

wydra

 
Posty: 1139
Od: Pt gru 22, 2006 18:20
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post » Pon maja 05, 2008 22:57

Grzegorz Lindenberg pisze:...
Najpierw: co to są te transpondery???


To są te ustrojstwa wszczepiane, gwarowo zwane chipami.

Grzegorz Lindenberg pisze:Centralna baza danych to na pewno dobry pomysł - jako pomysł. Doświadczenie z centralnym rejestrem samochodów, który od lat nie może zostać uruchomiony pokazuje, że w praktyce dobre pomysły na duże bazy danych mają problemy. Nie wiem, jak przejść od dobrego pomysłu do sprawnego wdrożenia. Coś Wam przychodzi do głowy?


Baza już istnieje: http://www.identyfikacja.pl. PTRIZ wymienia informacje z europejska bazą http://www.europetnet.com, co nie jest bez znaczenia. Należałoby tylko przymusić wetów do współpracy z nimi. Obecnie jest tak, że część wetów rejestruje w niej numer transpondera-chipa po wszczepieniu, inni rejestrują w jakiś niezidentyfikowanych, lokalnych bazach, co jest bez sensu. Znając rzeczywistość, w końcu, ktoś zwęszy interes, założy swoją bazę a jakis durny poseł-oseł zrobi do tego ustawę i powstanie większy burdel niż jest. Tego nie chcemy.

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon maja 26, 2008 16:50

witam, na dogomanii zgubiłam pana wątek.

Chciałam dodać że we Francji każdy obywatel i jednoczesnie własciciel suczki obowiązany jest do wysterylizowania jej do pierwszego roku zycia. Inaczej nakładany jest podatek od "suki hodowlanej". Za sukę hodowlaną uwaza się każdego psa płci żeńskiej która jest zdolna do rozmnazania.
Nieważne czy ma rodowód czy to zwykły łańcuchowy kundelek.....

większość osób sterylizuje swoje psiaki chcąc uniknąć płacenia podatku.
chciałabym żeby w polsce tez powistał taki przepis-uniknęło by to wielu szczeniąt w schroniskach

któraś z dogomaniaczek mieszka we francji i mówiła mi o tym przepisie....
Obrazek

rotek_

 
Posty: 448
Od: Nie wrz 30, 2007 12:06
Lokalizacja: Świdnica

Post » Pon maja 26, 2008 21:37

rotek_ pisze:witam, na dogomanii zgubiłam pana wątek.

Chciałam dodać że we Francji każdy obywatel i jednoczesnie własciciel suczki obowiązany jest do wysterylizowania jej do pierwszego roku zycia. Inaczej nakładany jest podatek od "suki hodowlanej". Za sukę hodowlaną uwaza się każdego psa płci żeńskiej która jest zdolna do rozmnazania.
Nieważne czy ma rodowód czy to zwykły łańcuchowy kundelek.....


Niegłupie ale bez ścisłej ewidencji nie zadziała. Nawet jeśli w corocznym PIT bedzie pozycja: deklarowana ilość posiadanych samic hodowlanych.

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob maja 31, 2008 16:31

PcimOlki pisze:
rotek_ pisze:witam, na dogomanii zgubiłam pana wątek.

Chciałam dodać że we Francji każdy obywatel i jednoczesnie własciciel suczki obowiązany jest do wysterylizowania jej do pierwszego roku zycia. Inaczej nakładany jest podatek od "suki hodowlanej". Za sukę hodowlaną uwaza się każdego psa płci żeńskiej która jest zdolna do rozmnazania.
Nieważne czy ma rodowód czy to zwykły łańcuchowy kundelek.....


Niegłupie ale bez ścisłej ewidencji nie zadziała. Nawet jeśli w corocznym PIT bedzie pozycja: deklarowana ilość posiadanych samic hodowlanych.


Ale radykalnie zmniejszy ilość niechcianych szczeniąt i kociat..
I o to chodzi... :roll:
Obrazek...Obrazek...Obrazek...

kristinbb

 
Posty: 40068
Od: Nie cze 03, 2007 20:32
Lokalizacja: Elbląg

Post » Sob maja 31, 2008 20:25

ta ewidencja to do d**** jest....
musi być jakis inny sposób....

nie wiem może przy ogólnokrajowym szczepieniu psów na wścieklizne wet musiałby składać raport jakie suki zaszczepil i podawać adresy ich właścicieli...potem niech to przejmuje urzad skarbowy i ściga ludzi....
Obrazek

rotek_

 
Posty: 448
Od: Nie wrz 30, 2007 12:06
Lokalizacja: Świdnica

Post » Sob maja 31, 2008 20:26

Nie wszyscy wywiązują się z obowiązku szczepienia... :(
ObrazekObrazek

villemo5

 
Posty: 27585
Od: Sob maja 05, 2007 17:14
Lokalizacja: Brodnica

Post » Sob maja 31, 2008 20:44

wiem...ale to raczej wyjątki.....
90% naszego społeczeństwa ma zaszczepione psy....
bo za niezaszczepienie grożą kary(chyba)
Obrazek

rotek_

 
Posty: 448
Od: Nie wrz 30, 2007 12:06
Lokalizacja: Świdnica

Post » Sob maja 31, 2008 21:10

Jeśli niezaszczepiony pies kogoś ugryzie... I sprawa się wyda. Inaczej... :roll:
ObrazekObrazek

villemo5

 
Posty: 27585
Od: Sob maja 05, 2007 17:14
Lokalizacja: Brodnica

Post » Nie cze 01, 2008 22:08

rotek_ pisze:ta ewidencja to do d**** jest....
musi być jakis inny sposób....
....


Nie wiem co masz na myśli ponieważ w dalszej części twierdzisz odwrotnie.

rotek_ pisze:nie wiem może przy ogólnokrajowym szczepieniu psów na wścieklizne wet musiałby składać raport jakie suki zaszczepil i podawać adresy ich właścicieli...potem niech to przejmuje urzad skarbowy i ściga ludzi....


A ten raport trafia gdzie? Do ewidencji, czyli bazy danych o zwięrzętach. IMO sposób pozyskiwania danych mało skuteczny. Napierw niech zacz powstanie scentralizowana baza, później mądre głowy z US wymyślą jak najskuteczniej pozykiwać dane, jeśli będzie takie prawo, że z posiadania suki urząd kase może mieć.

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro wrz 03, 2008 16:16

Panie Grzegorzu - nieśmiało przypominam o witrynie www.zwierzak-w-domu.info

Chciałabym umieścić informacje o koalicji, ale nie mam na razie co napisać.
Bardzo proszę o kontakt!
Obrazek Obrazek

Anuk

 
Posty: 6550
Od: Pon paź 15, 2007 20:58
Lokalizacja: Pruszków

Post » Śro wrz 03, 2008 16:34

Nie wiem czy to było wspomniane ale warto by było ratyfikować Europejską Konwencję Ochrony Zwierząt Domowych (Strasbourg, 13.XI.1987) albo przynajmniej w naszych przepisach zabronić bardzo okaleczającego chirurgicznego usuwania pazurów (łączy sie to z amputacja części palca).
pozdrawiam,
ogocha
Obrazek
Chałwa, Kitel i Thalia ['] na zawsze ze mną

ogocha

 
Posty: 1309
Od: Wto sie 07, 2007 22:03
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob paź 18, 2008 11:32

Never pisze:Pani zdegustowana moim pytaniem - no jak to, żeby się dowiedziała jak to jest, żeby tego spróbowała.... 8O Pytam babiszona - GRZECZNIE - czy był kiedyś w schroniskach i widział ile kotów umiera, ile szuka domu.... Odpowiedź: no tak, owszem, ale nic na to nie poradzimy, zresztą są też domy dziecka, takie jest życie. Kiedy proszę, żeby zastanowiła się nad sterylką kotki patrzy na mnie jak na kretynkę, kręci głową z dezaprobatą i pogardą i odchodzi. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Byłam po drugiej stronie - nieświadomej i wiem jakie jest myślenie i dlaczego świadomi kociarze nie sa przekonujacy mówiąc o sterylkach i kastracji. Dla znających temat sprawa jest oczywista a powiedziałabym nawet, że często jest to postawa pełna wyniosłości w stosunku do tej "ciemnoty, babonów i kretynów". Najpierw może jednak warto zrozumieć ich postawę i mimo, że nieświadomie czynią zło, za co jesteśmy wściekli spróbować się nie uprzedzać. Tylko, jeśli Ci ludzie "po drugiej stronie" poczują, że działamy nie przeciw nim, może się to udać.

W świadomości ludzi tkwi przekonanie, że każdy ssak, żeby normalnie funkcjonować, powinien mieć chociaż raz jeden miot w swoim życiu. Dopiero wtedy powinno się go wysterylizować. Brzmi sensownie? Moim zdaniem tak i sami weterynarze byli nośnikami takich opinii.
Drugi główny powód jest taki, że przez lata przyzwyczajaliśmy się do zwierząt wolnożyjących na naszych osiedlach. Zwierzęta wolnozyjące są częściową pochodną zapewne życia na wsi, gdzie stanowią jakoby oddzielną grupę niz ludzie, którzy im czasami najwyżej mleko dadzą od krowy jeśli chodzi o jakąś "pomoc". Ja dorastałam wśród całych watach kocich. Małe kotki na wiosnę-norma to była. Woziło się je w wózkach i kąpało. Trudno nagle wykorzenić takie myślenie.

Dlatego tkwi na nas odpowiedzialność samego modelu takiej przeprowadzanej z ludźmi rozmowy. Nie można ich zrazić. Jest ciężko i nóż się otwiera w kieszeni-na pewno:) Wydaje mi się, że to kwestia profesjonalnej promocji takiego przedsięwzięcia.

feroce

 
Posty: 288
Od: Pt sie 29, 2008 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob paź 18, 2008 11:42

My tu gadu gadu, ale czy ja jako zwykły koci forumowicz nie wdrożony w sprawy prawne mogę coś autentycznie zrobić? Podpisać apel jakiś, zagłosować z jakiejś strony? Klikałam na te wszystkie linki umieszczone w tym temacie, ale nic takiego nie znalazłam. A że ten problem jest i że się powinno z nim walczyć-tak tak, tylko jaak się pytam?;)

feroce

 
Posty: 288
Od: Pt sie 29, 2008 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob paź 18, 2008 11:48

feroce pisze:My tu gadu gadu, ale czy ja jako zwykły koci forumowicz nie wdrożony w sprawy prawne mogę coś autentycznie zrobić? Podpisać apel jakiś, zagłosować z jakiejś strony? Klikałam na te wszystkie linki umieszczone w tym temacie, ale nic takiego nie znalazłam. A że ten problem jest i że się powinno z nim walczyć-tak tak, tylko jaak się pytam?;)


Co racja to racja...
pozdrawiam,
ogocha
Obrazek
Chałwa, Kitel i Thalia ['] na zawsze ze mną

ogocha

 
Posty: 1309
Od: Wto sie 07, 2007 22:03
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości