Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Pon kwi 21, 2008 16:37

Anja pisze:watek jest juz w kocim ABC - pod spisem tresci


:ok:
Obrazek

grrr...

 
Posty: 15640
Od: Pon paź 09, 2006 19:32
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon kwi 21, 2008 18:12

Agalenora pisze:Bardzo dobry pomysł. Zajrzałam na stronę, ale jeszcze nie doczytałam do konca.
Nie wszystkich taka zmiana prawa zmusi do refleksji, ale na niektórych wymusi zaniechanie pewnych działan.
Wierzę, że kiedyś nastąpi taki dzień, że znikną z internetu ogłoszenia pseudohodowców i beztroskich rozmnażaczy.
Zwierzaki oddawane będą do nowych domów 'legalnie' z umową adopcyjną, zobowiązaniem do kastracji / sterylizacji.
A teraz - miotamy się z bezsilności, nie mając w zanadrzu skutecznego oręża... Apelowanie do sumien nie wystarcza, niestety.
Jeżeli chodzi o meritum sprawy - pomysł popieram - bez wątpienia skutecznym środkiem osiągniecia celu i poprawy bytu zwierząt domowych może być zmiana prawa, ale taka, której towarzyszą działania medialne i pozytywna kampania społeczna zakrojona na szeroką skalę (najlepszym pomysłem byłoby zaangazowanie do akcji naszych lokalnych autorytetów, a może celebrities, znanych twarzy telewizyjnych, sportowców, a może nawet gwiazd popularnych seriali?)
Do wątku będę zaglądać...
:idea:

Co do pseudohodowli: tutaj proponuję pewne rozwiązanie, możliwe już dziś:
http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=108355
Co do zaangażowania celebrities:
http://www.dogomania.pl/forum/showthrea ... 39&page=28 mój post nr 274 - będzie o zwierzętach/schroniskach w telenowelach. Kampania medialna powinna towarzyszyć procesowi zmiany prawa. Jeśli macie jakieś kontakty w mediach, które mogą być pomocne to dajcie znać. Myślę tez o wielkiej akcji 4 października (Dzień Zwierząt): Ogólnopolski Dzień Adopcji Zwierząt. Wymaga porozumień ze schroniskami i akcji mediów, które prawie na pewno w to wejdą.

Grzegorz Lindenberg

 
Posty: 10
Od: Pon kwi 21, 2008 12:23
Lokalizacja: Pod Warszawą

Post » Pon kwi 21, 2008 18:12

grrr... pisze:
Anja pisze:watek jest juz w kocim ABC - pod spisem tresci


:ok:

Bardzo dziękuję!

Grzegorz Lindenberg

 
Posty: 10
Od: Pon kwi 21, 2008 12:23
Lokalizacja: Pod Warszawą

Post » Pon kwi 21, 2008 18:37

ewa1959 pisze: Jeszcze inni naburmuszą się, no bo ze schroniska nie wezmą biedaka, zatem powinni mieć możliwość zakupu w sklepie.


Nadal będą mogli kupić tylko nie na bazarze ale od hodowcy, rasowego psa.


Poza tym będę bacznie śledzić wątek i przyglądać się rozwojowi sprawy.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi

nataleczka

 
Posty: 1239
Od: Pt gru 30, 2005 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon kwi 21, 2008 19:57

Super pomysł. Przyłączamy się!

thor

 
Posty: 1241
Od: Czw paź 28, 2004 20:51
Lokalizacja: Tarnów

Post » Pon kwi 21, 2008 22:26

Myślę, że my też :) Zaraz pokażę wątek pozostałej części Kociej Doliny.

PS. Widzę zdjęcie mojego autorstwa nawet na stronie :D Jak fajnie! Kot Bibi staje się popularny :) http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... a0ef1ee545

reddie

 
Posty: 6261
Od: Śro lip 19, 2006 15:35
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto kwi 22, 2008 0:09

W telenowelach, powiada Pan, Panie Grzegorzu? :)
Czyżby "Na kocią Łapę" ?
Muszę wybadać swoje źródła. ;)

Be

 
Posty: 713
Od: Wto wrz 04, 2007 0:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto kwi 22, 2008 6:23

Świetny pomysł :ok:
Obrazek
Fell on black days

agatka84

 
Posty: 3534
Od: Pt lut 09, 2007 21:41
Lokalizacja: Toruń

Post » Wto kwi 22, 2008 7:36

Przyłączam się.
Obrazek Amelki już nie ma...

Miuti

 
Posty: 6238
Od: Pt lis 30, 2007 12:03
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto kwi 22, 2008 8:11

Jestem całym sercem za. Super pomysł, może nareszcie zwierzęta będą miały lepsze życie, a oprawcy zwierząt zapłacą za swoje okropne czyny.Oby jak najszybciej.
Człowiek jest na tyle cywilizowany,na ile potrafi zrozumieć kota

Oliwinka

 
Posty: 34
Od: Pon kwi 21, 2008 18:19
Lokalizacja: Katowice

Post » Wto kwi 22, 2008 9:13

Nasze prawo nie jest złe - ale jego egzekucja jest do doopy.
Policja, prokluratura, sąd - po prostu rozpacz.

Znikoma szkodliwość społeczna czynu.....

Szkoda gadać.
Obrazek Amelki już nie ma...

Miuti

 
Posty: 6238
Od: Pt lis 30, 2007 12:03
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro kwi 23, 2008 17:08 SUPER WIADOMOŚĆ

Dzisiaj już możemy podać do publicznej wiadomości, że Pani Posłanka z PO z Lublina, Joanna Mucha, przystąpiła do Koalicji - i zdecydowała się zająć w Sejmie zmianą ustawy o ochronie zwierząt. Jakby ktoś chciał wysłać do niej maila z podziękowaniem to mail jest taki: biuro@joannamucha.pl

A od czwartku powinna działać na stronie Koalicji Ksiega Gości, gdzie będziecie mogli bezpośrednio wpisywać swoje komentarze.

Grzegorz Lindenberg

 
Posty: 10
Od: Pon kwi 21, 2008 12:23
Lokalizacja: Pod Warszawą

Post » Śro kwi 23, 2008 17:16

Miuti pisze:Nasze prawo nie jest złe - ale jego egzekucja jest do doopy.
Policja, prokluratura, sąd - po prostu rozpacz.

Znikoma szkodliwość społeczna czynu.....

Szkoda gadać.


Dokładnie masz racje w 100% procentach

mam do dzisiaj pismo z tarnowskiej policji w której pan inspektor pisze iż "czyn nie nosi znamion czynu zabronionego" a chodziło o wytrucie kotów i co więcej był świadek który słyszał jak gość przyznał się do popełnionego czynu

thor

 
Posty: 1241
Od: Czw paź 28, 2004 20:51
Lokalizacja: Tarnów

Post » Śro kwi 23, 2008 17:54

Nareszcie poseł,który chce pomóc zwierzętom!!! Bo hodowcy świń i drobiu już tam byli /a może dalej są?/ a to coś innego.Wysyłam podziękowania,jak będzie ich dużo,znaczy ważny problem.

ewar

 
Posty: 54875
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro kwi 23, 2008 18:53

Przyłączam się i podpisuję rękami i nogami.
Dodałabym jeszcze ideę powstania ubezpieczeń zwierząt (coś jakby ubezp. zdrowotne), dzięki którym można by leczyć zwierzaka z ubezpieczenia. Wiem, że w niektórych krajach to funkcjonuje. Leczenie zwierząt jest bardzo drogie i wielu osób na nie nie stać. A tak wpłacając co miesiąc np. 10 zł mieliby zagwarantowaną opiekę lekarską w nagłych chorobach, wypadkach itp.

ancymonka

 
Posty: 877
Od: Czw lut 28, 2008 14:30
Lokalizacja: Częstochowa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości