Suczka..(podeślijcie mnie do jakiegoś dobrego psiego forum.)

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Śro lut 20, 2008 9:22 Suczka..(podeślijcie mnie do jakiegoś dobrego psiego forum.)

Piszę tu bo mam tu konto :) choć problem dotyczy psa, ale z tego co wiem, to i psiarzy tu sporo, może coś podpowiedzą.

Oprócz dwóch kotów w domu (dlatego tu jestem zarejestrowany.. :) ) mam też na podwórku dwa wolno biegające psy. Przy czym było to tak, że jednego - samca - wzięliśmy ze schroniska, a ubiegłego lata przybłąkała się jeszcze suczka, dwumiesięczny może szczeniak, i została już z nami.

Mieliśmy ja zawieźć na sterylizację, ale nie chcieliśmy robić tego zimą... i nie zdążyliśmy. Wczoraj zauważyliśmy pierwsze objawy cieczki...

No i jesteśmy w kropce.

Dzwoniłem do dwóch weterynarzy, mówią że nic się nie da zrobić. Rozdzielić psy. Przeczekać cieczkę, po 3 tygodniach sterylizować Ale jak??? Na razie trzymamy suczkę w domu, tyle, że przecież trzeba ją wyprowadzić, żeby się załatwiła. Nawet jak się uda nie dopuścić do niej naszego pss, to zlezie się nam na podwórko wataha z całej wsi przyciągnięta zapachem. Naprawdę nie ma innej rady?

Sąsiadka ma podobną sytuację, daje swojej suce zastrzyki, ale tych zastrzyków z księżyca nie wezmę przecież... Jej wypisał je weterynarz. Naszej dać nie chce, bo "nie podejmuje się przerwać pierwszej cieczki". Wkurzony trochę jestem i obawiam się, że wiejska wataha wlezie nam na podwórko i zagryzie nam psa. Jednego już nam zagryzły... choć wtedy to on uciekł nam (najprawdopodobniej) do suki. Zginął 100 metrów od płotu zagryziony przez watahę wałęsających się po wsi psów. Psy były niby sąsiada - podaliśmy faceta do sądu, zapłacił grzywnę, psy wałęsają się dalej.

Co robić??

pik33

 
Posty: 50
Od: Pon cze 26, 2006 11:25
Lokalizacja: Białystok

Post » Śro lut 20, 2008 9:34

zapytaj na forum dogomanii
http://www.dogomania.pl/forum/
może szybciej Ci coś doradzą

solaris

 
Posty: 3679
Od: Nie lis 21, 2004 23:07

Post » Śro lut 20, 2008 9:57

Dzięki, już tam idę...

pik33

 
Posty: 50
Od: Pon cze 26, 2006 11:25
Lokalizacja: Białystok

Post » Śro lut 20, 2008 10:00

Suka jest płodna tylko przez kilka dni.
Można ją separować - na wszelki wypadek - od 8go do 18go dnia cieczki - to wystarczy.
Cieczkę można zablokować farmakologicznie, ale coś takiego można zastosować najwyżej raz, bo to niesie ze sobą niebezpieczeństwo.
Obrazek Amelki już nie ma...

Miuti

 
Posty: 6238
Od: Pt lis 30, 2007 12:03
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lut 20, 2008 10:38

No i znalazło się rozwiązanie. Wystarczyło przeszukać dogomanię. Są tabletki i dezodoranty antyzapachowe. To powinno załatwić problem obcych psów. Swojego zresztą też pod warunkiem, że się tego dopilnuje (= suczka w domu, pies na podwórku)

Jeśli da się rozwiązać problem "smrodu", resztę jakoś przetrzymamy. Suczka w domu zachowuje się spokojnie. Z kotami też zaprzyjaźniona. A potem na sterylizację.

pik33

 
Posty: 50
Od: Pon cze 26, 2006 11:25
Lokalizacja: Białystok

Post » Śro lut 20, 2008 11:33

Oj - dezodoranty są mało skuteczne!
Obrazek Amelki już nie ma...

Miuti

 
Posty: 6238
Od: Pt lis 30, 2007 12:03
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lut 20, 2008 12:45

na miau jest od niedawna jeszcze jedno podforum -zwierzyniec -tam są wątki piesków i innych zwierząt :

http://forum.miau.pl/viewforum.php?f=21
ObrazekObrazek

amyszka

Avatar użytkownika
 
Posty: 24121
Od: Czw mar 22, 2007 14:26
Lokalizacja: Bolesławiec Śl.




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości