Świnki morskie do adopcji - permanentnie i coraz więcej :(

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Śro lut 06, 2008 1:12 Świnki morskie do adopcji - permanentnie i coraz więcej :(

Jeżeli odwiedzacie Dogomanię, to być może wiecie, że powstał tam samorzutnie Klub Pomocy Świnkoosobom. Pomagamy świnkom morskim w potrzebie - porzuconym w schroniskach, sklepach czy wręcz w śmietnikach, oddawanym za bezcen "bo się znudziła/bo dziecko ma alergię" czy wyciąganym z laboratoriów weterynaryjnych. Świnki po kwarantannie i ew. wyleczeniu szukają domków stałych. Wydajemy je po sprawdzeniu domu i podpisaniu umowy adopcyjnej.
Te świnki mają dom:
Harald - piękny samczyk, w wieku ok. 4 lat porzucony w torbie foliowej pod lecznicą:
Obrazek
Czesio - starsza, 6-letnia świnka z pękniętą soczewką w lewym oku - pozostawiona w sklepie, wcześniej ponoć mieszkał w fatalnych warunkach na działce:
Obrazek
Niestety, nie wszystkie przypadki kończą się happy endem...
Śnieżynka, samiczka porzucona w torbie foliowej na klamce lecznicy. Po długiej walce z chorobą niestety odeszła...
Obrazek
Mamy coraz więcej zgłoszeń o świnkach znalezionych w lesie, ostatnio też pojawił się przypadek porzuconej w śmietniku samiczki ZWIĄZANEJ I ZAKNEBLOWANEJ taśmą klejącą!
Jeśli możecie i chcecie zaopiekować się świnką lub świnkami - zapraszamy! Nie sugerujcie się miejscowościami - transport da się załatwić.
Jeszcze jedno - nie wydajemy świnek w celu rozmnażania!!!

W tej chwili mamy całą masę świnek w Tarnowskich Górach, po zlikwidowanej pseudohodowli.
Pojawiły się też kolejne świnki z laboratorium - sześć samiczek.

Wszelkie informacje na forum Klubu http://www.swinkimorskie.eu/forum
Ostatnio edytowano Sob lip 25, 2009 11:36 przez Elurin, łącznie edytowano 7 razy
Obrazek

Elurin

 
Posty: 125
Od: Wto sty 02, 2007 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 06, 2008 1:27

KOT JEST DOMOWY NA TYLE NA ILE MU TO ODPOWIADA
Obrazek
SPRZĄTAM I WYPRZEDAJE
Kupię stare widokówki Katowic

bettysolo

 
Posty: 7951
Od: Wto kwi 25, 2006 21:43
Lokalizacja: Katowice

Post » Śro lut 06, 2008 10:29

jakie cudne :love:
chciałabym, ale nie dam rady :(
za dobre domki!
nasze Obrazek potwory ;) + Fela i Frania na DS

pilne! Jajek i Dodek szukają dobrego Domu :)

xandra

 
Posty: 11042
Od: Nie paź 31, 2004 21:31
Lokalizacja: Warszawa, Bielany

Post » Śro lut 06, 2008 10:43

nasze Obrazek potwory ;) + Fela i Frania na DS

pilne! Jajek i Dodek szukają dobrego Domu :)

xandra

 
Posty: 11042
Od: Nie paź 31, 2004 21:31
Lokalizacja: Warszawa, Bielany

Post » Śro lut 06, 2008 21:46

Dzięki, Xandro!
To ja dostarczyłem tę świnkę, którą wiozłaś.
Obrazek

Elurin

 
Posty: 125
Od: Wto sty 02, 2007 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 06, 2008 23:16

no ba, przeca pamietam :D
nasze Obrazek potwory ;) + Fela i Frania na DS

pilne! Jajek i Dodek szukają dobrego Domu :)

xandra

 
Posty: 11042
Od: Nie paź 31, 2004 21:31
Lokalizacja: Warszawa, Bielany

Post » Czw lut 07, 2008 15:28

To miło, że pamiętasz ;)

Jutro odbieram 4 świnki z laboratorium, a za tydzień może ich być nawet 10...
Jeśli ktoś byłby w stanie nam pomóc, wziąć je choćby na tymczas...
Obrazek

Elurin

 
Posty: 125
Od: Wto sty 02, 2007 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lut 07, 2008 22:07

Pisalam juz na dogo, napisze i tutaj :)
Wydałam już swoje tymczasowe swiniaczki do nowych domow, wiec jesli bedzie potrzeba moge zabrac na tymczas kolejne.
Obrazek Obrazek

Adria

 
Posty: 1874
Od: Pt paź 28, 2005 10:59
Lokalizacja: Piekary

Post » Czw lut 07, 2008 22:32

Czy mogę zadać tu kilka naiwnych pytań?
Czy świnka morska nadaje się do domku z kotami?
Jak długo żyje świnka?
Czy świnki się sterylizuje?
Gdzie można się dowiedzieć więcej o tych zwierzaczkach?
Obrazek Obrazek

Anuk

 
Posty: 6550
Od: Pon paź 15, 2007 20:58
Lokalizacja: Pruszków

Post » Czw lut 07, 2008 23:17

Anuk - bardzo dobrze, że najpierw pytasz. Zbyt wiele osób najpierw bierze zwierzaka, a dopiero potem pyta.
1. Tak, nadaje się, choć to jest też kwestia indywidualnych zachowań kocich. Są koty, które traktują świnki jak obiad, są takie, które tylko chcą się nimi bawić, a są też koty, które świnek się boją.
2. Prośki żyją średnio ok. 8 lat. W ciągu ostatnich kilku lat mocno poszła w górę jakość usług weterynaryjnych i wiedza o świnkach, więc długość życia rośnie - do 10, 12 lat. Rekrd pobito podobno w Białostockiem - 17 lat!
3. Świnki można sterylizować, a właściwie kastrować samce, bo to maleństwa, a łatwiej ciachnąć faceta. Jest tylko ryzyko, jak przy każdym małym zwierzaku, zbyt głebokiej narkozy, więc kastracja jest zalecana tylko przy doświadczonym weterynarzu.
4. Dużo o świnkach dowiesz się tu: http://www.grebski.nazwa.pl/ccp_forum/, a tu: http://www.swinkimorskie.eu/forum/index.php jest nasze klubowe forum, w dziale "przed adopcją" są podstawowe informacje o świnkach. Jest też dział "Recenzje", gdzie znajdziesz polecane książki o prośkach, jeśli chcesz mieć w domu literaturę.

Adrio - jaki masz nick na dogo???
Obrazek

Elurin

 
Posty: 125
Od: Wto sty 02, 2007 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lut 08, 2008 12:08

ja ze swojej strony moge wszystkim odpowiedzialnym, zastanawiającym się nad przygarnięciem bardzo bardzo polecic towarzystwo swinki. To przemile, wesole zwierzatka. Zdarzaja sie egzemplarze bardzo przytulaste, ktore same pchaja lepek pod reke, w oczekiwaniu na glaskanie, wskakuja na kolana i ukladaja sie na boku kolo swojego wlasiciela.
ObrazekMaksioObrazekUtuli

Blues

 
Posty: 695
Od: Wto maja 25, 2004 12:15
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze

Post » Pt lut 08, 2008 14:45

Minimum dwóch świnek, Blues! Prośki sa towarzyskie i lubią towarzystwo innych świń!
Obrazek

Elurin

 
Posty: 125
Od: Wto sty 02, 2007 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lut 08, 2008 16:06

Elurin...mam taki sam nick na dogo, czyli adria. Na dogo pisalam, ze moge byc tymczasem na jednej z pierwszych stron (chyba...musialabym odszukac). Dziewczyny podaly mi link do ogloszenia o 3 podrzuconych swiniakach z moich okolic, wiec zabralam je do siebie. Wszystko jednak znacznie sie wydluzylo, bo dwie dziewczynki okazaly sie byc w ciazy i dopiero po odchowaniu maluchow moglam im szukac domow.

Podpisuje sie pod tym co napisał Elurin...Świnki nie powinny być jedynakami :)
Moje swiniaki (szt.3) mieszkaja aktualnie z 10 kotami i 3 psami. Psy nie reaguja na swinki wogole, koty czasami zerkna do klatki i poobserwuja. Kiedy wypuszczam swinki to koty oczywiscie wyganiam...wole nie prowokowac 8)
Kastrowalam juz kilka samcow swinek morskich i nie zdarzyly sie zadne niemily niespodzianki, ale ma dobrego weta :) Wielu weterynarzy niestety uwaza, ze nie warto nic przy swinkach robic, bo za mniejsze pieniadze mozna miec nowa :evil:
Obrazek Obrazek

Adria

 
Posty: 1874
Od: Pt paź 28, 2005 10:59
Lokalizacja: Piekary

Post » Pt lut 08, 2008 16:13

Adrio, co do wetów - masz absolutną rację! Jeden znajomy proś odszedł, bo się "lekarzom" wydawało, że kastrację malca moga przeprowadzić rutynowo...
Zaloguj się na forum Caviarnia, to nasze "makabryczne" forum: http://www.swinkimorskie.eu/forum/index.php, tam będziemy mogli się umówić z resztą "świniarzy" na transport itd. No i swoje maluchy zaprezentujesz :)
Obrazek

Elurin

 
Posty: 125
Od: Wto sty 02, 2007 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 11, 2008 20:20

No, niestety, nie dam rady adoptować świnki :(
Mam 35-metrowe mieszkanie, a w nim dwa swoje koty, a i tymczasy się zdarzają. I już teraz mam problemy z utrzymaniem jako-takiego porządku... A nie bardzo mam możliwość odseparowania kotów od świnki, czy też świnek.
Próbowałam namówić siostrę, która z racji posiadania papużki kota mieć nie może, ale się nie udało.
Chciałabym się totalnie zazwierzęcić, ale niestety -możliwości lokalowe, czasowe i finansowe nie pozwalają...
Ale cieszę się, że poczytałam sobie o świnkach - zawsze myślałam, że to mało kontaktowe zwierzątka :oops:
A tu proszę - nie tylko śliczne, ale też bardzo miłe :)
Bardzo podoba mi się Wasze świnkowe forum :)
Każde forum ma swój specyficzny slang - Wasz jest naprawdę uroczy :)
Świnkoosoba, czteroświń, pięcioświn, sześcioświn :P
Obrazek Obrazek

Anuk

 
Posty: 6550
Od: Pon paź 15, 2007 20:58
Lokalizacja: Pruszków

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości