jaka karma typu light dla psa?

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Wto gru 25, 2007 18:13

chyba kto to dziecko wychował. :roll:

Traska

 
Posty: 18
Od: Wto mar 13, 2007 15:42

Post » Pt gru 28, 2007 13:26

O tyyy....;/ wez sie ogarnij mam 33lata;/ i jestem powaznym czlowiekem , mieszkam w krakowie i pracuje na stanowisku prezesa w ogromnej firmie..;/A nie jak ty chodzisz tylko po tym forum i cieszysz miche...;/ jestes zalosna i zaslosna..;/ ciekawe kto ciebie dopuscil do internetu,..;/ pewnie uciekasz w domu i pociskasz na kafejke;/ a ty to co..;/ na necie jestes the best co..;/ ciekawe kto ciebie wychowal..;/to ze sie w kambodzy urodzilas to wiesz..;/nie moja wina a teraz sepisz kase;/ na powaznych i biednych ludziach..;/ Mowisz ze masz pelno kotow a w ogole ich nie masz;/omg jacy ci ludzie sa pazerni;/

bobek

 
Posty: 13
Od: Nie gru 23, 2007 17:42

Post » Pt gru 28, 2007 13:34

Bobek, byc może jesteś poważnym, dorosłym człowiekiem, ale uwierz mi, ze po Twoich postach tego nie widać. Jesli zamierzasz sie kłócic ze wszystkimi użytkownikami forum, to Twoja sprawa, ale czy nie lepiej spędzać tutaj czas w miłej atmosferze? Po co zachowywac sie jak dziecko?
Nie atakuję Cie tym postem, tylko mam nadzieje, ze zmienisz swoje podejście.
Obrazek Obrazek

koci_maniak

 
Posty: 529
Od: Sob cze 16, 2007 13:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Pt gru 28, 2007 18:21

Heh..;] Dzieki za zrozumienie;] I zarazem chcialem przeprosic wszystkich za moje glupie zachowanie:((( Jest mi z tego powodu niezmiernie przykro;((((( Jesszcze raz przepraszam tych ktorych urazilem.:((( Pozdrawiam Bobek

bobek

 
Posty: 13
Od: Nie gru 23, 2007 17:42

Post » Sob gru 29, 2007 17:35

bobek pisze:Heh..;] Dzieki za zrozumienie;] I zarazem chcialem przeprosic wszystkich za moje glupie zachowanie:((( Jest mi z tego powodu niezmiernie przykro;((((( Jesszcze raz przepraszam tych ktorych urazilem.:((( Pozdrawiam Bobek

No! Myslę, że teraz ułoży nam się jakoś rozmowa na forum :) Pozdrawiam
Obrazek Obrazek

koci_maniak

 
Posty: 529
Od: Sob cze 16, 2007 13:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Pon gru 31, 2007 9:09

mam dwie nieco zatluszczone suki o mega apetycie, w wieku lat 6. Jedna kastratka, druga nie (i na razie sie nie zapowiada). Jechaly na lightach od dawna, w tym na bricie (bo ta karma wlasnei sluzyla trzustkowej Fidze najbardziej) przez kilka lat. Ale odchudzanie z karma typu light (a jestesmy weterankami w tej kwestii) moim zdaniem to nienajlepsze rozwiazanie. Suki chudly ale byly wciaz glodne, wygladaly tak sobie a ich zycie skupialo sie na misce - tylko co to za zycie :roll:
Mieszanie suchego z warzywami to rowniez nienajlepszy pomysl. Wiekszosc suchych karm zawiera w swym skladzie jakies badziewia typu sruty czy zboza. Dorzucimy warzyw. Relatywna zawartosc miesa jeszcze spadnie, wzrosnie za to zawartosc weglowodanow. A pies najlatwiej trawi bialko i tluszcze - wnioski sa wiec oczywiste, to niedobra dieta dla psa. Pewnie pies i schudnie ale jakim kosztem?
Pies na diecie powinien dostawac to, co najlepiej trawi i co jest mu potrzebne a nie byle co byleby zoladek zapchac. Albo wiec karma najwyzszej jakosci (niekoniecznie light, moglaby byc doskonala bytowka ale w mniejszej dawce) albo zywienie naturalne. Zadne ryze i inne gotowane wynalazki - mieso, kosci i warzywa. Jednym slowem BARF. Prawde powiedziawszy w przypadku kotow bylo to dla mnie dosc oczywiste ze barfowac sie da, z psami mialam opory (trzeba dawac surowe warzywa), teraz zycie wymusilo taka zmiane diety. I wyszlo to sukom na dobre, barfujemy i chudniemy (one chudna, ja niestety nie :twisted: ). Gdybym na wlasne oczy nie widziala to w zyciu bym nie uwierzyla ze psy z tak wielkim entuzjazmem podejda do zmiany diety: moje obawy budzilo zwlaszcza podawanie surowych jarzyn. Miska po marchewce z miesem jest wylizywana w trzy sekundy. A naprawde nie dostaja malo, nie chodza glodne, chudna i doskonale wygladaja. Dostaja trzy male posilki dziennie.
Tylko ze to dieta o ktorej trzeba i poczytac i przemyslec. Na pewno bardziej wymagajaca od wlasciciela, zwlaszcza na poczatku trzeba obserwowac co psu sluzy a co nie. No i te opory w glowie - bo jakze to, surowa marchewka czy indycza szyja psu... :lol:
“Kwiecień słodki nadchodzi, niech się zacznie święto głupców!”
Jestem satyrykiem.
Obrazek

https://www.sklepjubilerski.com/porady- ... jubilerski, cytat: Joker

Liwia

Avatar użytkownika
 
Posty: 13772
Od: Pt gru 03, 2004 19:58

Post » Pon gru 31, 2007 16:31

COOO WYYY!!! FRAJEZY>..;;/ MYSLELISCIE ZE NIE WROCE!!!!!! ZALOSNI JESTESCIE:/DZIECINADA

bobek.come-back

 
Posty: 1
Od: Pon gru 31, 2007 16:19

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości