Instytucje animalsowe odpis1%-zgłaszajcie cele szczegółowe!

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Sob kwi 22, 2006 0:56

Witam!
No i znowu jesteśmy na Koci-Łapci, a ja znowu o kotach ... Swój jeden procent wpłacę na Fundację Św. Franciszka czyli na koci Azyl w Konstancinie.
Spodziewałem się, że sympatycy nie zapomną o Azylu i o tych kilkuset kotach, które tam przebywają, ale chyba nie zaszkodzi przypomnieć, bo jak do tąd z wpłatami jest cieniutko. A potrzeby są zależne od ilości zwierząt, których w innych schroniskach jest nieporównanie mniej. Interwencji jest dużo, są odchowywane i leczone już tegoroczne kocięta. Pomimo adopcji ilość zwierząt rośnie. A tak na marginesie, spróbujcie oddać kota do innego schroniska, np. do Psiego Anioła. Ja próbowałem.

W ubiegłym roku też nie były to wielkie pieniądze, ale częściowo dzięki nim możliwe było dokończenie budowy nowego wybiegu na dachu łącznika pomiędzy budynkami. Korzystają z niego koty z drugiego budynku, które przedtem wybiegu nie miały:

Obrazek

Dzięki pomocy MPRO (robocizna) udało się przygotować nowe pomieszczenia i zorganizować ambulatorium, w którym na miejscu koty są leczone, wykonywane są sterylizacje i kastracje.
To wszystko przy bieżących kłopotach, z zaległymi rachunkami za gaz i prąd.
I dlatego ja wpłacę swój procent, chociaż to jest bez znaczenia (20 zł), ale chodzi o zasadę. Ja znacznie skuteczniej pomagam w inny sposób. A może jeszcze ktoś zechce wpłacić ...

Na wszelki wypadek przypominam, że oprócz jednego procenta można na organizacje OPP wpłacać w ciągu roku podatkowego też darowizny, które mogą być odliczane od dochodu. W roku ubieg łym był pewien limit roczny, w tym nie wiem, jak to jest dokładnie. WSZYSTKIE wpłaty na rzecz organizacji OPP powinny być przez Pocztę traktowane jednakowo, z opłatą 1 zł. Jeśli lokalnie jest inaczej, należy się wykłócać, dla zasady. Ja w roku ubiegłym tak właśnie miałem.
O szczegółach dotyczących wpłaty 1 procenta można przeczytać na stronach Azylu:
http://101kotow.koty.pl

Pozdrawiam, Juliusz.

jul-kot

 
Posty: 1063
Od: Wto sty 27, 2004 18:10
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto kwi 25, 2006 17:13

wplacilam swoje pare groszy na Przytulisko dla Koni w Tychach - tam sa tez inne zwierzatka, a chyba nie ma tego na liscie :roll:
http://www.przystanocalenie.pl/
Nie wiadomo dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

Obrazek

jojo

 
Posty: 11799
Od: Pon kwi 26, 2004 19:52
Lokalizacja: Katowice

Post » Sob maja 27, 2006 17:45

A ja wpłacilam na Schronisko dla Zwierząt w Zabrzu.
Jestem wirtualną opiekunką jednego pieska tam więc i 1% wysyłam tam
Nataniel lat 12:)

Alina1971

 
Posty: 12757
Od: Sob maja 21, 2005 17:33
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Śląsk

Post » Nie lip 09, 2006 18:10

O, to teraz, ale dodam, że wpłaciłam na Mielec - Babunię mam stamtąd :D

Anka

 
Posty: 17254
Od: Sob mar 08, 2003 21:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie lip 09, 2006 19:28

A ja Nesiunie z Zabrza. :)
Nataniel lat 12:)

Alina1971

 
Posty: 12757
Od: Sob maja 21, 2005 17:33
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Śląsk

Post » Sob sty 06, 2007 22:46

Fundacja Zmienmy Świat posiada status opp od 2004 roku.

www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl

Celem naszej Fundacji jest:

1) działanie na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt, poszanowania ich, objęcia ochroną i otoczenia opieką, przeciwdziałanie wszelkim formom stosowania okrucieństwa wobec zwierząt, kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt, działania na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, ich leczenie i sterylizacja (wiecej info na stronie
patrz linki na stronie:
o fundacji
aktualnosci
jak możesz pomóc
statut
--------------------------------------------------------------------------------
W OBRONIE ZWIERZĄT
co każdy z nas może zrobić
stop rzezi fok w kanadzie !!!
nasze działania na rzecz bezdomnych kotów
nie wypowiadaj wojny kotom
jedyny sojusznik w walce z gryzoniami
na ratunek kotom piwnicznym
instrukcja wykonania domków dla kotów
zalecenia i porady
koty do adopcji
koty specjalnej troski
adopcje na odleglość
koty które znalazły dom
zalety adopcji dorosłego kota
psy do adopcji
historia kuby z katowic
dlaczego sterylizować
zabieg sterylizacji kotki
najlepszy lek na zło
dajmy rybom święty spokój
ustawa o ochronie zwierząt
światowa deklaracja Praw Zwierząt

2) szerzenie wiedzy o "głebokiej ekologii" czyli potrzebie zmiany naszego stosunku do świata natury, postrzegania ziemi i przyrody jako żywego inteligentnego systemu, potrzebie kształtowania w nas świadomego, odpowiedzialnego stosunku do otaczającego nasz świata przez dokonywane przez nas wybory, działania, myślenie (wiecej info na stronie)

thor

 
Posty: 1241
Od: Czw paź 28, 2004 20:51
Lokalizacja: Tarnów

Post » Śro sty 17, 2007 22:55

Czy ktoś z Poznania mógłby mi napisać dokładne namiary+konto, gdzie mogę wrzucic moje+TŻ 1% ? Dziękuję
Obrazek
Obrazek

aja1974

 
Posty: 1467
Od: Wto lis 21, 2006 16:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sty 18, 2007 14:55

aja1974 pisze:Czy ktoś z Poznania mógłby mi napisać dokładne namiary+konto, gdzie mogę wrzucic moje+TŻ 1% ? Dziękuję

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam Twoje pytanie, ale to Wy musicie zdecydować na jaką OPP chcecie przekazać pieniądze, wystarczy wypełnić druk przelewu (spis organizacji ich adresy, konta są podane w tym wątku).

Wełna

 
Posty: 2768
Od: Pon lip 19, 2004 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sty 27, 2007 21:33

Według zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, które weszły w życie z dniem 01 stycznia 2007 r. , rozliczając się z podatku zeznaniem za 2007 rok, będziemy mogli jak do tej pory przeznaczyć 1% naszego podatku na rzecz OPP, z tą różnicą, że pieniądze będzie przekazywał organizacji bezpośrednio urząd skarbowy, w którym się rozliczamy. Chodzi tu o to, że nie będziemy musieli robić przelewu dla OPP a później czekać na zwrot z urzędu. Tylko złożymy zeznanie a urząd przeleje pieniądze za nas. Czyli w końcu będzie tak, jak być powinno.
Przy rozliczeniu za 2006 rok obowiązują jednak jeszcze stare zasady. Czyli sami przekazujemy pieniądze przelewem dla OPP i zachowujemy dowód wpłaty dla ewentualnego sprawdzenia przez urząd.

Aktualna baza animalsowych OPP

Dasia

 
Posty: 1311
Od: Sob lip 23, 2005 20:51
Lokalizacja: Legnica

Post » Nie sty 28, 2007 8:59

Pamiętajmy! teraz rozliczamy sie za 2006 rok i sami musimy dokonac wpłaty!
przed złożeniem zeznania podatkowego w US
Obrazek

carmella

 
Posty: 15616
Od: Nie lut 29, 2004 14:46
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post » Sob lut 17, 2007 21:57

Powtorze swoje pytanie z ubieglego roku
M. pisze:Ktore z forumowych fundacji maja status OPP? ryska, eve, Kasia D., lidyja? Kogos pominelam? :wink:
Obrazek

M.

 
Posty: 3298
Od: Wto lut 05, 2002 11:17

Post » Pon lut 19, 2007 9:19

M. pisze:Powtorze swoje pytanie z ubieglego roku
M. pisze:Ktore z forumowych fundacji maja status OPP? ryska, eve, Kasia D., lidyja? Kogos pominelam? :wink:


tez chętnie się podepnę. może coś się zmieniło i ktoś ma status OPP ??
Obrazek

carmella

 
Posty: 15616
Od: Nie lut 29, 2004 14:46
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post » Czw lut 22, 2007 8:59

1% wplaciłam na TOZ o/Suwąłki jestem lokalną pariotką a w naszym mieście tylko ta instytucja ma status OPP
Obrazek

ezra

 
Posty: 742
Od: Nie cze 25, 2006 18:22
Lokalizacja: Suwałki/Sidorówka

Post » Pon lut 26, 2007 21:10

my oczywiscie na Irenę :D
tez niewiele tego bedzie ale zawsze cos...
nasze Obrazek potwory ;) + Fela i Frania na DS

pilne! Jajek i Dodek szukają dobrego Domu :)

xandra

 
Posty: 11042
Od: Nie paź 31, 2004 21:31
Lokalizacja: Warszawa, Bielany

Post » Śro lut 28, 2007 17:40

Obrazek

montes

 
Posty: 5888
Od: Śro lut 22, 2006 20:45
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości