Instytucje animalsowe odpis1%-zgłaszajcie cele szczegółowe!

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Wto mar 07, 2006 14:39

carmella pisze:a ja mam pytanie inne - czy przelew n ataka OPP wyglada jakos inaczej?? cos innego sie wpisuje w tresci albo cos???
Wygląda normalnie, ja w opisie podawałam nr KRS, informację, że to 1% i nazwisko wpłacającego, bo konto mam wspólne dla dwóch osób. Urzędowi (przy kontroli) pokazałam wyciąg z konta za dany miesiąc, gdzie opis był i było ok.
Obrazek

dakota

 
Posty: 8376
Od: Wto lis 16, 2004 15:06
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Wto mar 07, 2006 21:01

carmella pisze:a ja mam pytanie inne - czy przelew n ataka OPP wyglada jakos inaczej?? cos innego sie wpisuje w tresci albo cos???

dobrze by było, żeby w tytule przelewu była inf., że jest to 1% podatku ( za rok 2005) przeznaczony na opp - łatwiej jest dokumentować wg ew. kontroli zeznania przez US

Dasia

 
Posty: 1311
Od: Sob lip 23, 2005 20:51
Lokalizacja: Legnica

Post » Śro mar 08, 2006 15:25

Dasia pisze:
carmella pisze:a ja mam pytanie inne - czy przelew n ataka OPP wyglada jakos inaczej?? cos innego sie wpisuje w tresci albo cos???

dobrze by było, żeby w tytule przelewu była inf., że jest to 1% podatku ( za rok 2005) przeznaczony na opp - łatwiej jest dokumentować wg ew. kontroli zeznania przez US

A jeśli przypadkiem wpłacasz więcej niż ten 1% (ja tak miałam w zeszłym roku, bo mi wychodziło jakieś 7 zl z groszami), to napisać, ile jest ten 1%, a ile reszta.
ObrazekObrazekObrazek
Panowie Kocurowie
"Poznasz siebie, poznając własnego kota." Konrad T. Lewandowski, "Widmowy kot"

PumaIM

Avatar użytkownika
 
Posty: 20169
Od: Pon sty 20, 2003 1:30
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt mar 10, 2006 12:39

PumaIM pisze:
Dasia pisze:
carmella pisze:a ja mam pytanie inne - czy przelew n ataka OPP wyglada jakos inaczej?? cos innego sie wpisuje w tresci albo cos???

dobrze by było, żeby w tytule przelewu była inf., że jest to 1% podatku ( za rok 2005) przeznaczony na opp - łatwiej jest dokumentować wg ew. kontroli zeznania przez US

A jeśli przypadkiem wpłacasz więcej niż ten 1% (ja tak miałam w zeszłym roku, bo mi wychodziło jakieś 7 zl z groszami), to napisać, ile jest ten 1%, a ile reszta.

Raczej nie koniecznie. Zwrot dostaniesz i tak za 1% podatku jaki wykazesz w zeznaniu. Najlepiej by bylo zrobic jednak przelew wlasnie dokladnie na ten 1%.

Dasia

 
Posty: 1311
Od: Sob lip 23, 2005 20:51
Lokalizacja: Legnica

Post » Pt mar 10, 2006 14:23

Rozliczając PIT w programie ściągniętym np. z http://www.pit.pl (bardzo fajny programik i na dodatek pamięta wszystkie moje dane z ubiegłego roku! :D ), można sobie zahaczyć również m. in. opcję "przelew dla OPP", wówczas tytuł przelewu wskakuje sam: "wpłata na rzecz organizacji pożytku publicznego". Kwota samego przelewu może być większa jeśli ktoś chce i nie trzeba tego rozgraniczać na przelewie, ale od podatku i tak można sobie odliczyć tylko dokładnie ten 1%

Ania z Poznania

 
Posty: 3378
Od: Śro gru 17, 2003 15:25
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro mar 15, 2006 22:33

Poleciałam na pocztę (bo miałam inne rachunki) i chciałam juz dzisiaj wpłacić ten przekaz na OPP.
I wkurzyłam się.
Rok temu wpłata na OPP kosztowała tylko 1 zł.
W tym roku poczta ma wykaz WYBRANYCH instytucji OPP dla których wpłaty są ulgowe. Azyl w Konstancinie niestety nie figuruje na tej liście... :evil:

Ania z Poznania

 
Posty: 3378
Od: Śro gru 17, 2003 15:25
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw mar 16, 2006 7:24

Ania z Poznania pisze:Poleciałam na pocztę (bo miałam inne rachunki) i chciałam juz dzisiaj wpłacić ten przekaz na OPP.
I wkurzyłam się.
Rok temu wpłata na OPP kosztowała tylko 1 zł.
W tym roku poczta ma wykaz WYBRANYCH instytucji OPP dla których wpłaty są ulgowe. Azyl w Konstancinie niestety nie figuruje na tej liście... :evil:


to co ? sa lepsze i gorsze OPP? :evil:
Obrazek

carmella

 
Posty: 15616
Od: Nie lut 29, 2004 14:46
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post » Czw mar 16, 2006 14:28

czy już coś wiadomo co z Cichym Kątem? Mają już status OPP?

maggie.kotka

 
Posty: 179
Od: Pon mar 21, 2005 11:09
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pt mar 24, 2006 21:34

Ania z Poznania pisze:Poleciałam na pocztę (bo miałam inne rachunki) i chciałam juz dzisiaj wpłacić ten przekaz na OPP.
I wkurzyłam się.
Rok temu wpłata na OPP kosztowała tylko 1 zł.
W tym roku poczta ma wykaz WYBRANYCH instytucji OPP dla których wpłaty są ulgowe. Azyl w Konstancinie niestety nie figuruje na tej liście... :evil:

Zrobilam przelew. Nie było żadnej dodatkowej opłaty, bo wpłata była w agencji PKO BP, a konto OTOZ tez w PKO BP.
Obrazek
Cinia i Tycia

Iśka

 
Posty: 3950
Od: Pt cze 25, 2004 20:55

Post » Czw mar 30, 2006 15:43

"A jeśli przypadkiem wpłacasz więcej niż ten 1% (ja tak miałam w zeszłym roku, bo mi wychodziło jakieś 7 zl z groszami), to napisać, ile jest ten 1%, a ile reszta."

Z tego co wiem każdy może wpłacić większą kwotę niż mu wychodzi z obliczeń w zeznaniu, jednak od podatku można odjąć tylko ów 1%


Jesteśmy grupą zapaleńców mających w swoich domach po kilka lub kilkanaście czworonożnych istot, które leczymy, szczepimy i w miarę możliwości sterylizujemy by następnie znaleźć dla nich dobry dom.
Nie muszę mówić, że koszty leczenia zwierząt są bardzo wysokie, a nasze możliwości finansowe raczej skromne. W związku z tym postanowiliśmy, że wykorzystamy 1% by leczyć jak największą liczbę zwierząt i wykonać jak najwięcej zabiegów sterylizacyjnych.

Ponieważ jesteśmy w trakcie zakładania fundacji "KOMITET POMOCY DLA ZWIERZĄT", posiadający status Organizacji Pożytku Publicznego"użyczył" nam swojego konta.

Wszystkie wpłaty o dokładnej treści:
"1% na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego koty"

dokonane na konto nr:
91 1050 1399 1000 0022 0998 2426

będą przeznaczone wyłącznie na leczenie i sterylizację kotów i psów.

Z góry dziękuję za wsparcie.

Grażyna

Gaga

 
Posty: 508
Od: Czw lut 02, 2006 1:48
Lokalizacja: Tychy

Post » Pon kwi 03, 2006 0:07

Ponieważ cel jest tak szczytny, więc może nawet warto czasem się potarmosić, żeby wątek trafił na pierwszą stronę.
Przyznam się, że długo go szukałam i znalazłam na 5 stronie, a powinien wrócić na pierwszą póki jeszcze czas. :)
Ela

Ela_m

 
Posty: 44
Od: Wto gru 27, 2005 18:38

Post » Pon kwi 03, 2006 7:03

[quote="Ela_m"]Ponieważ cel jest tak szczytny, więc może nawet warto czasem się potarmosić, żeby wątek trafił na pierwszą stronę.
Przyznam się, że długo go szukałam i znalazłam na 5 stronie, a powinien wrócić na pierwszą póki jeszcze czas. :)
Ela[/quote

na 5 stronie? przeciez jest podwieszony
Obrazek

carmella

 
Posty: 15616
Od: Nie lut 29, 2004 14:46
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post » Nie kwi 09, 2006 11:52

Bardzo prosimy, gdyby ktos jeszcze nie wplacil 1% swojego podatku, zeby pamietac o schronisku w Mielcu, ktorego budzet miesieczny na ponad 500 psow i 200 kotow to 12.tys. zl.

A to informacja od Pana Kierownika, gdzie wplaty 1% podatku nalezy kierowac:

"Prawidłowa nazwa organu zarejestrowanego sądownie to:

Mieleckie Towarzystwo Ochrony Zwierząt
ul.Targowa 11
39-300 Mielec
Bank Przemysłowo-Handlowy
Nr konta 68106000760000402180005219


Mieleckie Towarzystwo Ochrony Zwierząt w ramach swoich statutowych
obowiązków prowadzi schronisko dla bezdomnych zwierząt,które nie ma
osobowości prawnej i nie posiada oddzielnego konta bankowego.
Towarzystwo nie ma rozbudowanej biurokracji. Zadna osoba z zarządu nie pobiera ani grosza. Wszystkie środki pieniężne zgromadzone na koncie MTOZ są wykorzystywane na potrzeby tylko i wyłącznie schroniskowe."



Ja ze swej strony moge dodac, ze Pani Prezes jest codziennie wieczorem w schronisku, wszystko wie i osobiscie nadzoruje. I to Ona asystuje naszemu doktorowi przy zabiegach sterylizacji zwierzat.


Dziekujemy za pamiec.

Ulka18

 
Posty: 708
Od: Wto cze 14, 2005 20:33
Lokalizacja: www.mielec.bezdomne.com

Post » Pt kwi 21, 2006 8:08

Beliowen pisze:http://opp.ms.gov.pl/query.php
Tu sa wszystkie.
Na pewno status OPP ma "Cichy Kat" w Tarnowskich Gorach, Fundacja KOT z Torunia, Azyl pod Psim Aniolem, Azyl w Konstancinie.
Nie wiem, jak Fundacja Felis Kasi D.

EDIT - przepraszam, Fundacja KOT jeszcze nie.
Znalazlam jeszcze
- FUNDACJA ŚW.FRANCISZKA"POMÓŻ ZWIERZĘTOM-NASZYM MAŁYM BRACIOM" Podgorska 2, Konstancin-Jeziorna
- STOWARZYSZENIE NA RZECZ ODPOWIEDZIALNEJ OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI DOMOWYMI Goszczynskiego 28, Warszawa
- FUNDACJA DLA RATOWANIA ZWIERZĄT BEZDOMNYCH "EMIR" Sloneczna 4, Zabia Wola
- TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI W POLSCE Noakowskiego 4, Warszawa
- STOWARZYSZENIE W OBRONIE ZWIERZĄT DZIKICH I UDOMOWIONYCH "FILEMON" Suwalska 5, Warszawa
- TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI "FAUNA" W RUDZIE ŚLĄSKIEJ Bujoczka 2, Ruda Slaska
- BYDGOSKI KLUB PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT "ANIMALS" Curie-Sklodowskiej 38, Bydgoszcz
- OGÓLNOPOLSKIE TOWARZYSTWO OCHRONY ZWIERZĄT OTOZ "ANIMALS" Grunwaldzka 298, Bydgoszcz
- OPOLSKIE STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT W OPOLU Wroclawska 170, Opole
- FUNDACJA "ZWIERZĘTA EULALII" Gizycka 6, Mragowo
- RZESZOWSKIE STOWARZYSZENIE OCHRONY ZWIERZĄT W RZESZOWIE Slowackiego 24, Rzeszow
- STOWARZYSZENIE OCHRONY ZWIERZĄT "SARA" Kosynierow 6, Przemysl
- MIELECKIE TOWARZYSTWO OCHRONY ZWIERZĄT Targowa 11, Mielec
- STOWARZYSZENIE OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI LUBELSKI ANIMALS Szwejka 23, Lublin
- STOWARZYSZENIE SPOŁECZNO-EKOLOGICZNE "ZWIERZĘCY TELEFON ZAUFANIA" Ojca Beyzyma 5, Szczecin
- FUNDACJA "NA RZECZ OCHRONY ZWIERZĄT SZCZEGÓLNIE ZAGROŻONYCH" Mieszka I 12, Slawno
- KRAKOWSKIE TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI Florianska 53, Krakow
- ŁÓDZKIE TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI Piotrkowska 117, Lodz
- RADOMSZCZAŃSKIE TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI Sanicka 45, Radomsko
- FUNDACJA MEDOR - PRZYJACIELE BEZDOMNYCH ZWIERZĄT Urocza 9, Zgierz
- SANDOMIERSKIE STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT Rynek 3, Sandomierz
- "INICJATYWA DLA ZWIERZĄT" Zamkowa 2, Zielona Gora
- "FUNDACJA OCHRONY PRZYRODY I POMOCY ZWIERZĘTOM FOP" Energetyczna 6, Wroclaw
- CHOJNICKIE STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW ZWIERZĄT Igielska 24, Chojnice
- GDYŃSKIE STOWARZYSZENIE POMOCY ZWIERZĘTOM Stryjska 25, Gdynia

Nie znalazlam "Cichego Kata" :?: Wydaje mi sie, ze byl, czy tylko mi sie wydaje?


Belio, przeedytuj posta, co misiu?
Twoj post jest pierwszy w watku przyklejonym i wlasciwie w pierwszym zdaniu ma dwie nieprawdziwe info - ani CK ani KOT nie sa OPP.
Ostatnio edytowano Pt kwi 21, 2006 8:16 przez Ska, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Ska

 
Posty: 6073
Od: Sob lut 28, 2004 20:40
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów Górny

Post » Pt kwi 21, 2006 8:15

Wyslalam wczoraj PIT.
Wypelnielam go przy pomocy bardzo przyjaznego formularza, polecam
http://gospodarka.gazeta.pl/podatki/0,0.html

Ten formularz sie pyta, czy oddaje jeden procent, sam go wylicza, w ogole jest bardzo pomocny :)
Obrazek

Ska

 
Posty: 6073
Od: Sob lut 28, 2004 20:40
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów Górny

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości