Agama brodata

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Śro mar 23, 2022 18:20 Agama brodata

Hej, chciałam zapytać czy ktoś tutaj posiada agamę brodatą? Bo ja oglądam filmiki i zdjęcia i zakochałam się w tych smokach.
Nawet mam już upatrzoną hodowlę: https://gadyzbroda.pl/agama-brodata-hodowla/

Jakie problemy można napotkać najczęściej przy agamie? Jak sobie radzicie jak konieczny jest wyjazd np. na tydzień? Ma znaczenie jaką odmianę wybiorę? Czy muszą być koniecznie żywe owady?
To będzie mój pierwszy gad, ale może jest jakaś inna lepsza jaszczurka dla początkujących, więc może jeszcze zmienię zdanie.

bakwa

 
Posty: 1
Od: Śro mar 23, 2022 18:04

Post » Czw mar 24, 2022 9:56 Re: Agama brodata

Agamy nie miałam ale... tak, żywe owady będą najlepsze. Zaś jeżeli chodzi o wyjazdy to musisz jakoś rozwiązać kwestię codziennej opieki - karmienia, sprzątania terrarium, wymiany wody na świeżą czy kąpieli. Odmiany zaś są odmianami barwnymi. To tak jakbyś pytała czy jest różnica w opiece nad kotem czarnym i rudym

Ogólnie jeżeli masz wybraną hodowlę to najlepiej ich o wszystko wypytać.

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Wto kwi 05, 2022 21:07 Re: Agama brodata

Ja zawsze marzyłam o tym aby mieć legwana, ale to chyba trochę za duże zwierzę na początek. Taka agama też bardzo fajna :) leki :ok:
Dla początkującej osoby, która nie miała nigdy takiego gada to chyba dobre rozwiązanie.

renatarey

 
Posty: 22
Od: Czw sty 16, 2020 19:55




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości