Ogrodzenie domu panelowe

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Wto lut 01, 2022 9:35 Ogrodzenie domu panelowe

Poważną mam zagwozdkę, podmurówka konieczna czy niezupełnie? Psa nie mam, ale niewykluczone że w przyszłości się pojawi. Czy koszenie trawy przy ogrodzeniu bez podmurówki naprawdę mocno niszczy panele?

nadina

 
Posty: 33
Od: Pon lut 04, 2013 16:39

Post » Wto lut 01, 2022 12:31 Re: Ogrodzenie domu panelowe

Ja bym robiła. Przy samym ogrodzeniu możesz podkaszać, koszenie też nie szkodzi (tzn u mnie, mam betonowy płot). Nie wiem gdzie masz dom ale ja nie mam podmurówki I na działce dużo gości z lasu bo podkopy robią. Jeśli kiedyś niewykluczone, że chcesz mieć psa to podmurówka uchroni przed ewentualnym podkopywanien się I ucieczkami. Ja mam dużą działkę I brak podmurówki trochę mnie boli, robienie jej teraz to byłby duży koszt.

Zerknij sobie na ogrodzenia panelowe w Leroy Merlin - porównywałam sobie jakiś czas temu ceny takich ogrodzeń w marketach bo chcemy grodzić działkę za miastem i wyszło mi , ze właśnie u nich cena jest najkorzystniejsza. Do zakupu paneli mozesz oczywiśćie zakupić również samą podmurówkę.
Tak jak tutaj:
Obrazek

banka

 
Posty: 44
Od: Czw lip 24, 2014 10:20

Post » Wto lut 01, 2022 20:36 Re: Ogrodzenie domu panelowe

Przy psie podmurowka sie przyda. Glebokosc, na jaka pojdzie w ziemie, zalezy od psa, czy sklonny do samowolek, na ile bedzie w ogrodzie, czy sam czy pod opieka. czy bedzie mial normalne spacery i prace z czlowiekiem poza ogrodem na codzien.

FuterNiemyty

 
Posty: 3475
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pt lip 15, 2022 10:56 Re: Ogrodzenie domu panelowe

Przede wszystkim tak blisko drogi to ogrodzenie. Bardzo blisko. Ja bym wpięła coś, mam na myśli przesłony.

Dagi23

 
Posty: 3
Od: Śro lip 06, 2022 11:24

Post » Wto sty 16, 2024 12:14 Re: Ogrodzenie domu panelowe

Chciałbym zrobić wolierę taka mała w ogrodzie. Ale musze ją dobrze odseparować bo w wolierze maja być bażanty 2 może 4 sztuki. A kotki i ptaszki to tak razem nie za bardzo.
Takie panele to chyba dobra sprawa bo będzie wymiar 2m5 na2,5 metra. idealna wolierka dla nas.
Czy robił ktoś coś takiego, z czego zrobić furtkę?

Bazio

 
Posty: 6
Od: Pon sie 30, 2010 7:53

Post » Wto sty 16, 2024 20:31 Re: Ogrodzenie domu panelowe

Bardzo mala ta wolierka, jak na bazanty.
2,5/3m, to dobra wysokosc, ale jesli sie decydowac na zwierzaki, to warto pomyslec nad dobra przestrzenia zyciowa, dac im przynajmniej 3x4 wybiegu i ocieplony domek.
Furtka moze byc gotowa, moze byc samorobka dostosowana do ksztaltu i wymiarow ogrodzenia, z siatki mietalowej.

FuterNiemyty

 
Posty: 3475
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Śro sty 17, 2024 12:47 Re: Ogrodzenie domu panelowe

Rzeczywiście każdy gatunek ma swoje wymaganaia i rozmiar woliery, zgodnie z tym opracowaniem: https://www.ptakiozdobne.pl/89_Jaki_rozmiar_woliery.html dla wybranych bażantów powinno starczyć. Niestety miejsca nie mamy zbyt dużo, a siatka na woliery i inne materiały budulcowe też kosztują.

Bazio

 
Posty: 6
Od: Pon sie 30, 2010 7:53

Post » Śro sty 17, 2024 20:25 Re: Ogrodzenie domu panelowe

Najtaniej i najefektywniej wychodzi brak woliery i zawartosci ;)

FuterNiemyty

 
Posty: 3475
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pt sty 19, 2024 21:54 Re: Ogrodzenie domu panelowe

FuterNiemyty dobrze prawi :ok:
Jeśli kogoś nie stać na zapewnienie zwierzakowi dobrych warunków i wie to przed wprowadzeniem zwierzęcia, oraz nie jest przymuszony sytuacją losową (jak na przykład znalezienie kota czy psa w potrzebie), to lepiej niech odpuści sobie trzymanie tegoż zwierzaka do czasu, aż go będzie stać.
Nie przyklasnę pomysłowi sprawienia sobie bażantów, które będą trzymane w za małej wolierze, bo ktoś nie miał pieniędzy na większą. Ciułać grosz do grosza aż się uzbiera na solidną wolierę z odpowiednim domkiem i wtedy rozglądać się za ptakami :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto mar 12, 2024 11:28 Re: Ogrodzenie domu panelowe

Przy psiaku podmurówka musi raczej być ;)

Renya88

 
Posty: 21
Od: Pon wrz 12, 2022 8:14




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości