Alergia u psa...

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Czw sty 13, 2022 13:04 Re: Alergia u psa...

Ladna jest :)
Dlaczego niestety 20kg? Nie wyglada na upasiona, a przybor wagi jest zwiazany czesto z karmami przemyslowymi, szczegolnie suchymi.

FuterNiemyty

 
Posty: 3600
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Czw sty 13, 2022 13:17 Re: Alergia u psa...

Bo jest już troszkę klockiem :) Myślę że 18 kg byłoby dla niej super, ale cóż.... oby nie więcej. Ale co pójdę do weterynarza na wagę to jest 0,5 kg do przodu. Lusia jest bardzo aktywna, uwielbia biegać i bawić się z psami - i ma taką możliwość codziennie, a mimo to jest jej coraz więcej

Monika_Wolska

Avatar użytkownika
 
Posty: 1291
Od: Sob paź 15, 2011 19:17

Post » Czw sty 13, 2022 13:27 Re: Alergia u psa...

a jakby jej dawać trochę mniej jeść?
po prostu odrobinę zmniejszyć codzienne porcje

a dajesz się jej smakołyki takie psie dodatkowo do jedzenia?
bo one zazwyczaj maja bardzo słaby skład i tuczą przy okazji.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw sty 13, 2022 13:28 Re: Alergia u psa...

No cóż....tyje się głównie od jedzenia :)
Ja swoje koty ważę.
Określiłam ile każda powinna ważyć, oczywiście 5 % w każda stronę jest jak najbardziej dopuszczalne.
Określiłam im porcje, i ważę przygotowując do pudełek (robię to mniej więcej raz na miesiąc, warto mieć zamrażarkę).
Jeśli po miesiącu koty przybierają, to porcje ciut mniejsze na nast miesiąc.
Żeby schudły to się jeszcze nie zdarzyło :)

No i oczywiście zero podjadania między posiłkami (wylizywanie talerzy się nie liczy :) )

Myślę, że każdy pokarm ma jakieś widełki ilości podawania, a do tego regularne ważenie np co miesiąc pozwoli określić optymalną ilość jedzenia dla danego zwierzaka.

Iza ma ogromną wiedzę.
Ta druga mniej się udziela.
Ale obie są wychwalane pod niebiosa przez osoby, które z ich porad korzystały/korzystają.
Ostatnio edytowano Czw sty 13, 2022 13:30 przez Kazia, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sty 13, 2022 13:29 Re: Alergia u psa...

Chyba, ze uboga karma nie powoduje sytosci u psa?

FuterNiemyty

 
Posty: 3600
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Czw sty 13, 2022 13:34 Re: Alergia u psa...

FuterNiemyty pisze:Chyba, ze uboga karma nie powoduje sytosci u psa?
Tak, węglowodany nie dają sytości, a powodują tycie.
Na psie rzadko kiedy patrzyłam, ale na kocich puszkach zwykle jest określone dawkowanie ok 200 g dla 4-kilowego kota.
Moje kotki po 80-85 g (uświadomiłam sobie, że dostają dodatkowe serduszko na obiad :) ) mięsa dziennie + suple....czyli sporo mniej. Między innymi dlatego regularnie je ważę, bo to mniej, niż nawet w BARF zalecane.

Poza tym często popełnianym błędem jest ograniczanie tłuszczu, i dawanie węglowodanów w zamian.
U psa pewnie nie aż tak bardzo (chociaz tez się daje tłuste mięso ze skórą), ale koty głównie z tłuszczu czerpią energię.
Ostatnio edytowano Czw sty 13, 2022 14:27 przez Kazia, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sty 13, 2022 13:37 Re: Alergia u psa...

psy uwielbiają coś memłać, brzydko powiedziawszy -żuć, gryźć, przeżuwać.

Jak pies dostaje mokre -przełknie, jak suche -też pewnie przełknie - i być może nawet sie najadł, i ma może wszystkie składniki ale jego mózg może o tym nie wie - bo samo jedzenie trwało za krotko -jedno mlaśniecie, czy dwa.
Więc pies je dalej, no bo jest głodny " jedzenia" - nie w sensie składników odżywczych ale samego procesu jedzenia - ma zęby przecież do rozrywania.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw sty 13, 2022 13:38 Re: Alergia u psa...

Luśka jest cały czas głodna. Widzę, że wtedy kiedy dostaje gotowane mięso dłużej czuje się syta, ale szybciej narastają problemy z uszami :( smaczków nie dostaje - właśnie dlatego że nie wiem co w nich jest, a po tym co zobaczyłam kiedyś chwilę po zjedzeniu kurczaka, a innym razem po 5 minutach na skoszonej trawie nie chcę ryzykować. Po tych dwóch "alergenach" uszy błyskawicznie czerwienieją, puchną, pies piszczy i trze uszami o podłoże non stop- również po chodniku. Ogólnie dostaje "wariacji".

Monika_Wolska

Avatar użytkownika
 
Posty: 1291
Od: Sob paź 15, 2011 19:17

Post » Czw sty 13, 2022 13:42 Re: Alergia u psa...

pani Iza pewnie najlepiej doradzi co robić

swoim psom daję surową marchew , jako przekąskę miedzy posiłkami -całą, umytą/czy obraną -zależy jak wygląda. Kładę im na miseczce i sobie biorą, kiedy chcą. Zazwyczaj szybko znika.
Większość zjedzą, część rozszarpią -bardzo lubią. Fajnie zajmuje czas, nie chce się po niej pić, i pewnie też w jakiś sposób zaspokaja głód.

MOże Twojej suce tez by zasmakowała? przy czym ona może być na marchew uczulona.

chyba lepiej nie kombinować, umówić się, zrobić badania i potem dalej postępować według ustaleń

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw sty 13, 2022 13:45 Re: Alergia u psa...

Masz potwierdzenie, ze akurat mieso wzmaga problem?
No i kwestia odstawienia kurczaka, ze wzgledu na sposob tuczu przemyslowego jest wyjatkowo naszpikowany chemia.
U nas sprawdzal sie wielki gnat miesny, psy obgryzaly miekkie, lysa kosc zostawialy.

FuterNiemyty

 
Posty: 3600
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Czw sty 13, 2022 14:30 Re: Alergia u psa...

ooo...kiedyś u mnie na osiedlu do warzywniaka przychodził pan z psem w typie ON-ka, kupował marchewkę i dawał psu....od razu na spacerze :)
Podziwiałam :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon paź 24, 2022 11:18 Re: Alergia u psa...

Nasz mały maltańczyk też ma alergie na mięso z kurczaka. problemy jelitowe a biała sierść robi się brązowa. Więcej antybiotyków w tym mięsie niż samego mięsa. odstawiliśmy kurczaka i piesek wyzdrowiał.

Celcamp

Avatar użytkownika
 
Posty: 1
Od: Pon paź 24, 2022 10:48
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości