Uwielbiający koty pies + nie znające psów koty. Co i jak?

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Nie paź 28, 2018 21:57 Uwielbiający koty pies + nie znające psów koty. Co i jak?

Jest to sytuacja hipotetyczna, póki nie uporządkuję spraw prywatnych, za psa się nie biorę. Niemniej gdy decyzja zapadnie chcę być przygotowana.

Mam upatrzonego dorosłego pieska kotolubnego. Do tego stopnia kotolubnego, że do psów jest neutralny, do kotów lgnie.
Moje koty psa (przyjacielskiego i nie narzucajacego się) widziały 2 razy - za każdym razem musiałam odizolować Burełkę. Fifka syczała ale nie atakowała, gdy pies się odwrócił w sumie była zainteresowana.

Jakie zasady postępowania przy docieraniu zwierzaków w takiej konfiguracji? Na co uważać, czego nie robić?

Chciałabym uniknąć rozlewu krwi i w miarę możliwości, szczania gdzie popadnie..
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5841
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Pon paź 29, 2018 12:47 Re: Uwielbiający koty pies + nie znające psów koty. Co i jak

Psa na pewno nie wolno puścić luzem na żywioł.Nawet takiego, który potrafi się wśród kotów zachować. Do tego bardzo pomocne będę kryjówki dla kotów, im wyżej tym lepiej, punkty obserwacyjne, z których mogą popatrzeć na psa, z których mogą się przemieszczać bez schodzenia na podłogę. Przynajmniej na początku to ważne. Daje to kotom spore poczucie bezpieczeństwa, świadomość, że "potwór" ich nie dopadnie na wysokościach ;)
Przydatne są też bramki w drzwiach. Kot przeskoczy sobie górą, lub jeśli bramka ma na dole specjalny otworek na kota, te przejdzie dołem. A pies zostanie za bramką i tyle.
Bramki polecam takie:
https://www.zooplus.pl/shop/psy/buda_dr ... psa/295959
Dodatkowym ich plusem jest to, że koty mogą mieć żarcie non stop a pies do niego nie ma dostępu. Podobnie z kuwetami ;) A psy uwielbiają wyżerać "czekoladki" z kuwet :roll: Chyba, że masz kuwety tylko z wejściem od góry, to wtedy problem z głowy. Większość psów nie sięga dna.
Do tego może Feliway do kontaktu albo Beaphar No Stress?
No i jeszcze z praktycznych spraw: jeśli koty mają fontannę, to niech pies nie ma do niej dostępu. Po pierwsze wiecznie woda będzie zapluta jak bagno, a filtr i pompka brudne ;) Po drugie pies pije dużo i potrafi opróżnić fontannę na jednym posiedzeniu. Nie dość, że kotom zabraknie wody, to jeszcze pompka się sfajczy ;)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie lis 22, 2020 17:51 Re: Uwielbiający koty pies + nie znające psów koty. Co i jak

Mieszkam w domu o powierzchni 120 metrów kwadratowych, trochę większym, a moja rodzina ma 3 psy i 5 kotów))) dużo zabawy dla dzieci z nimi wszystkimi. Nawiasem mówiąc, mam troje dzieci) psy kupowały z żoną specjalnie dla nich. Tak więc początkowo bardzo trudno było przymierzyć je wszystkie, korzystałem z porad stąd
https://pl.zoo-club.org/210-how-to-make ... rtmen.html

roastall

 
Posty: 1
Od: Nie lis 22, 2020 13:51

Post » Nie lis 22, 2020 22:10 Re: Uwielbiający koty pies + nie znające psów koty. Co i jak

A ja bym chciala w koncu wiedziec, czy Stefan to jest kot czy kotka :?:
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Nie lis 22, 2020 22:23 Re: Uwielbiający koty pies + nie znające psów koty. Co i jak

Koleżanka jak wprowadzała psa do stada kotów, to na początku trzymała go w klatce kennelowej.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie lis 22, 2020 22:26 Re: Uwielbiający koty pies + nie znające psów koty. Co i jak

pibon pisze:A ja bym chciala w koncu wiedziec, czy Stefan to jest kot czy kotka :?:


Stefan jest seksowną, pewną siebie kocicą :D

A wątek został wskrzeszony przez jakiegoś marnego pozycjonera :P

W grudniu będzie już 2 lata jak pies jest. Ze Stefkiem cudownie - znaczy się przytulania nie ma, ale jest ok. Burełkę trzeba pilnować - kiedyś suczkę pobił, teraz po prostu się brzydko na nią patrzy i porusza w zwolnionym tempie, ale mu nie ufam. Pies nie mieszka z nami, ale wpada parę razy w tygodniu.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5841
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Nie lis 22, 2020 22:30 Re: Uwielbiający koty pies + nie znające psów koty. Co i jak

Aaaa, bo w innym wątku piszesz o tym psie ze schroniska i mi się nałożyły.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob gru 05, 2020 19:20 Re: Uwielbiający koty pies + nie znające psów koty. Co i jak

Przywiozłam - 3lata temu - do domu 4,5 letniego BOS-a
Pies wg informacji od wolonatariusza kotolubny.
Po przyjezdzie, weszliśmy do mieszkania z psem na smyczy, spokojnym głosem do niego mówiliśmy, podszedł Etruś , my zamarliśmy , a oni.. do teraz najlepjsiejszy kumple
Miałam kilka dni urlopu, cały czas pies był po nadzorem i od początku uczony, że w domu rządzą koty
W domu od zawsze też był pies, więc koty przywyczajone

filimk z kocią- psią przyjaźnią

https://www.youtube.com/watch?v=sEEOueWBKe0

Basia_G

Avatar użytkownika
 
Posty: 8733
Od: Śro paź 02, 2002 15:33
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto mar 16, 2021 17:03 Re: Uwielbiający koty pies + nie znające psów koty. Co i jak

mój kotek np. nigdy by nie zaakceptował pieska, bo był już eksperyment gdy siostra podrzuciła mi swojego ulubieńca na dobre dwa miesiące i kotek nie polubił finalnie obecności psa

Aklettka

 
Posty: 2
Od: Wto mar 16, 2021 16:59

Post » Nie mar 28, 2021 8:20 Re: Uwielbiający koty pies + nie znające psów koty. Co i jak

Na youtube jest wiele filmów na których widać jak zwierzęta żyją ze sobą w zgodzie :) jest nawet "duży kotek" czarna pantera o imieniu Luna,
która mieszka w domu razem z psem wystarczy wpisać na youtubie luna black leopard - jest dużo filmów na których widać jak się bawią razem :) warto zobaczyć!

______________________________________________________________
skuteczne metody leczenia boreliozy

renatarey

 
Posty: 22
Od: Czw sty 16, 2020 19:55

Post » Nie mar 28, 2021 10:52 Re: Uwielbiający koty pies + nie znające psów koty. Co i jak

To jeszcze filmik z wczoraj - sorrki za "spamowanie" ale nie mogłam się powstrzymać :)
https://www.youtube.com/watch?v=7Uqp2CbLE1g

Basia_G

Avatar użytkownika
 
Posty: 8733
Od: Śro paź 02, 2002 15:33
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości