Skąd adoptować psa?

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy


Post » Pt paź 12, 2018 19:50 Re: Skąd adoptować psa?

Dobrze rozumiesz :) Ma właścicieli, ja tylko wypożyczam.
Chociaż faktycznie, wydaje mi się, że gdyby wyprowadzali go częściej byłby łatwiejszy do okiełznania. A tak to praca, małe dzieci, spraw tysiąc a lolek w ogródku.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5847
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Pt paź 12, 2018 19:56 Re: Skąd adoptować psa?

Fatka, jak czytam Twój opis "labradora" to jakbym widziała tego psiaka, z którym mi się nie udało :( W sensie zachowania, nie urody. Ze mnie treser i nauczyciel marny, nie dałabym rady okiełznać takiego psa. No i kotów żal przy takim wariacie.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pt paź 12, 2018 19:59 Re: Skąd adoptować psa?

Tylko ten ma 3 lata :D
Koki, przykro mi, że się nie udało, ale trzymam kciuki, żebyś kiedyś trafiła na swojego psa. Mój pożegnany Gizmo był coprawda delikatnej psychiki, ale w porównaniu do Lolka był oazą spokoju i kultury. Nawet w gości z nami chodził i drzemał pod stołkiem, nieraz ludzie się zorientowali, ze byliśmy z psem, jak już zbieraliśmy się do wyjścia. No i kochał koty, z natury. Bardzo tęsknię.

edit.
Co do kotów - właściciele Lolka mieli kotkę która sobie pięknie żyła z ich poprzednim psem... Lolka i jego energii nie zdzierżyła. Wyprowadziła się do sąsiadki i tylko czasami na głaski wpada.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5847
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Pt paź 12, 2018 20:15 Re: Skąd adoptować psa?

Jejku :(
Dzięki za kciuki, może kiedyś jednak los postawi na mojej drodze jakiegoś fajnego prokociego psiaka.
Zaglądam tu nadal w nadziei, że O. się uda przezwyciężyć ciężkie chwile :ok:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Sob paź 13, 2018 21:40 Re: Skąd adoptować psa?

.
Ostatnio edytowano Pt paź 19, 2018 10:14 przez Ofelia, łącznie edytowano 1 raz

Ofelia

 
Posty: 19430
Od: Wto lut 05, 2002 17:16
Lokalizacja: W-wa

Post » Nie paź 14, 2018 9:46 Re: Skąd adoptować psa?

Jak ja Cię rozumiem :cry:
Pytanie co teraz z nim zrobicie. Mój miał gdzie wrócić, chociaż pani mi powiedziała, że mogła się nie zgodzić na zwrot. Zmiękła jak się dowiedziała o wecie i zobaczyła zapas karmy, który jej przywiozłam. Mi wetka powiedziała, że ten piesek przeszedł jakąś traumę :strach: Pomyślałam o rozstaniu z mamą, bo jaką traumę może mieć 3,5 m-czny psiak. Potem się zastanawiałam czy go oddawać, bo może go tam bili za załatwianie się w domu. Też płakałam, nie wiedziałam co robić, mąż przestał mnie wspierać. Decyzja o oddaniu była moja.
Koty znów odżyły, nadrobiły braki w jedzeniu, nie boją się chodzić po domu i na ogródek. Gdyby było zagrożone moje dziecko, a nie tylko koty, nie wahałabym się. Wiem, że psa żal bardzo i serce boli. Ja do tej pory przeglądam zdjęcia i obserwuję jego ogłoszenie, a łzy lecą :cry:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Nie paź 14, 2018 12:27 Re: Skąd adoptować psa?

Jakis kiepski ten behawiorysta.
Na dogomanii dogomania.pl jest kobieta o nicku sowa. Sowa.
Ona jest trenerem i sie zna na psach . Mieszka w krakowie. Jakbyś sie zarejestrowała na dogomanii i napisala do niej pw albo maila to pewnie by ci doradzila z kim warto pogadac na twoim terenie.
Spróbuj. Kobieta naprawdę ma pojęcie o psach.

Większość behawiorystow niestety jest beznadziejna, bo nie mają doświadczenia w pracy z psami.

Inną osobą ktora sie na pewno sna jest pani Iracka, pewnie ma swoją strone w necie, tez mozna sprobowac zadzonic i porosic o polecenie kogos. Chyba ze masz do niej blisko, no to ona jest bardzo dibra.

Z psami trzeba pracowac. To nie jest agresja ze strachu. Agresja ze strachu jest wtedy gdy pies nie ma gdzie uciekac albo jest nienauczony uciekania. Atakuje przyparty do muru. Są książki znane z tymi podzialami agresji i behawiorysta nie powinien takich glupot opowiadac tylko wam powiedziec co konkretnie robic. Nie zna sie na tym po prostu

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie paź 14, 2018 12:28 Re: Skąd adoptować psa?

Sorki za literówki. Pisalam z telefonu

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie paź 14, 2018 12:57 Re: Skąd adoptować psa?

tutaj profil Sowy http://www.dogomania.com/forum/profile/150583-sowa/

a tutaj str pani Irackiej - jest nr telefonu/ ona przyjmuje w Nadarzynie, czyli spokojnie mogłabyś się z nią umówić na konsultacji przed podjęciem decyzji co do psa
Ona jest bardzo dobra, i zna się i na psach i na kotach
spróbuj po prostu
http://vet.pol.pl/o-mnie
http://vet.pol.pl/project/konsultacje

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie paź 14, 2018 13:11 Re: Skąd adoptować psa?

Też mi bardzo słabo ten behawiorysta wygląda, ewidentnie dopuścił do eskalacji jakiegoś konfliktu, zamiast go rozładować i uspokoić psa...

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Nie paź 14, 2018 15:02 Re: Skąd adoptować psa?

.
Ostatnio edytowano Pt paź 19, 2018 10:14 przez Ofelia, łącznie edytowano 1 raz

Ofelia

 
Posty: 19430
Od: Wto lut 05, 2002 17:16
Lokalizacja: W-wa

Post » Nie paź 14, 2018 15:04 Re: Skąd adoptować psa?

..
Ostatnio edytowano Pt paź 19, 2018 10:15 przez Ofelia, łącznie edytowano 1 raz

Ofelia

 
Posty: 19430
Od: Wto lut 05, 2002 17:16
Lokalizacja: W-wa

Post » Nie paź 14, 2018 15:30 Re: Skąd adoptować psa?

Ok pewnie , nikogo sie nie zmusi do pracy z psem wbrew jego możliwościom.
Rozumiem to.
Ale moim zdanuem najprawdziwsze o tym bahawioryscie jest zdanie z twojego postu. Ze on nic nie zrobil. A jesli jest taki doswiadczony noti jednak powinien wuedziwc jak sie zachowac w takuej sytuacji gdy pies na niego warczy.
A o pi prostu nic nie zrobil i pies sie na niego rzucil.
Ale go nie pogryzl, prawda? Chcial go tylko przeploszyc, wyrzycic ze swojego tetenu.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie paź 14, 2018 16:06 Re: Skąd adoptować psa?

Na dogo dziewczyna (3 x) ma w podpisie "Najlepszy psi behawiorysta! Warszawa i okolice! https://www.facebook.com/PiotrKleszczynskiDogTalk/"

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości