Alergia u psa , nowy lek potrzebuję opinii

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Czw paź 12, 2017 11:01 Alergia u psa , nowy lek potrzebuję opinii

Witam ,
Jestem opiekunką suni , alergiczki- okropnej ,od paru lat cieszę się ,ze suka nie ma np. łap wygryzionych do żywego mięsa ,a wierzcie mi ,to i tak łagodnie i tylko dzięki sterydom.
Sucz miała oczywiście robione wszelkie badania , czyli oprócz np. krwi , moczu itp , miała pobierane zeskrobiny głębokie (do pierwszej krwi), kilkanaście razy , plus testy alergiczne .Oczywiście zeskrobiny nic nie wykazały .Nadmienię ,ze suka jest adoptowana z tzw. pseudo-hodowli , sunia ma w tej chwili 8 lat i jest wysterylizowana .
Ale do rzeczy , wczoraj byłam z suką u weta , młoda wetka , poleciła mi lek o nazwie "Apoquel " ,zamiast sterydów . O DZIWO , po pierwszym podaniu leku już była widoczna poprawa , teraz była druga dawka i suka chyba zaczęła odzyskiwać radość życia ...
Pytanie : Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym lekiem?? . Lek jest bardzo drogi , dlatego pytam o opinię , bo to co znalazłam w necie jest hmm nie do końca mnie zadowalające .
Ja jestem w stanie ten lek kupować , byle bym była w miarę pewna ,ze efekt kuracji utrzyma się . Ten lek suka będzie przyjmowała do konca życia , koszt miesiecznej kuracji to 300 pln . Kwota nie bagatelna ,dlatego proszę o opinię :)

babuszka

 
Posty: 39
Od: Czw kwi 09, 2015 15:43

Post » Czw paź 12, 2017 14:32 Re: Alergia u psa , nowy lek potrzebuję opinii

babuszka - na jakim tle suczka ma alergię, stwierdzono?
Nie mam doświadczenia z tym lekiem, jednak może to, co napiszę, Ci jakoś pomoże.
Moja spanielka miała identyczne objawy - wygryzanie łap, wydrapywanie sierści, brzydkie futro, często także biegunki, wymioty. Pies przebadany full service, także zeskrobiny, wymazy etc. Brała antybiotyki, sterydy i różne inne leki - bez skutku. Postanowiliśmy jej pomóc metodą eliminacji, u niej to była alergia pokarmowa, z dużym prawdopodobieństwem mogę stwierdzić, że to uczulenie na kurczaka i wołowinę w karmie (niestety w wielu karmach są takowe, co zawęża pole działania).
Czym ją karmicie obecnie? Nie żebym robiła reklamę, nie mam w tym żadnego interesu, ale próbowaliśmy karm wielu firm i droższych, i tańszych, stanęło na Bosch Sensitive Lamb&Reiss (ale właśnie Sensitive, Adult dalej powodował objawy). Jadła przez kilka lat, ostatnio mieszamy z Bosch HPC Soft Senior Kozina & ziemniak, bo staruszka już wolałaby coś delikatniejszego i też jest ok. Odpadły Purizony, Orijeny, Brity i inne - dajemy to, co jej nie szkodzi, nie ma co kombinować.
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" Mark Twain

MegGrey

Avatar użytkownika
 
Posty: 253
Od: Pon lis 23, 2015 12:54

Post » Czw paź 12, 2017 15:18 Re: Alergia u psa , nowy lek potrzebuję opinii

trafił do mnie pies siłą zabrany z łańcucha, aktualnie [*]
alergik, na diecie
co jakiś czas pogorszenie - rany, wydrapane, wylizane itd.
przebadany - w wynikach nic
dlaczego?
wet - taka jego uroda
sic!
ale
jakaś tam literatura wiąże alergie z pasożytami - w rożnych konfiguracjach wiąże
więc
wet - przecież systematycznie jest odrobaczany
ja uparta z natury, więc - ponowne odrobaczenie, ale preparatem mono typu pyrantel
efekt - 1 dnia drugiej serii odrobaczania, rzyg młodymi formami nicieni
8O
po 3 seriach, pies miał apetyt, z czasem zagoiły się rany, zaczęło porastać futro
zero alergii
po jakimś czasie, delikatna zniżka formy futrzaka
a za jakiś czas znów drapanie, wyrywanie futra, rany
więc znów odrobaczanie pyrantelem - znów rzyg
......
gdyby to był młody pies, pewnie dałabym spot na nicienie w formie larwalnej w róznym stadium
a tak bałam się i co jakiś czas było j.w.

minęło kilka lat i ponownie w przeszłym i obecnym roku miałam takie 2 przypadki, z tym, że z kotami
jednego zawiozłam do kliniki i ..... g...wno z tego było, skończyło się odrobaczeniem i stabilizacją
drugiego również zarejestrowałam, juz byłam spakowana i wlokłam transporter do samochodu gdy ....
stwierdziłam, że najpierw spróbuję
lata teraz mi po chałupie i niańczy resztę stada
nie, nie ma alergii, ani jeden, ani drugi

nie wiem na ile może to być pomocne dla Ciebie
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Czw paź 12, 2017 15:48 Re: Alergia u psa , nowy lek potrzebuję opinii

Każda sugestia i kazda podpowiedz jest na wagę zdrowia , a napewno lepszego samopoczucia suki , o robalach prawdę mówiąc nie pomyślałam bo suka odrobaczana regularnie .
MegGrey ,suka ma alergię kontaktową , prawie na wszystko w tym na roztocza ,oraz pokarmową na zboża , kurczaka , wołowinę i ryby ,dietę eliminacyjną przerabialiśmy, obecnie suka jest na karmie Wolfsblut Dog Wide Plain konina i bataty, ale lekarz usilnie namawia mnie na royala z hydrolizowanym białkiem , na razie bronię się przed royalem ,bo bardzo nie lubię tej firmy .

babuszka

 
Posty: 39
Od: Czw kwi 09, 2015 15:43

Post » Czw paź 12, 2017 23:07 Re: Alergia u psa , nowy lek potrzebuję opinii

Nie daj się, nie karm psa RC bo będzie tylko gorzej. A myślałaś by przejść na BARF?
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt paź 13, 2017 14:50 Re: Alergia u psa , nowy lek potrzebuję opinii

Myslałam o BARF-ie ale hmm mam ograniczoną możliwość zdobycia innego mięsa niż kurczak ,czy wół . A na oba rodzaje suka jest uczulona i mówiąc kolokwialnie szybciej wydala niż zjada . Słyszałam dobre opinie o mięsie nutrii , swojego czasu osobiście jadłam to mięso i było pyszne , wiem ,że na dolnym ślasku jest facet który hoduje jeszcze nutrie i sprzedaje mieso ,ale nie wysyła a ja nie wiem czy dam radę jeżdzić częściej niż raz w miesiącu po mięsko dla pieska ;/ .Tż chyba mnie z domu wywali w końcu

babuszka

 
Posty: 39
Od: Czw kwi 09, 2015 15:43

Post » Pt paź 13, 2017 15:10 Re: Alergia u psa , nowy lek potrzebuję opinii

Nutrię kupowałam kiedyś dla kotów, teraz już nie mam skąd. Bardzo dobre mięso. Znajoma karmi dwie suki alergiczne kozą i baranem.
Nie wiem jak na śląsku z dostępnością, mam koleżankę w Warszawie która zaopatruje w hodowców w super mięso, spytam czy da radę z wysyłką :D
To byś sobie spróbowała.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt paź 13, 2017 18:38 Re: Alergia u psa , nowy lek potrzebuję opinii

Kurcze , zupełnie nie pomyślałam o kozinie . Dziękuję milva b . Kozinę powinnam dać radę zdobyć , penie nie będzie najmlodsza ,ale psu raczej nie powinno to przeszkadzać . Dzięki raz jeszcze :)

babuszka

 
Posty: 39
Od: Czw kwi 09, 2015 15:43

Post » Pt paź 13, 2017 18:48 Re: Alergia u psa , nowy lek potrzebuję opinii

W kwestii odrobaczania, poczytaj o ziemi okrzemkowej.
Ja nią odrobaczam koty i ludziów w domu od kilku lat.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob paź 14, 2017 18:42 Re: Alergia u psa , nowy lek potrzebuję opinii

Ja to stosowałam u swojego psa. U nas po miesiącu pojawiła się biegunka, ale pies brał jeszcze leki przeciwpadaczkowe więc być może zaszła jakaś interakcja pomiędzy lekami no i musiałam odstawić, ale fakt- drapania było znacznie mniej jak dostawał.

Chikita

 
Posty: 6316
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Sob paź 14, 2017 18:48 Re: Alergia u psa , nowy lek potrzebuję opinii

Chikita, ale co dawałaś? Ziemię okrzemkową?
Ja ziemię okrzemkową to raczej bym o zatwardzanie posądzała, niż o spowodowanie biegunki.
Natomiast mechanizm działania ziemi jest taki, że ona nie zabija robaków od razu na śmierć, tylko je sukcesywnie osłabia, i one wymierają stopniowo, nie wszystkie na raz. I to wymieranie robali nie zaczyna się od razu, tylko po przynajmniej 2 tygodniach podawania ziemi.
Jeśli biegunka pojawiła się po miesiącu, to może właśnie wtedy więcej robaków na raz zdechło i dlatego?
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob paź 14, 2017 19:16 Re: Alergia u psa , nowy lek potrzebuję opinii

@Kazia - odniosłam się do pierwszego postu i specyfiku Apoquel.
Ziemi okrzemkowej nigdy nie podawałam (bo i nigdy nie słyszałam o niej) dla żadnego zwierza więc o możliwych skutkach ubocznych nie mogę się wypowiadać.

A co do psich biegunek- to była nasza zmora i nie miała nic wspólnego z robakami. Taka już była jego uroda- alergik, problemy żołądkowe i jeszcze padaczka w pakiecie :wink:

EDIT: Kazia w jakiej formie i jak podajesz to swojemu kotu ? Może sama zacznę podawać, bo przyznam szczerze swojego pierda jakoś super regularnie nie odrobaczam, bo najdalej gdzie wyjdzie to pusty balkon. Hmm poczytałam na szybko i może by pomogło trochę na jej wieczne zaparcia.

Chikita

 
Posty: 6316
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Nie paź 15, 2017 7:10 Re: Alergia u psa , nowy lek potrzebuję opinii

Dosypuje do jedzenia. Mieszam dokładnie, bardzo pilnuję, żeby się nie rozsypało, nie pyliło.

Na zaparcia polecam Błonnik witalny, też dosypuję do jedzenia. Ok 1/4 łyżeczki od herbaty na kota na dzień. Ale ilość trzeba dopasować do kota, i nie daję cały czas tylko jak jest potrzeba to kilka dni.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości