Legowisko dla psa

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Czw wrz 21, 2017 10:31 Legowisko dla psa

Hej,
Zastanawiam się nad zakupem legowiska ortopedycznego dla psa. Jak myślicie hit czy kit? Ja nie wiem co o tym myśleć. Od razu może napiszę że mam dwa psy Border Collie (prawie 3 lata) i seniora domu mieszaniec ale kanapowy, który w tym miesiącu skończył 9 lat. Bardziej też myślałam żeby to legowiska było dla starszego ale żeby wielkościowe było dobre też na młodszą :) Co myślicie?

Ew411

 
Posty: 130
Od: Sob paź 01, 2016 21:22

Post » Czw wrz 21, 2017 11:04 Re: Legowisko dla psa

ciekawy temat, podepnę się

nie mam doświadczenia z legowiskami ortopedycznymi
mam dwa psy ok 6 letnie, i legowisko (jedno duże na dwa psy) ok 6 lat, więc temat mnie ciekawi, bo nie wiem czy długo jeszcze moje legowisko pociągnie

moje legowsko jest pokryte czymś w stylu ekoskóry, jest duże, spokojnie na oba psy, psy je uwielbiają
kupiłam przez watek na dogomanii, dawno temu, ktoś szył legowiska na zamówienie

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw wrz 21, 2017 11:43 Re: Legowisko dla psa

Miałam duże legowisko ortopedyczne z Zooplusa dla poprzedniej suni. Bardzo wygodne, pies był bardzo zadowolony.
http://www.zooplus.pl/shop/psy/legowisk ... ska/548770
Jedyny minus, że z pokrycia trudno było wyodkurzać jej czarne krótkie bardzo ostre kłaki, gdy się już powbijały.
Ale zamówiłam u znajomej krawcowej zapasowy pokrowiec z innej tkaniny i problem się rozwiązał.

Obecnej suczce do jej klatki kenelowej kupuję materace ortopedyczne w TK Maxx lub na Allegro. A do leżenia poza klatką mamy fajne legowiska uszyte na zamówienie z firmy Drzemadła.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw wrz 21, 2017 12:27 Re: Legowisko dla psa

Ja mam jedno legowisko z takiego jakiegoś materiału że jest dość śliskie (ale to nie eko skóra) i jest rewelacyjne pierze czyści odurza się je jak marzenie. Właśnie nie chce z żadnymi puszkami, miśkami tylko zwykłe legowisko bo to później trudno o to zadbać a i po wypraniu nie wygląda już estetycznie. Myślałam też o takiej ala sofie bo mój pies uwielbia się wylegiwać z psykiem właśnie na podwyższeniu(?) i po prostu to legowisko nie wygląda już tak fajnie bo to jest materiał i po prostu jest rozpłaszczone.

Ew411

 
Posty: 130
Od: Sob paź 01, 2016 21:22

Post » Czw wrz 21, 2017 12:38 Re: Legowisko dla psa

Na Allegro jest fajne legowisko ortopedyczne tylko trzeba zakrywać kocykiem bo to ekoskóra i mój pies się przykleja do niej :D

http://allegro.pl/xl-legowisko-ortopedy ... 40316.html
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw wrz 21, 2017 13:47 Re: Legowisko dla psa

Naprawdę fajne albo boje się że mi pies podrapie, bo no jedna zwłaszcza jak kocem przykryje to Oni lubią drapać ten koc żeby ułożyć... a znowu taka sama eko skóra to taka zimna i niemiła i też mogą podrapać

Ew411

 
Posty: 130
Od: Sob paź 01, 2016 21:22

Post » Czw wrz 21, 2017 13:55 Re: Legowisko dla psa

Ja zawijam duży koc pod spód a pod koc daję duży podkład higieniczny, bo mi czasem suka przez sen popuszcza, mimo leków, które na to dostaje ;)
Legowisko ciut jest podrapane, ale przez koty, pies nie dał rady nic zniszczyć
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt wrz 22, 2017 14:48 Re: Legowisko dla psa

Nie jestem przekonany do takich wynalazków. Poza tym, nie wiadomo czy psu takie legowisko przypadnie do gustu. Pierwszego dnia po odebraniu psiaka schroniska, w podnieceniu kupiłam mu piękne legowisko, ale ten nie chciał nawet do niego wchodzić. Sam sobie wybrał mocno prowizoryczną "bazę" ze starego koca i poduszki. Chodzi mi o to, że każdemu psiakowi będzie dobrze się leżało w czym innym, a można tylko niepotrzebnie się wykosztować. Serdecznie pozdrawiam :)

Dorobowska94

 
Posty: 5
Od: Pt wrz 22, 2017 14:40

Post » Pt wrz 22, 2017 20:44 Re: Legowisko dla psa

Ja miałam legowisko ortopedyczne kupione już przy pierwszych objawach wysiadających stawów i łóżko jest dość wygodne (sprawdziłam na sobie, kotka też przetestowała) i piesowi też służyło, może też faktycznie jakoś wpływało na jego stawy i zmniejszało ból. Trzeba by było psa zapytać czy mu wygodnie :wink:

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Sob wrz 23, 2017 14:34 Re: Legowisko dla psa

Na moim bazarku było fantastyczne legowisko-sofa dla psa.Po praniu jak nowe, nic się nie dzieje, szybko schnie.Spore.Do niego doszyłam kudłatą poduszkę.Polecam, link w moim podpisie, nr33.Tylko kolor jaskrawy, nie każdy lubi niebieski.Na zdjęciu dwa duże naprawdę koty spokojnie się w nim mieszczą.Cena też atrakcyjna.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob wrz 23, 2017 14:42 Re: Legowisko dla psa

Moje psy mają legowso z jakby ekoskory. Bardzo je lubia. I ja czesto na nim siedzę i czytam, z psem obok. Nie jest zimne ani nieprztjemne w dotyku. Czasem kładę kocyk, ale psy go wyrzucaja zazwyczaj. Legowisko ma ok 6 lat . Nie jest podrapane

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie wrz 24, 2017 19:02 Re: Legowisko dla psa

Myślę, ze jedna sie zdecyduje, ale na pewno zdecyduje się na legowisko które można całkiem rozebrać. Teraz jedynie znaleźć jakieś fajne ;)

Ew411

 
Posty: 130
Od: Sob paź 01, 2016 21:22

Post » Wto wrz 26, 2017 12:52 Re: Legowisko dla psa

Ja kupiłam ostatnio legowisko dla psa z wikliny i jestem zadowolona. Znajdziecie je tutaj. Bardzo lekkie i wygodne, pies od razu się przyzwyczaił. Najgorsze jest to, że kot zaczął mu podkradać miejsce ;p

Dorobowska94

 
Posty: 5
Od: Pt wrz 22, 2017 14:40

Post » Śro wrz 27, 2017 19:16 Re: Legowisko dla psa

Z wikliny? Nigdy w życiu :P Zjadłaby mi od razu legowisko tzn już nie gryzie mebli, ale kiedy zostaje sama to mogłabym z nudów podgryzać (tak jak ścianę przy drzwiach)

Ew411

 
Posty: 130
Od: Sob paź 01, 2016 21:22

Post » Sob wrz 30, 2017 13:16 Re: Legowisko dla psa

Ew411 pisze:Myślę, ze jedna sie zdecyduje, ale na pewno zdecyduje się na legowisko które można całkiem rozebrać. Teraz jedynie znaleźć jakieś fajne ;)

Całkowicie rozbieralne i łatwe w praniu mam legowisko z Drzemadeł. Zamówiłam sobie rozmiar XXL by zmieściły się koty i pies :)
Można sobie wybrać dowolne tkaniny, czy w środku ma być materac z gąbki( do wyboru jaka to ma być gąbka) czy poducha pikowana z wypełnieniem poliestrowym.
Można ustalić jak grube, wysokie i mocno wypchane mają być brzegi legowiska.
Materac jest wyjmowany z pokrowcem na suwak, spód i brzegi legowiska łatwo zrolować i wrzucić do pralki ;)

Obrazek

Tu same koty, pies został wykopany :ryk:
Obrazek
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości