Metamorfoza żółwicy stepowej

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Pt maja 05, 2017 7:44 Metamorfoza żółwicy stepowej

Zaadoptowałam. 20-letnia żółwica stepowa. Dziób był do piłowania. Stan ogólny- taki sobie, ale będzie lepiej. Żółwica jest już w terrarium z moimi dwoma grekami. POLECAM PRZYCHODNIĘ WETERYNARYJNĄ OAZA I DR MALUTĘ.
Obrazek KLIK NA ZDJĘCIE

tu wszyscy razem:
https://www.instagram.com/p/BTUVvRBjeqe ... y=jiaolila
jak się gdzieś pomylę, coś zapomnę- krzyczeć! :) nr do mnie 668250065

aka_nina

Avatar użytkownika
 
Posty: 4461
Od: Czw paź 01, 2009 10:53
Lokalizacja: Piaseczno

Post » Sob maja 06, 2017 0:07 Re: Metamorfoza żółwicy stepowej

Ale gadziny :mrgreen: , mimo iż zwierząt miałam stado, mam i mieć będę, tej gromady zwierząt nigdy nie miałam.Gady są fascynujące, ale wymagające.
http://norweskie.blog.onet.pl/czekam na zamówienia;)
ObrazekObrazek

Niutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2205
Od: Pt sty 16, 2009 22:38
Lokalizacja: Zgierz

Post » Pon maja 22, 2017 7:47 Re: Metamorfoza żółwicy stepowej

Niutek pisze:Ale gadziny :mrgreen: , mimo iż zwierząt miałam stado, mam i mieć będę, tej gromady zwierząt nigdy nie miałam.Gady są fascynujące, ale wymagające.

Bardzo. Żółwie nawet bardziej niż inne gady. Ale są tak kochane, roślinożerne, spokojne. Kocham je.
jak się gdzieś pomylę, coś zapomnę- krzyczeć! :) nr do mnie 668250065

aka_nina

Avatar użytkownika
 
Posty: 4461
Od: Czw paź 01, 2009 10:53
Lokalizacja: Piaseczno

Post » Nie maja 28, 2017 12:56 Re: Metamorfoza żółwicy stepowej

Nie powinno się obcinać dzioba zanim nie poskutkują naturalne sposoby nawet jeśli jest przerośnięty. Dziób faktycznie był przerośnięty, ale myślę, że dałby sam sobie radę. Czy vet znał się na gadach ? Wg mnie dziób jest bardzo poszarpany piłowaniem, powinien być gładko wypolerowany tak jak odrasta.
Swojego żółwia mam już oho z dobre 13 lat i dzioba ani pazurów nigdy mu nie przycinałam, ponieważ Bestia sama musi o to zadbać z moją pomocą oczywiście. Dziób rośnie kiedy go hibernuję na okres zimowy i jego aktywność jest mniejsza, ale po wybudzeniu zaraz znika.
Zazdroszczę, że żółwiska się zaakceptowały. Ja kiedyś swojej Bestii chciałam dołożyć towarzystwo, ale on nikogo nie lubi i atakował drugiego. Lubi chyba tylko moją kotkę za, którą łazi jak cień kiedy przyjeżdżamy i puszczam go wtedy wolno po mieszkaniu, a kotka z kolei za dzieciaka siadała mu na skorupie i siedząc na nim zwiedzała dom, a on ją dzielnie woził :)

Agresor-ka

 
Posty: 40
Od: Czw mar 09, 2017 19:51

Post » Pon maja 29, 2017 10:23 Re: Metamorfoza żółwicy stepowej

Agresor-ka pisze:Nie powinno się obcinać dzioba zanim nie poskutkują naturalne sposoby nawet jeśli jest przerośnięty. Dziób faktycznie był przerośnięty, ale myślę, że dałby sam sobie radę. Czy vet znał się na gadach ? Wg mnie dziób jest bardzo poszarpany piłowaniem, powinien być gładko wypolerowany tak jak odrasta.
Swojego żółwia mam już oho z dobre 13 lat i dzioba ani pazurów nigdy mu nie przycinałam, ponieważ Bestia sama musi o to zadbać z moją pomocą oczywiście. Dziób rośnie kiedy go hibernuję na okres zimowy i jego aktywność jest mniejsza, ale po wybudzeniu zaraz znika.
Zazdroszczę, że żółwiska się zaakceptowały. Ja kiedyś swojej Bestii chciałam dołożyć towarzystwo, ale on nikogo nie lubi i atakował drugiego. Lubi chyba tylko moją kotkę za, którą łazi jak cień kiedy przyjeżdżamy i puszczam go wtedy wolno po mieszkaniu, a kotka z kolei za dzieciaka siadała mu na skorupie i siedząc na nim zwiedzała dom, a on ją dzielnie woził :)

Nie dałby, ta żółwica miała taki przez ostatnie kilka lat z tego co mi mówiła poprzednia właścicielka (która nie wiedziała, że coś z dziobem jest nie tak). Żółw miał problem z jedzeniem, jadł "bokiem". Vet się zna- przychodnia Oaza- dr Maluta :) Masz rację, że jeśli nie trzeba piłować, to nie należy tego robić.
Akceptują się, kochają się bardzo :) Samiec jest niezwykle łagodny, pewnie dlatego.
jak się gdzieś pomylę, coś zapomnę- krzyczeć! :) nr do mnie 668250065

aka_nina

Avatar użytkownika
 
Posty: 4461
Od: Czw paź 01, 2009 10:53
Lokalizacja: Piaseczno




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości