Szykuje się czarny kundelek do adopcji.

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Śro kwi 27, 2016 1:07 Szykuje się czarny kundelek do adopcji.

Od kilku dni widuję w mojej okolicy czarną suczkę, potwornie lękliwą. Niemal ciągle przyciska ogonek do tyłeczka. Myślałam, że może ktoś ją wypuszcza, żeby sobie pobiegała, ale ona ewidentnie szuka źródła pożywienia i ciągle się boi. Spróbuję zacząć ją oswajać, ale jeśli by mi się udało, to nie będę mogła jej zatrzymać u siebie. Może ktoś chętny na 7-kilogramowego cykorka? Jeśli nikt się nie zgłosi, to po ewentualnym oswojeniu pozostanie mi tylko zadzwonić do gminy, żeby zabrali psa do schroniska...
Nie mam zdjęcia, bo dopiero chyba wczoraj nabrałam przekonania, że jest niczyja. Jak się uda, to sfotografuję.
Piesa ma krótką sierść, tylko na pośladkach nieco dłuższą. I właśnie te jej porteczki są ubłocone.
Lata po polach i obawiam się, że z głodu może zacząć czaić się na zwierzynę, a niedaleko ambona leśniczego. Wtedy to tylko strzał i po piesku...

To jeszcze raz: Ktoś chętny?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro kwi 27, 2016 16:16 Re: Szykuje się czarny kundelek do adopcji.

Twoja gmina pod jakie schronisko podlega?

Spróbowałabym pomóc psu już teraz, bo jeśli faktycznie ambona jest blisko, to piesek długo nie pożyje. Myśliwi mają zgodę na strzelanie do tych psów wyglądających na bezdomne. A oni potrafią podejrzewać o bezdomność nawet te psy, które latają po lesie/niezabudwanym terenie (200m od domostw) blisko właściciela :roll: Inna sprawa, że sucz może być za niedługo ciężarna i nagle wypączkują z niej kolejne nieszczęścia.
Jeśli suczka jest obecnie nie do złapania to albo spróbowałabym podejść z psami, albo klatkę łapkę. Najlepiej skonsultuj się ze sprawdzoną lokalną organizacją, powinna pomóc (z naciskiem na powinna, bo polityka wielu z nich jest hm... co najmniej dziwna).

Ty$ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Nie mar 11, 2012 19:57

Post » Śro kwi 27, 2016 16:41 Re: Szykuje się czarny kundelek do adopcji.

Dziś piesy nie widziałam, pewnie schowała się gdzieś przed deszczem.
Mojego psa unika chyba bardziej ode mnie, taka strachliwa. Jak ją znów zobaczę, odstawię psa do domu i wrócę z żarciem, może zechce się do mnie przekonać.

O ile wiem podlegamy pod to schornisko:
http://www.azorek.it3.pl/node/441

Pisałam raz do tutejszej Fundacji Nero, to mi chyba nawet nie odpisali na maila, ale mogę spróbować też zadzwonić. Największy kłopot jest taki, że ta suczka biega po całkiem sporym obszarze i nigdy nie wiem, gdzie ją znajdę :? Mało komu chce się współpracować w takich warunkach. Ale masz słuszność, jak tylko znów ją zobaczę, zagęszczę ruchy, podzwonię, popytam :)
Dzięki za pomysły :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro kwi 27, 2016 17:16 Re: Szykuje się czarny kundelek do adopcji.

Może tu coś znajdziesz, może ktoś jej szuka?
http://www.e-sochaczew.pl/grupa,zwierze ... w,129.html
tu trochę czarnych szukają na Mazowszu
http://www.safe-animal.eu/index.php?nrc ... ter=Szukaj
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro kwi 27, 2016 17:19 Re: Szykuje się czarny kundelek do adopcji.

schronisko nie wygląda źle, nie słyszałam też nic złego o nim, więc może warto zadzwonić do gminy i niech odławiają?
A masz fejsbuka? może wydarzenia dla psiny pomoże zebrać ekipę łapiącą suczkę?

Ty$ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Nie mar 11, 2012 19:57

Post » Śro kwi 27, 2016 19:56 Re: Szykuje się czarny kundelek do adopcji.

Zaraz przejrzę podane linki, ale z doświadczenia wiem, że ludzie bardzo lubią przyjeżdżać w te strony i porzucać rozmaite psy :( Bardzo anonimowo, nikt nigdy nie wie kto i kiedy, a tu nagle nowy piesek. Ale nic mnie nie kosztuje zerknąć :)

Nie mam Fb...
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro kwi 27, 2016 19:58 Re: Szykuje się czarny kundelek do adopcji.

To u nas tak samo widzę. Zagłębie bezdomności :(

To jak będziesz miała zdjęcia suni i podasz mi na pw do siebie kontakt, to chociaż porozsyłam po grupach pomocowych z Twojej okolicy.

Ty$ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Nie mar 11, 2012 19:57

Post » Śro kwi 27, 2016 20:24 Re: Szykuje się czarny kundelek do adopcji.

Oki, postaram się pstryknąć piesę :) Tylko musi przestać padać, bo się pewnie nie pokaże :?
Bardzo dziękuję za pomoc :)

Co do linków to przejrzałam ogłoszenia. Jedynie pies zaginiony w styczniu tamtego roku jest odrobinę podobny, już napisałam maila. Jeśli to nie ten, to raczej nikt suczki nie szuka w internecie (przejdę się koło stacji i popatrzę na ogłoszenia na drzewie - ostatnie miejsce, jakie mi przychodzi do głowy, bo na olx piesy nie ma).
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw maja 05, 2016 23:47 Re: Szykuje się czarny kundelek do adopcji.

Mam osobliwy dar bezpośredniego angażowania się w pomoc zwierzętom, które wkrótce po moich przymiarkach znikają. Tego dnia, kiedy ogłosiłam czarną suczkę, widziałam ją po raz ostatni. To nie pierwszy i pewnie nie ostatni tego typu wypadek...
Dlatego myślę, że temat jest do zamknięcia (niestety).
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości