Luna że schroniska,to była dobra decyzja:)

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Nie kwi 17, 2016 7:41 Re: Luna, pierwszy dzień minął :)

gratuluję
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Wto kwi 19, 2016 8:06 Re: Luna, pierwszy dzień minął :)

Mamy problem z siku, Luna załatwia się w domu tylko kupę robi na dworze:( więc wiekrzosc spacerów mamy tylko rekreacyjnych.
Ktoś ma jakiś pomysł jak ja przestawić? Może to być spowodowane tym ze była w schronisku po operacji i na kwarantannie i nie wychodziła na spacery.
Obrazek

Kalai

Avatar użytkownika
 
Posty: 1253
Od: Wto cze 30, 2015 1:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto kwi 19, 2016 8:10 Re: Luna, pierwszy dzień minął :)

A sika tylko w jedno miejsce? Czy kilka?
Idź do weta, czasem sterylizowane suki popuszczają mocz (to jeden ze skutków ubocznych sterylki, wbrew pozorom całkiem powszechny).
Może też ma jakieś problemy z pęcherzem, też się zdarza.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Wto kwi 19, 2016 8:13 Re: Luna, pierwszy dzień minął :)

Tak w przedpokoju i to nie jest p opuszczanie bo sika tylko 2 razy dziennie wiec trzyma. Jutro z nią podejde do weta.
Obrazek

Kalai

Avatar użytkownika
 
Posty: 1253
Od: Wto cze 30, 2015 1:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto kwi 19, 2016 8:21 Re: Luna, pierwszy dzień minął :)

Może też za długo musi pozostawać sama - zatrudnij kogoś by ją wyprowadził w międzyczasie, jak Ciebie nie ma.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Wto kwi 19, 2016 20:13 Re: Luna, pierwszy dzień minął :)

To nie to jak jestem w domu też nie sika na spacerach:( np. W niedzielę była rano zrobiła kupę siku nie, koło 14 poszłyśmy na sie znajomymi na pola była kilka godzin na dworze i nic. Wrocilysmy wyszłam na 2 godziny i się sikała.
Obrazek

Kalai

Avatar użytkownika
 
Posty: 1253
Od: Wto cze 30, 2015 1:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto kwi 19, 2016 20:41 Re: Luna że schroniska siusia w domu:(

Ja bym po pierwsze zbadała mocz, czy aby np ze stresu, nie złapała zapalenia pęcherza. Po drugie wygląda na to, że czeka Was pracochłonna nauka czystości. Ułożenie i przestrzeganie grafiku, obserwacja psa, kiedy i jakie daje sygnały (kręcenie się, lizanie, węszenie, rozglądanie, patrzenie na okno/drzwi), że zamierza się załatwić, częste spacery i nagradzanie właściwego zachowania. Można zatrudnić do pomocy zaprzyjaźnionego psa, z którym będziecie wspólnie spacerować, a Luna będzie podglądać zachowanie kumpla. Każde siusiu na dworze chwalić. Ja dodatkowo nauczyłam komendy "siusiu".
Dużo cierpliwości, zero frustracji! i koniecznie konsekwencji w działaniu :ok:

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Wto kwi 19, 2016 22:25 Re: Luna że schroniska siusia w domu:(

Też słyszałam, że psi kumpel (nawet pies sąsiada) może pomóc - taki, który pokaże, że "to" robi się na zewnątrz. I weterynaryjnie na wszelki wypadek ogarnąć, bo zapalenie możliwe.

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Śro kwi 20, 2016 9:05 Re: Luna że schroniska siusia w domu:(

Na tym spacerze w polach była z drugim pieskiem, dzisiaj też idziemy.

Nastawilam budzik na 3.30 w nocy żeby zdążyć przed nocnym siku i udało sie;)
Zrobiła w końcu siku na spacerze, dostała przysmak i dużo pochwał.
Rano siku nie było, może na spacerze popołudniu zrobi. Najgorsze jest właśnie to ze jak nie robi na spacerach to nawet nie mam możliwości jej za to pochwalić.

Wczoraj uczyliśmy się "siad" szło jej niezle, ale dzisiaj bez przysmaków to już komendy niepamieta.
Na przywołanie przychodzi ale cwiczylysmy tylko w domu, za to nie i zostaw zna świetnie z poprzedniego życia.
Obrazek

Kalai

Avatar użytkownika
 
Posty: 1253
Od: Wto cze 30, 2015 1:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro kwi 20, 2016 9:32 Re: Luna że schroniska siusia w domu:(

Brawo :D
Niejednokrotnie z psem trzeba mocno pokombinować, by załapał o co Nam chodzi. Absolutnie się nie zrażaj i nie poddawaj, bo to może potrwać i będziesz musiała znaleźć odpowiedni na Nią sposób. Na razie wszystko ze smaczkami.
Przychodzi mi do głowy np mocno Ją napoić i posiedzieć na dworze. No, będzie musiała się kiedyś tego pozbyć :?
(Przestrzegam tylko by od razu po załatwieniu się nie wracać do domu, bo później może Cię szantażować i wstrzymywać, by więcej czasu spędzić na spacerze)
Drugi pies nie zawsze musi działać szybko, jeśli Twoja nie jest dominująca. Z samcem łatwiej. Mój musiał oznaczyć każde drzewo, zawsze Jego musiało być na wierzchu :wink: Ale co sobie podpatrzy to podpatrzy, można nagradzać tego drugiego po udanej komendzie na siku i liczyć, że Luna doda dwa do dwóch?
Właśnie teraz gościłam u siebie suczynę, która załatwiała się jedynie przed klatką. Raz. Jedno siku 8O Na nic, że spacerowałyśmy czy Jż prowadziłam do psiej toalety na osiedlu. Po godzinie mi lała w domu :roll:

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Śro kwi 20, 2016 12:02 Re: Luna że schroniska siusia w domu:(

No i się zalała godzinę po spacerze jak wyszłam do sklepu:( zaraz obok podkladu ktory połozylam w miejscu gdzie siusia. trudno będziemy nad tym pracowac. Z kotami jest nieźle chociaż trochę się jej boją. Lora nie wchodzi jej w drogę za to Ambar uwielbia za nia chodzic, czasem staje jej w drzwiach i chwilę ja przetrzyma nim się jej usunie z drogi. Już się przyzwyczaiła ze koty skaczą, oswaja się z tym ze biegają.
Obrazek

Kalai

Avatar użytkownika
 
Posty: 1253
Od: Wto cze 30, 2015 1:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro kwi 20, 2016 12:26 Re: Luna że schroniska siusia w domu:(

Staraj się nie dopuszczać do sytuacji, kiedy kot próbuje blokować dostęp do "zasobu" psu- w takiej sytuacji staraj się odwrócic uwagę kota i spowodować, żeby sam odszedł. Zwykle w konfrontacji pies-kot w warunkach domowych to psy są na straconej pozycji...
W żadnym razie nie pozwól, żeby sytuacja zaczęła wyglądać tak: https://www.youtube.com/watch?v=S7znI_Kpzbs

A za naukę czystości trzymam kciuki. Uda się z pewnością, prędzej czy później :)

Vombat

 
Posty: 431
Od: Wto gru 08, 2015 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro kwi 20, 2016 12:28 Re: Luna że schroniska siusia w domu:(

Vombat pisze:Staraj się nie dopuszczać do sytuacji, kiedy kot próbuje blokować dostęp do "zasobu" psu- w takiej sytuacji staraj się odwrócic uwagę kota i spowodować, żeby sam odszedł. Zwykle w konfrontacji pies-kot w warunkach domowych to psy są na straconej pozycji...
W żadnym razie nie pozwól, żeby sytuacja zaczęła wyglądać tak: https://www.youtube.com/watch?v=S7znI_Kpzbs

Madrze! :ok:

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Śro kwi 20, 2016 21:45 Re: Luna że schroniska siusia w domu:(

Uśmiałam się, na szczęście u nas to tak nie wyglada, Ambar tylko nie odchodzi od razu, nie straszy psa.
3h spaceru i bez siku:( więc wstaje w nocy znów.

Mam pytanie czy powinnam ja na coś oprócz wścieklizny zaszczepić?
Obrazek

Kalai

Avatar użytkownika
 
Posty: 1253
Od: Wto cze 30, 2015 1:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw kwi 21, 2016 9:26 Re: Luna że schroniska siusia w domu:(

Choroby wirusowe, jak nosówka. Co 2-3 lata.
I koniecznie coś na kleszcze. Podobno w tym roku znów wysyp.

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości