[Złapana]Jak złapać psa? Warszawa

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Śro paź 05, 2016 11:11 Re: Jak złapać psa? Warszawa

uga,
nie mam doświadczenia w łapaniu, więc nie umiem pomóc.

Jeśli chodzi o doświadczone łapanie to, czy próbowaliście z wolontariuszami z Viva Interwencje? Nie znam nikogo u nich, ale śledzę ich akcje w sieci i widzę, że to są bardzo doświadczone osoby.
http://www.ratujzwierzeta.pl/
http://www.ratujzwierzeta.pl/?page_id=48
No i jeszcze Straż Miejska Eko Patrol - złapią na pewno, bo to ich chleb powszedni. Tylko tu jest bardzo bardzo duży problem. Eko Patrol nie ma czasu wystawać i czekać nie wiadomo ile na sunię :(
A jak rozumiem, jest to jeden z najpoważniejszych problemów w łapaniu.
Druga sprawa - złapanie Eko Patrolu wiąże się z zawiezieniem na Paluch. Gdzie warunki są raczej dobre, ale nie dla suni tak dzikiej - bo adopcja takiej suni prosto ze schroniska raczej się nie zdarzy.
Lepszy byłby dom tymczasowy, hotelik etc.
Obrazek Obrazek
W moim domu koty bawią się strzykawkami. A jednak patologia czai się gdzie indziej...

joshua_ada

Avatar użytkownika
 
Posty: 9851
Od: Pon gru 03, 2007 8:41

Post » Śro paź 05, 2016 11:55 Re: Jak złapać psa? Warszawa

Joshua_ada, wysłałam PW w jednej sprawie. Eko Patrol już przyjeżdżał z dziesięć razy, ale mówili (tak jak pisałaś), że nie mogą czekać aż pies się pojawi albo szukać go cały dzień na terenie, zaproponowali, że odwiozą psa na Paluch jak my go złapiemy.. A jedna para strażników powiedziała pielęgniarce, która ich wezwała, żeby pieska nie łapać, niech sobie biega. Najbardziej frustrujące jest to, że pies po złapaniu pojechałby prosto do lecznicy, a z niej do doświadczonego DT, ale nikt nie umie go złapać.

uga

 
Posty: 786
Od: Śro kwi 22, 2015 9:26

Post » Śro paź 12, 2016 7:41 Re: Jak złapać psa? Warszawa

przeczytałam cały wątek i nie mogę uwierzyć własnym oczom, bo mam w Lublinie identyczny problem z psem, który został adoptowany ze schroniska i uciekł w dniu adopcji. Wypisz wymaluj wasza sunia. Łapię go od 4 miesięcy, ręce mi już opadły do ziemi. "Mój" pies biega od 18 kwietnia, uciekł w miejscowości oddalonej od Lublina 60 km, a w połowie czerwca pojawił się w lublinie, na moim osiedlu. Karmię go codziennie, próbowaliśmy łapać na sedalin, klatkę łapkę - nawet nie wiem ile razy. Jamor przyjeżdżał 3 razy - nie złapał. Psa zna i lubi całe osiedle - zero agresji, ogólnie pozytywne wrażenie robi - ale dzik straszny. Do psów podchodzi, do ludzi nawet na dwa metry nie podejdzie. Raz przy łapaniu wszedł za suczką na ogrodzony teren placu zabaw, zamknęliśmy furtkę i wpadł w taką panikę, ze przecisnął się przez dziurę, w której utknąłby mój kot. A pies waży 14 kg! Pół osiedla go dokarmia, więc nie przychodzi teraz na kolacje do mnie, bo nie jest głodny. Rano wyjada z misek, to, co mu zostawiam wieczorem. Nie ma siły, żeby wszedł do klatki łapki, chyba, że byłaby tam atrakcyjna suczka z cieczką. Na osiedlu ma milion kryjówek, nie wiadomo, gdzie go szukać. Krąży po osiedlu, ale nie zatrzymuje się na dłużej, tylko cały czas biegnie. Zimno już, deszcz leje, a ja Śnieżka nie mogę złapać :( Właśnie szukałam jakiś mądrych sposobów na złapanie takiego psa i trafiłam na ten wątek.
Ostatnio edytowano Pon paź 31, 2016 20:30 przez marioladd, łącznie edytowano 1 raz

marioladd

 
Posty: 2
Od: Pt lut 28, 2014 19:02

Post » Śro paź 12, 2016 8:29 Re: Jak złapać psa? Warszawa

Życzę powodzenia i koniecznie napisz, jeśli uda się go złapać, spróbujemy wtedy skopiować skuteczną u Was metodę. A co poszło nie tak w próbie złapania na Sedalin? Właśnie próbuję obmyślić łapankę na Sedalin, bo zima coraz bliżej i się martwię.

uga

 
Posty: 786
Od: Śro kwi 22, 2015 9:26

Post » Czw paź 13, 2016 20:28 Re: Jak złapać psa? Warszawa

Za pierwszym razem przegapiliśmy moment na złapanie, bo czekaliśmy aż pies zaśnie. Sedalin działa zwiotczająco na mięśnie, zaburza motorykę i trzeba łapać psa jak zaczyna się plątać i chwiać. Ja nigdy wcześniej nie łapałam psa, to był mój debiut. Myślałam, że osoby, które używają często sedalinu wiedzą jak on działa. Pomyłeczka :) Czekaliśmy 4 godziny aż pies zaśnie, a im dłużej, tym on był bardziej przytomny. Przyjechali ze schroniska, chcieli psa złapać w siatkę, a wtedy adrenalina całkowicie wyparła sedalin i po łapaniu. Pies uciekł pod płotem, przewrócił osobę, która tam stała. Pies nieufny nie pozwoli sobie, żeby stracić kontrolę nad sytuacją, nie zaśnie. Dlatego nie można długo czekać - jak widzisz, że ma problem z chodzeniem, trzeba wtedy łapać. Poza tym na otwartym terenie łatwo psa zgubić, a wtedy jest ryzyko, że zacznie go plątać na ulicy i nieszczęście gotowe. Najlepiej podać sedalin jak wiesz, że pies zje i będzie gdzieś polegiwał, albo masz szczelnie ogrodzony teren. U nas zjadł i biegł dalej. Można też jechać na rowerze za psem, i jak zacznie się zataczać, nakryć go siatką albo dużym podbierakiem. Ale to trzeba już sprawnie zrobić, więc raczej ktoś kto ma doświadczenie. Czy kontaktowałaś się z osobami z TROPa? Na facebooku mają stronę.

marioladd

 
Posty: 2
Od: Pt lut 28, 2014 19:02

Post » Sob paź 15, 2016 22:52 Re: Jak złapać psa? Warszawa

marioladd pisze:mam w Lublinie identyczny problem z psem, który został adoptowany ze schroniska i uciekł w dniu adopcji.

Łapię go od 4 miesięcy, ręce mi już opadły do ziemi. "Mój" pies biega od 18 kwietnia, uciekł w miejscowości oddalonej od Lublina 60 km, a w połowie czerwca pojawił się w lublinie, na moim osiedlu.
Karmię go codziennie, próbowaliśmy łapać na sedalin, klatkę łapkę - nawet nie wiem ile razy.

Psa zna i lubi całe osiedle - zero agresji, ogólnie pozytywne wrażenie robi - ale dzik straszny. Do psów podchodzi, do ludzi nawet na dwa metry nie podejdzie.

Pół osiedla go dokarmia, więc nie przychodzi teraz na kolacje do mnie, bo nie jest głodny. Rano wyjada z misek, to, co mu zostawiam wieczorem.

Na osiedlu ma milion kryjówek, nie wiadomo, gdzie go szukać.

Śnieżek ma wydarzenie na facebooku https://www.facebook.com/events/335572180107742/.

Co się stanie z psem po złapaniu? Osoba, która go adoptowała chce go odzyskać?
Czy zostanie dany do zapsionego tymczasu albo schronu?

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Pt gru 09, 2016 12:51 Re: Jak złapać psa? Warszawa

Nie piszę tutaj od dawna głównie z braku czasu, choć i chęci często niewielkie.
Pies jest, gdzie był - to krótka wersja. Oczywiście nie jest tak, że nic się nie dzieje. Były (już nie liczę) próby łapania, sposoby sprytne, plany dobre, świetna organizacja. I nic z tego.
Potem jeszcze przygody z firmą J, już w wątku wspominaną. Niby się wycofał, potem się okazało, że wrócił; miał sunię łapać, ale chciał oficjalne zgody administracji (zrozumiałe). Z jedną administracją poszło szybko i łatwo, druga zamęczała go pismami aż powiedział, że ma dość i się wycofuje. Płakałam z bezsilności i frustracji. Aż tu nagle pani dyrektor się odmieniło i pozwoliła mu łapać bez tych wszystkich cyrków. No i przyjechał. I nie złapał :placz:
Już Wam pisałam, że każdy, kto ma łapać sunię, przyjeżdża oglądać teren i go podsumowuje słowami "k...a mać". I nikt nie wierzy, że tego psa nie da się złapać dopóki sam nie spróbuje. Ludzie, którzy próbują, są (przykładowo) umówieni na 4 łapanki w weekend: 3 w sobotę i ta "moja" sunia w niedzielę. No i w sobotę sobie te trzy psy łapią, a suni kolejny raz nie. Ona jest tak sprytna i tak ostrożna, że wszystkim się kończą pomysły. Jeść dostaje, ale tam zaczęła się budowa, nie jest dla niej zbyt bezpiecznie.
Mam ładne zdjęcie, tak blisko można czasem podejść, ale jak zauważy, że się ktoś nią interesuje, to ucieka. Ona decyduje, jak za blisko albo jakiś ruch człowieka się jej nie spodoba, to zwiewa. Wyciągam dla niej jedzenie z półeczki pod gondolą wózka, podnoszę się i już jej nie ma..
http://pl.tinypic.com/r/2vb7w9g/9

uga

 
Posty: 786
Od: Śro kwi 22, 2015 9:26

Post » Pt gru 09, 2016 13:43 Re: Jak złapać psa? Warszawa

W sumie mądra sunia. Pewnie wiele krzywd doznała od ludzi.
Teraz nie wie, że dla jej dobra te łapanki.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Nie gru 11, 2016 0:10 Re: Jak złapać psa? Warszawa

Zawsze można przekupić jakimś mięskiem :P

Seth0

 
Posty: 2
Od: Sob gru 10, 2016 23:53

Post » Wto gru 13, 2016 15:46 Re: Jak złapać psa? Warszawa

Ona najwyraźniej nieprzekupna, bo od kilku lat codziennie usiłuję ją przekupić i jeszcze niczym się nie udało (jeść musi, więc dalej będę próbować).

uga

 
Posty: 786
Od: Śro kwi 22, 2015 9:26

Post » Nie cze 18, 2017 22:26 Re: [Złapana]Jak złapać psa? Warszawa

Nie mam siły na więcej, więc krótko: sunia została złapana!
Po tylu latach. Nie mogę uwierzyć i bardzo się cieszę. Znaleźli się uparci, którzy karmili i uparci, którzy łapali.
Nie ma tu mojej zasługi, ja nie łapałam, dziękuję wolontariuszom i przekazuję dobre wieści.

uga

 
Posty: 786
Od: Śro kwi 22, 2015 9:26

Post » Nie cze 18, 2017 22:36 Re: [Złapana]Jak złapać psa? Warszawa

i co teraz?
:D
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Pon cze 19, 2017 8:03 Re: [Złapana]Jak złapać psa? Warszawa

https://www.facebook.com/groups/Zaginio ... 3214153357
Tutaj więcej informacji i zdjęcie.
Dla tych co nie mają facebooka:
"Miot już nie jest ślepy. Wszystko u suni ok. Myśleliśmy, że nie ma pokarmu. Podejrzewaliśmy nawet, że małe już padły z głodu, a ona jeszcze z nimi siedzi. Maluchy do adopcji będą. Sunia jest prawdziwą matką..i to nam pomogło ją złapać."

Ech ta matczyna miłość, większa od strachu, nieufności, ostrożności.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pon cze 19, 2017 21:18 Re: [Złapana]Jak złapać psa? Warszawa

Nie mam Fb, ale dzięki uprzejmości forumowiczki, która przekleiła tekst z Fb do maila i mi wysłała, mogłam wszystko przeczytać.
Dla tej grupy to jest wielki sukces, wielu "poległo" lub w ogóle się nie podjęło łapania. Są szczęśliwi i dumni z akcji, opisują swoje działania. Ja im gratuluję i dziękuję.
Ale dziękuję też wszystkim, dzięki którym sunia dotrwała do dnia złapania, bo ponad 3 lata żyła na tym terenie, dostawała jedzenie, wodę, ciepły rosół w zimie, przysmaczek, chrząstkę itd. itp. Przez 3 lata codziennie ktoś o to dbał (kilka "ktosiów") i ja to doceniam.
Ja niektórych rzeczy nie chcę komentować na forum publicznym, z terenem szpitala byłam, jestem i będę związana, są tam inne zwierzęta. Wolę odpowiedzieć na pw czy sms.
Myślałam, że sunia ma super dt, ale z wiadomości na Fb wynika, że to tdt i to na krótko. Napiszę jak będę wiedzieć. Ja psa karmiłam przez trzy lata, ale mój nie jest, więc jestem informowana o decyzjach, a nie pytana o zdanie. Piszę to tylko, żebyście wiedzieli, że ja wszystkiego nie wiem, pies jest w dobrych, doświadczonych rękach, ja zawsze pomogę, jeśli dadzą znać, że jakoś mogę.
Oczywiście najgorsze w tej sytuacji jest to, że urodziły się szczenięta, ale to dużo by pisać na ten temat.

uga

 
Posty: 786
Od: Śro kwi 22, 2015 9:26

Post » Pon cze 19, 2017 22:48 Re: [Złapana]Jak złapać psa? Warszawa

Dziwne, ze przez 3 lata urodziły sie tylko raz.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości