Obroża antyszczekowa

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Pon sie 24, 2015 12:17 Obroża antyszczekowa

Witajcie. Mam pytanie dotyczące właśnie obroży antyszczekowej... Jaka obroża antyszczekowa byłaby najlepsza? Mamy w domku nowego lokatora, zabranego ze schroniska i nie dość, że jest to psiak po przejściach, to jeszcze ma adhd i jest pseudo-terierkiem, także temperament ma dodatkowo podrasowany uwarunkowaniami genetycznymi:-) W schronisku doradzili nam, żeby kupić taką elektroniczną obrożę, żeby mu krzywdy nie zrobić, a troszkę go wyciszyć, chodzi głównie o szczekanie:-) Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Wespazjan

 
Posty: 8
Od: Pt cze 26, 2015 21:38

Post » Pon sie 24, 2015 12:30 Re: Obroża antyszczekowa

Darowałabym sobie kupowanie obroży a skupiłabym się na terningu i wyciszaniu. Może komenda "cisza" (u nas "zamknij się" ) po odpowiedniej nauce działa cuda. Powodzenia
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 24, 2015 12:58 Re: Obroża antyszczekowa

Zdecydowanie najpierw szkolenie. Skąd jesteś?
Obroże elektryczne są owszem używane, pod okiem odpowiedniego szkoleniowca i jedynie do korekcji, nie nauki/oduczania.
No i prawdziwa obroża elektryczna kosztuje swoje. Tą za 100zł możesz śmiało wyrzucić do kosza.
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9372
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sie 24, 2015 19:56 Re: Obroża antyszczekowa

Ja mam taką

http://allegro.pl/b021-antyszczek-obroz ... 18438.html

Mieszkam w bloku, tymczas szczekał na wszystko, na szelest, na hałas za oknem, szelest liści, stukot, szczekał na dworze i w domu,we dnie i w nocy. Po wyczerpaniu baterii wystarczyło mu ją zakładać dla przypomnienia. I nawet nie próbował szczekać. Zakładałam mu ją też na dwór, jak nie padało.
Efekt- sąsiedzi nie pisali na nas skarg i nie mieliśmy nieprzyjemności z powodu psa. Szkolenie nie wchodziło w grę, bo nim pies nauczyłby się czegokolwiek to wywaliliby nas z mieszkania.

dorobella

 
Posty: 5400
Od: Wto sty 06, 2009 19:52
Lokalizacja: T.G.

Post » Śro sie 26, 2015 22:41 Re: Obroża antyszczekowa

Mi się też wydaje, że żeby taka obroża zadziałała trzeba najpierw przeszkolić pieska, prawdę mówiąc przez cale życie mam psy i koty już od dzieciństwa ale nigdy nie trafiliśmy na takiego szczekacza, raz musieliśmy niestety oddać pieska spowrotem do schroniska bo wspinał się po kojcu jak kot 2 metry w górę a potem kury sąsiadom dusił, ale szczekacza nie mieliśmy. Trafialiśmy jednak na różne charaktery i zawsze dochodziliśmy z pieskami do porozumienia.

irminka

 
Posty: 4
Od: Pt sie 07, 2015 21:38

Post » Czw sie 27, 2015 17:02 Re: Obroża antyszczekowa

Jak widać doświadczenie z autopsji na nic się nie przyda :ryk:

Zapomniałam dopisać, że przez pierwsze 3 miesiące chodził w obroży prawie non stop. Pies ma niskie IQ :evil: , chociaż według mnie jest upośledzony :| Proces edukacyjny to ciężka praca. Najpierw było sikanie pod siebie, przywieranie do ziemi, strach przed wszystkim. Potem RC calm, calm aid. Efekt szczekanie na wszystko. Pies nas nie poznawał w nocy i szczekał, szczekał na wszystko.

dorobella

 
Posty: 5400
Od: Wto sty 06, 2009 19:52
Lokalizacja: T.G.

Post » Pt sie 28, 2015 8:29 Re: Obroża antyszczekowa

?A w końcu poszliście z nim na szkolenie?
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sie 28, 2015 18:51 Re: Obroża antyszczekowa

A ja nie rozumiem, czemu w takim razie wybraliście takiego psa do bloku... bo ładny?

Jestem jak najbardziej przeciwna wszelkim obrożom antyszczekowym... byłam świadkiem jak taka obroża się zacięła. Pies który miał obroże nie szczekał, ale pies obok już tak i obroża zaczęła "działać". I w tym czasie cudowna obróżka... się zawiesiła i zaczęła kopać prądem non stop... do psa się nie dało podejść żeby mu to zdjąć...

człowiek mówi... pies szczeka...
oczywiście że psu jest potrzebne wyciszenie, odpowiednie prowadzenie i dobry szkoleniowiec, a nie obróżka z prądem...

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

Post » Pt sie 28, 2015 19:33 Re: Obroża antyszczekowa

Madie pisze:?A w końcu poszliście z nim na szkolenie?


Miałam w tamtym czasie trzy psy. Najpierw musiałam sprawdzić, który jest najsłabszym ogniwem. Pies oprócz problemów z zachowaniem ma też problemy zdrowotne. Pies spędził pierwszy okres życia w klatce i zostały mu schizy. Szkolenie odpadało, tak jak wizyty behawiorysty. Cały czas jest ciężka praca z psem.

dorobella

 
Posty: 5400
Od: Wto sty 06, 2009 19:52
Lokalizacja: T.G.

Post » Sob sie 29, 2015 15:02 Re: Obroża antyszczekowa

Uważam, że psy dorobelly porobiły ogromne postępy biorąc pod uwagę braki w socjalizacji, geny, oraz zdrowie.
miały szczęście że do Niej trafiły.

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

Post » Sob sie 29, 2015 20:24 Re: Obroża antyszczekowa

Niestety stres, złe żywienie odbiły się na ich zdrowiu, został jeden, który cały czas choruje.

Wespazjan- jak piesek ?

dorobella

 
Posty: 5400
Od: Wto sty 06, 2009 19:52
Lokalizacja: T.G.

Post » Sob sie 29, 2015 20:30 Re: Obroża antyszczekowa

Olalola i jak się skończył ten koszmar z kopiąca non stop obrożą?
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Nie sie 30, 2015 9:19 Re: Obroża antyszczekowa

Obroża trafiła do śmieci, po jakiś pół minuty może 40sekundach w końcu do psa się dało podejść i mu to dziadostwo zdjąć...

ale wyglądało to koszmarnie.

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

Post » Wto wrz 01, 2015 8:07 Re: Obroża antyszczekowa

Generalnie nie mam z tym doświadczenia. Każde zwierze jest jakieś. Generalnie nie iem czy elektryczna obroża pomoże. Może spróbować. Może lepszym rozwiązaniem było by udać się do weterynarza i zapytać o radę. Powodzenia.

Natalia76

Avatar użytkownika
 
Posty: 9
Od: Czw cze 25, 2015 22:35

Post » Pt wrz 04, 2015 7:20 Re: Obroża antyszczekowa

Witaj, myślę, że powinnaś/powinieneś zacząć od próby oduczenia psa. Jeśli sami sobie nie poradzicie możecie wybrać się z nim/nią na szkolenie lub do behawiorysty. Możecie zapytać ich o zdanie na temat obroża antyszczekowa i wtedy podjąć decyzje o zakupie. Pozdrawiam.

tomilawa84

 
Posty: 9
Od: Czw cze 25, 2015 11:01

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości