Karmy dla psów - proszę o rady :)

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Pon kwi 20, 2015 18:37 Karmy dla psów - proszę o rady :)

Dla kotów - wiem. Są suche karmy bez zboża - od tańszych jak TOTW i Porta 21 po karmy o świetnym składzie jak PON.
A jak dla psów? Doradziłam znajomym, żeby przestali karmic koty Puriną, bo taniej kupią dużo lepszy TOTW.
Karmią niestety głownie suchymi karmami. Maja też 3 psy. Jakie karmy mogę polecić?

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 13 >>

Post » Wto kwi 21, 2015 10:54 Re: Karmy dla psów - proszę o rady :)

Z tanszych TOTW bez zboz

z najtanszych Bosh, Brit,Arion
Kotka Milka
 

Post » Wto kwi 21, 2015 12:18 Re: Karmy dla psów - proszę o rady :)

mojemu psu podaje jako karmy uzupełniające lub zastępcze gdy nic nie ugotuje- Granatapet, Dolina Noteci, Animonda
raczej mokre ale suche tez czasami - granatapet . Psiaki mają żoładek dostosowany do warzyw, zbóż więc stosunek miesa do reszty nie musi byc tak wysoki jak u kota. Kieruje się zasadą ok 45- 65% bialka i zero barwników

asia2

 
Posty: 5689
Od: Sob wrz 04, 2010 14:43

Post » Wto kwi 21, 2015 15:39 Re: Karmy dla psów - proszę o rady :)

Dzięki. Spojrzałam na ceny. Przy 3 psach, ktore razem opchną z kilogram karmy dziennie, to tanio nie jest. Bezzbożowki są niewiele tansze od kociego TOTW. Teraz psy jedzą chyba ktorąś Josere. Warto to wymienić na inną karmę w podobnej lub nizszej cenie? Bosh, Brit czy Arion są podobnej jakości jak Josera?
Chyba do psów sie nie bede wtrącać, bo jestem w tym glupia. Z kotami poszlo mi latwo, bo okazalo sie, ze znajomi kupują w sklepie 400g opakowania Puriny One, nie przeliczając, ze placą 30 zl za kilogram, i nieswiadomi, ze za te cene mają wybór dobrych karm. :roll:

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 13 >>

Post » Śro kwi 22, 2015 11:21 Re: Karmy dla psów - proszę o rady :)

A jak cenowo za kg ma karma wychodzić?

tyśka1

Avatar użytkownika
 
Posty: 636
Od: Pon cze 04, 2012 19:32

Post » Śro kwi 22, 2015 17:52 Re: Karmy dla psów - proszę o rady :)

Nie mam takich wskazówek. Chodzi mi o karmy o dobrym stosunku jakości do ceny, jak dla kotów TOTW czy Porta21 w porownaniu np. do drogiego RC.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 13 >>

Post » Czw kwi 23, 2015 10:56 Re: Karmy dla psów - proszę o rady :)

TOTW przy większych workach oscyluje w granicach 12,86 zł a 15,31 zł za kilogram (w zależności od rodzaju) więc źle nie jest. Droższe o 4zł na kilogramie od Josery (także patrząc na te największe worki). A jak wiadomo karmy dobrej jakości pies potrzebuje mniej.
Z takich średniaków to mogę polecić 3:
-brit
-markus muhle
-lukullus
W zależności od rodzaju ceny wahają się od 8zł do 12zł za kg (oczywiście nadal mowa o dużych workach).

Jeżeli jednak karmią psy w sumie tylko suchym to dobrze by było, aby karma była jak najlepsza jakościowo. A jak widać, niewiele jest różnicy (a czasem i wcale) w cenie między karmą dobrej a średniej jakości.

tyśka1

Avatar użytkownika
 
Posty: 636
Od: Pon cze 04, 2012 19:32

Post » Czw kwi 23, 2015 12:54 Re: Karmy dla psów - proszę o rady :)

Dziękuję :)

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 13 >>

Post » Pon kwi 27, 2015 12:57 Re: Karmy dla psów - proszę o rady :)

Nie do końca zgodzę się z tym, że psy mają żołądki przystosowane do warzyw czy zbóż. W końcu psy pochodzą od wilków, prawda? A wilki raczej nie polują na warzywa czy zboża, tylko na mięcho ;) I wydaje mi się, że u psów też jest duże zapotrzebowanie na mięso. Warzywa jak najbardziej mogą być ważnym dodatkiem do karmy, zboże chyba trochę mniej, ale przede wszystkim istotna jest zawartość mięsa w karmie.

Ale co do marek nie będę konkretnych polecać, bo nie znam się na tym za bardzo, z kotami mi również poszłoby łatwiej ;)

polipka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Od: Wto kwi 07, 2015 13:52

Post » Pon kwi 27, 2015 13:56 Re: Karmy dla psów - proszę o rady :)

ja karmię dwa psy mięsem z suplementami -wiec się w sprawie karm nie wypowiem
wcześniej kupowałam głownie TOTW , czasem Acanę, Josere, Brita
ciekawy watek na barfnym forum http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.ph ... sc&start=0 ale do poczytania i pomyślenia nad składem - nie do prostej odpowiedzi

ja, jak przeanalizował składy karm lepszych i gorszych i ich ceny
to przeszłam ze zwierzakami na karmienie w stylu Barf -czysty Barf to nie jest, ze względu na finanse daję tez wypełniacze i czasem mokre puszki
ale z suchej karmy całkiem zrezygnowałam

według koncepcji karmienia dieta Barf psy jedzą zdecydowanie więcej mięsa niz roślin
1. Dieta BARF dla psów powinna się składać z :
Produkty pochodzenia zwierzęcego 80%:
w tym
50% mięso (mięsień)
15% kości
15% podroby
20% żołądki

Produkty pochodzenia roślinnego 20%:
w tym
warzywa 75%
owoce 25%

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon kwi 27, 2015 14:27 Re: Karmy dla psów - proszę o rady :)

polipka pisze:Nie do końca zgodzę się z tym, że psy mają żołądki przystosowane do warzyw czy zbóż. W końcu psy pochodzą od wilków, prawda? A wilki raczej nie polują na warzywa czy zboża, tylko na mięcho ;) I wydaje mi się, że u psów też jest duże zapotrzebowanie na mięso. Warzywa jak najbardziej mogą być ważnym dodatkiem do karmy, zboże chyba trochę mniej, ale przede wszystkim istotna jest zawartość mięsa w karmie.

Ale co do marek nie będę konkretnych polecać, bo nie znam się na tym za bardzo, z kotami mi również poszłoby łatwiej ;)

Ale psy dużo dłużej są z człowiekiem-ich żołądki przystosowały się nieco do jedzenia resztek, które dał im człowiek. W tym również i różnego rodzaju rośliny. Co oczywiście nie znaczy, że mamy karmić psy paszą dla kur (pedigree i inne "super" karmy) :wink: Mając to na uwadze i kierując się logiką, trzeba wybierać karmy z jak największą ilością mięsa. Tym bardziej, że te z wyższej półki wcale nie są takie drogie w porównaniu z tymi gorszymi, co zobrazowałam w swoim poprzednim poście :)

Co do barfa to ja też całym sercem jestem za nim ale jest dość wiele przeszkód. Choćby finanse (przy większych psach podobno nie wychodzi to zbyt tanio-nie zagłębiałam się w temat dokładnie więc nie powiem w 100%), dostępność mięsa jak i jego przechowywanie. Nie każdy może pozwolić sobie na dodatkową zamrażarkę tylko dla psa, nie mówiąc już o trzech psach :ryk:

tyśka1

Avatar użytkownika
 
Posty: 636
Od: Pon cze 04, 2012 19:32

Post » Śro maja 20, 2015 22:23 Re: Karmy dla psów - proszę o rady :)

Co do tych psiaków to na pewno warzywa im nie zaszkodzą, skoro nie szkodzą też człowiekowi. Można stosować warzywa jako dodatek do karmy, a co do tej kamy – każdy pies inne upodobania ma. Ja teraz karmię caniverą z pet station. To jest karma moim zdaniem bardzo uniwersalna, a psiaka mam dość wybrednego.

andrzej_mruczek

 
Posty: 2
Od: Pon sty 19, 2015 21:59

Post » Sob maja 30, 2015 13:22 Re: Karmy dla psów - proszę o rady :)

Dokładnie. Ja moim pieskom gotuję domowe obiadki i to jest podstawa ich diety. Oczywiście dobra karma, np. canivera jest jak najbardziej ok., ale trzeba pamiętać, że to powinno być traktowane jako dodatek właśnie. Dobrze Andrzej mówisz.

Monti

 
Posty: 8
Od: Nie sty 27, 2013 22:54

Post » Śro cze 03, 2015 13:04 Re: Karmy dla psów - proszę o rady :)

Ja osobiście polecam serie karm z marki Brit według mojego psa są to najsmaczniejsze dostępne karmy jakie zostały wyprodukowane.

szwejk

Avatar użytkownika
 
Posty: 1
Od: Śro cze 03, 2015 12:06
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro cze 10, 2015 20:33 Re: Karmy dla psów - proszę o rady :)

szwejk pisze:Ja osobiście polecam serie karm z marki Brit według mojego psa są to najsmaczniejsze dostępne karmy jakie zostały wyprodukowane.

Chappi, pedigre i inne tego typu także psom bardzo smakują ale czy to powód, aby karmić nimi? :wink:

tyśka1

Avatar użytkownika
 
Posty: 636
Od: Pon cze 04, 2012 19:32

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości