jak zapoznać nowego psa i koty?

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Śro paź 29, 2014 17:57 Re: jak zapoznać nowego psa i koty?

Nowofundland.
Jego wadą jest tylko to ze jest bardzo obrażalski :D Niewiele jemu potrzeba żeby się na nas obrazić

happy tree cat's

Avatar użytkownika
 
Posty: 850
Od: Czw sie 07, 2014 17:21
Lokalizacja: okolice Leszna

Post » Czw paź 30, 2014 9:53 Re: jak zapoznać nowego psa i koty?

No tak - niufki są bardzo honorowymi psami :) Ale nie nazwałabym ich ani głupimi, ani tępymi, ani leniwymi. Klika niufów znam, zawodowo będącymi ratownikami wodnymi - więc wiem że wyszkolić je można bardzo dobrze. Zapaleni aporterzy, czujne, rozważne, potrafiące ocenić sytuację - takie mam zdanie o tych psach. I baaaaardzo wpatrzeni w przewodników, nawet gdy tamci nie mają w ręce smakołyka - ot, odpowiednia metodyka, nic więcej. A że reagują wolniej niż mój owczarek? No cóż - są po prostu molosami. Do innej pracy stworzone. I tyle.

MarionL

 
Posty: 77
Od: Czw lis 07, 2013 18:03

Post » Pt paź 31, 2014 9:47 Re: jak zapoznać nowego psa i koty?

bubu1984 pisze:z ty, szkoleniem to dla mnie jakaś abstrakcja
nasz pies to shar pei 6 letni, jest to rasa którą szkoli się trudno szczególnie jeśli od małego niczgo nie był nauczony
a nie był, nie rozumie komend i nie chce się ich uczyć, ma w nosie smakołyki jeśli trzeba zrobić siad to po kilku minutach się
zniechęci i raczej zapomni o smakołyku niż siądzie...próbowałam już różnych smakołyków
może coś zle robię ale nigdy nie miałam psa, pies nie jest agresywny do kotów w sensie że nie szczeka, nie warczy i ich nie gryzie
tylko goni i obwąchuje, kotom się zdarzyło go podrapać są przerażone, on sobie nic z tych podrapań nie robi mimo że krew leciała
kompletnie go to nie rusza i nie zniechęca do męczenia kotów
one nie wiedzą jak się bronić więc się po prostu chowają w kuchni tam gdzie pies nie ma dostępu przez co on chyba zrozumiał że kuchnia
to teren kotów i w kuchni nas słucha i potrafi stać naprzeciwko kota i być spokojny
w salonie dostaje szału, nie wiem jak to zmienić bo trudno też zmusić koty żeby wchodziły do salonu żeby on zrozumiał że salon nie należy do niego

Nagrodą dla psa może być smakołyk, zabawka albo pieszczota. Jak chodzi o smakołyki - jeśli pies niechętnie za nie pracuje, to przestań go karmić w misce. Dawaj mu wszystko z ręki za wykonanie polecenia. Jak nie chce smakołyków, to widać nie jest głodny.

Różne rasy rasy różnie się uczą, wiadomo. Czasem trzeba pokombinować - jak nie tą drogą to inną. Trzeba szukać odpowiedniej metody do psa czasem. Na pewno naucz go skupiać nasobie uwagę - karmienie z ręki jest bardzo dobre. Mówisz imię, jak on na ciebie spojrzy karma, jak usiądzie karma (nawet po kilka granulek) -- wiadomo, że najpierw trzeba go w ogóle nauczyć jak to ma wyglądać. Tu przydałoby się szkolenie, jak jest kilka psów na placu, to one też uczą się od siebie. Zwłaszcza, że jak mówisz niewiele wieszo psach. No i konsekwencja - jak nie wykona polecenia (w sensie takieg, które zna), to nic nie dostaje, ty się obracasz i nie zwracasz na niego uwagi. Po 15 minutach próbujesz znowu.

Są też niestety takie uparciuchy, które mielą w głowie i nie zawsze chcą wykonać polecenie. Owczarek niemiecki to był mój pierwszy pies, bardzo łatwo się go uczyło, praktycznie wszystkie metody się sprawdzały. Teraz mam 2 yorki i molosa - tosa inu, bardzo fajne psy, ale podejście trzeba było zmienić. I jedna z tych suczek yorka, to taka uparciucha (obecnie ma 12 lat), ona nic nie zrobi za zwykłego smaczka. Przegłodzić ciężko, bo ona jest niejadek. I na nią najlepsza metodą jest zazdrość. Mówię siad (ona zna niewiele komend) - kto siada dostaje smaka, a kto nie to nie. Następna szansa za chwilkę i wtedy już siada :)

Azazella

 
Posty: 74
Od: Śro cze 05, 2013 11:15
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie lis 02, 2014 13:06 Re: jak zapoznać nowego psa i koty?

ale shar pei to nie pies :wink:
ja zawsze mialam owczarki - teraz ma tymczasowo suke shar pei - i to jest przybysz z innej planety :wink:
nie ma zadnego porownania do znanych mi psow
"moja" uwielbia suszone zwacze - za to jest w stanie duzo zrobic :lol:
UWAGA NA PARARELIGIJNE RUCHY APOKALIPTYCZNE

enigma

Avatar użytkownika
 
Posty: 41033
Od: Wto wrz 13, 2005 14:25

Post » Śro wrz 16, 2015 21:25 Re: jak zapoznać nowego psa i koty?

Fakt, inteligencja nie ma nic do rzeczy. Są psy, które są zachwycone współpracą z człowiekiem, są takie, które mają tę współpracę głęboko w nosie. Moja mastifka rozumiała doskonale, co od niej chcę, ale czy wykonywała polecenia? Raczej nie;-) Ale spokojnie wspolzyla z małą kotką. Teraz psa niestety już nie ma, ale kotka odżyla dopiero po odejściu wielkoluda.... Widzę, jak wielką krzywdę im robiłam, dopiero teraz...Kot z psem mogą żyć pod jednym dachem, ale to nie jest naturalne. Pies wiecznie się hamuje, a kot żyje w wiecznym strachu. Nie róbmy zwierzętom tego!
Ostatnio edytowano Czw wrz 17, 2015 9:05 przez Azalia, łącznie edytowano 1 raz

Azalia

 
Posty: 1
Od: Śro wrz 16, 2015 20:33

Post » Czw wrz 17, 2015 7:50 Re: jak zapoznać nowego psa i koty?

ja mam niedużego mieszańca, troszkę w typie łajki zachodniosyberyjskiej ok 20 kg
gdyby mu pozwolić bez problemu upolowałby zarówno wiewiórkę jak i kota
smakołyki go nie interesują, raczej jest niejadkiem

ale bardzo mnie lubi, i cieszy się jak jestem zadowolona - więc kiedy mówię "siad" to siada (pod warunkiem że nie każe mu siadać w błocie) , i wykonuje różne moje polecenia przydatne w naszym codziennym życiu,i oczywiście nie poluje na nasze domowe koty w żadnych okolicznościach (Jak mu kociaki usiłowały jeśc z miski -to je delikatnie odciągał za ogon,albo siedział obok i ziewał)

a mnie się wydaje, że wspólne mieszkanie kotów i psów wcale nie jest złe dla tych zwierząt
psy uczą się opanowania i tolerowania mniejszych zwierzaków
a koty mają atrakcje, bo psy sa interesujące dla kotów -koty domowe, niewychodzące aż tak dużo atrakcji nie mają, a pies , szczególnie większy to nieustającą atrakcja dla kota

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto lis 17, 2015 7:40 Re: jak zapoznać nowego psa i koty?

Ja mam teraz taką sytuację... pies jest stary i z nami już od dawna, a przytrafiło się że mamy zaopiekować się kotem - też pierwszej młodości nie jest, i oba mocne charaktery... jak na razie nie ma szans żeby razem w jednym pomieszczeniu przebywali... nie wiem co będzie;(

franula

 
Posty: 1
Od: Wto lis 17, 2015 7:32

Post » Czw sie 10, 2017 15:16 Re: jak zapoznać nowego psa i koty?

happy tree cat's pisze:Nowofundland.
Jego wadą jest tylko to ze jest bardzo obrażalski :D Niewiele jemu potrzeba żeby się na nas obrazić

Tez bym się obraziła :P Miałam nowofunlanda i był bardzo inteligentny, tylko ze bardziej koci niż psi charakter ma.

Betinka8

 
Posty: 607
Od: Śro paź 30, 2013 18:50
Lokalizacja: "7 cud natury"

Post » Pt wrz 08, 2017 13:00 Re: jak zapoznać nowego psa i koty?

franula pisze:Ja mam teraz taką sytuację... pies jest stary i z nami już od dawna, a przytrafiło się że mamy zaopiekować się kotem - też pierwszej młodości nie jest, i oba mocne charaktery... jak na razie nie ma szans żeby razem w jednym pomieszczeniu przebywali... nie wiem co będzie;(


u mnie było tak, że pies staruszek był niechętny do poznania nowego kolegi i podziałało bawienie się z kotem przy jego legowisku. Bez zawracania psu głowy. Trochę to trwało, ale w końcu zobaczył, że ja kota akceptuję i powoli sam zaczął się przekonywać :)

grappp

 
Posty: 1
Od: Pt wrz 08, 2017 12:54

Post » Czw wrz 20, 2018 9:36 Re: jak zapoznać nowego psa i koty?

Musiałyby się od maleńkości chować ze sobą aby to się udało. Psy z natury źle reagują na koty. W mojej rodzinie była historia jak kotka mała chowała się ze szczeniakiem owczarka niemieckiego i po latach kotka mimo, że wielkości łapy psa rządziła nad nim.

perssslover

Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Od: Czw wrz 20, 2018 9:26
Lokalizacja: Będzin

Post » Wto paź 30, 2018 10:24 Re: jak zapoznać nowego psa i koty?

Lepiej jak są małe, ale z mojego doświadczenia koty lepiej dogadują się z psami, niż z kotami. Mój kot nienawidzi innych kotów, ale lubi psy.

magdakor1

 
Posty: 4
Od: Wto paź 30, 2018 10:14

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości