Zanim odwiedzisz cyrk KONIECZNIE ZOBACZ FILM !!!

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Sob cze 14, 2014 14:58 Zanim odwiedzisz cyrk KONIECZNIE ZOBACZ FILM !!!

https://www.facebook.com/photo.php?v=10 ... =2&theater
I proszę zastanów sie czy warto zabrać dzieci do cyrku , czy zgadzasz sie z takim cierpieniem !?
ObrazekObrazek

Justa&Zwierzaki

 
Posty: 17967
Od: Czw wrz 11, 2008 19:03
Lokalizacja: Tychy

Post » Nie cze 15, 2014 8:27 Re: Zanim odwiedzisz cyrk KONIECZNIE ZOBACZ FILM !!!

Nigdy nie byłam w cyrku i nie mam zamiaru.
Ludzie powinni to zbojkotować. :(
kicikicimiauhau
 

Post » Czw wrz 04, 2014 18:45 Re: Zanim odwiedzisz cyrk KONIECZNIE ZOBACZ FILM !!!

Jako dziecko miałam okazję wielokrotnie obejrzeć kulisy cyrków, min. Zalewski, to co tam widziałam do dziś pamiętam, szkoda pisać....
W każdym razie moje dzieciaki do cyrków nie chodzą i nigdy nie będą, chyba, że będzie to cyrk bez zwierząt, nawet tych domowych.
Moje dziewczyny wiedzą jak traktuje się zwierzęta w cyrkach, uważają tę formę rozrywki za zupełnie zbędną. Im mniej ludzi będzie cyrki odwiedzało, tym istnieje większa szansa na zaprzestanie tego procederu, ale do tego potrzebna jest wiedza i świadomośc społeczęństwa...
http://norweskie.blog.onet.pl/czekam na zamówienia;)
ObrazekObrazek

Niutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2205
Od: Pt sty 16, 2009 22:38
Lokalizacja: Zgierz

Post » Sob wrz 06, 2014 23:36 Re: Zanim odwiedzisz cyrk KONIECZNIE ZOBACZ FILM !!!

Ja jako dziecko kilka razy byłam w cyrku. Też moją własną decyzją było to, że zrezygnowałam z tej formy rozrywki właśnie przez cierpienie zwierząt. Problemem jest to, że nawet, jeżeli ja nie pójdę tam, to pójdzie 100 innych osób. Nigdy nie będzie tak, że przekonamy wszystkich ludzi do niechodzenia. Najlepsze by to było, żeby wszystkich przekonać, bo samoistnie cyrki przestałyby istnieć, ale niestety ... Ja się zastanawiam, czy nie można z tym odgórnie, prawnie zrobić porządku. Doskonale wszyscy wiemy, jak jest w cyrkach. Po prostu wydać odpowiednią ustawę zakazującą zwierząt w takich warunkach. Ja wiem, że to nie takie proste. Problem z naszym światem jest taki, że wydaje się ustawy o ilości wody w spłuczkach i można, a nie można zrobić czegoś takiego.

martynab

 
Posty: 104
Od: Nie cze 09, 2013 17:16
Lokalizacja: Działdowo (warmińsko - mazurskie)

Post » Wto wrz 09, 2014 5:33 Re: Zanim odwiedzisz cyrk KONIECZNIE ZOBACZ FILM !!!

Radni w miejscowości Dębica zadecydowali, że żaden cyrk mający w programie tresurę zwierząt nie będzie mógł rozbijać namiotu na terenie gminy.Brawo :ok: i mam nadzieję, że może i inni pójdą za tym przykładem?
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto wrz 09, 2014 8:18 Re: Zanim odwiedzisz cyrk KONIECZNIE ZOBACZ FILM !!!

O, chociaż jedna Rada podjęła odważną decyzję.
Obrazek...Obrazek...Obrazek...

kristinbb

 
Posty: 40068
Od: Nie cze 03, 2007 20:32
Lokalizacja: Elbląg

Post » Wto wrz 09, 2014 14:55 Re: Zanim odwiedzisz cyrk KONIECZNIE ZOBACZ FILM !!!

W moim mieście zapowiada się właśnie Medrano czy jakoś tak. Mają m.in. żyrafy, słonie :( A tu taki konkurs: http://www.itvl.pl/news/wygraj-bilety-do-cyrku
Coraz więcej państw zakazuje wykorzystywania zwierząt w cyrkach. A u nas, jak zwykle - dno :x
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12386
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Śro wrz 10, 2014 20:23 Re: Zanim odwiedzisz cyrk KONIECZNIE ZOBACZ FILM !!!

Jako dziecko bywałam w cyrku, cenię go, jako pewien symbol, z którym wielokrotnie w twórczości innej się spotykałam.. Rozumiałam go poprzez tamte doświadczenia (wspólne). Jedno jest znaczące, nie pamiętam już, czy były w nim słonie, foki, niedźwiedzie, tygrysy, czy tresowane psy, konie ... Na pewno coś było z zwierząt, ale nie zapadło mi w pamięć. Co znaczy, że cyrk może być równie interesujący opierając się na działalności ludzi.. akrobaci, klauni, magicy. Jeśli dodatkowe numery miałyby się wiązać z cierpieniem zwierząt spokojnie można ich zakazać i tak cyrk będzie interesujący dla odpowiedniego przedziału wiekowego :wink: Nie zakaz, czy nie chodź, ale idź do takiego, który opiera swoje numery o pracę ludzi.
BTW. Link powyżej się nie wczytuje.
pwpw
 

Post » Czw wrz 11, 2014 0:57 Re: Zanim odwiedzisz cyrk KONIECZNIE ZOBACZ FILM !!!

... tylko gdzie sa takie cyrki be zwierząt ?
ObrazekObrazek

Justa&Zwierzaki

 
Posty: 17967
Od: Czw wrz 11, 2008 19:03
Lokalizacja: Tychy

Post » Czw wrz 11, 2014 8:09 Re: Zanim odwiedzisz cyrk KONIECZNIE ZOBACZ FILM !!!

pwpw pisze:Jako dziecko bywałam w cyrku, cenię go, jako pewien symbol, z którym wielokrotnie w twórczości innej się spotykałam.. Rozumiałam go poprzez tamte doświadczenia (wspólne). Jedno jest znaczące, nie pamiętam już, czy były w nim słonie, foki, niedźwiedzie, tygrysy, czy tresowane psy, konie ... Na pewno coś było z zwierząt, ale nie zapadło mi w pamięć. Co znaczy, że cyrk może być równie interesujący opierając się na działalności ludzi.. akrobaci, klauni, magicy. Jeśli dodatkowe numery miałyby się wiązać z cierpieniem zwierząt spokojnie można ich zakazać i tak cyrk będzie interesujący dla odpowiedniego przedziału wiekowego :wink: Nie zakaz, czy nie chodź, ale idź do takiego, który opiera swoje numery o pracę ludzi.
BTW. Link powyżej się nie wczytuje.

Myślałam, że może wywalili tę ofertę, ale przenieśli po prostu w inne miejsce, na fb itvl pokazuje mi się w aktualnościach: https://www.facebook.com/ITVLpl?fref=ts
W zeszłym roku w sierpniu protestowałam z grupą przed Koroną bodajże, to było tuż przed Carnavalem SztukMistrzów, wiadomo, co to za impreza, co roku odbywa się przez kilka dni w Lublinie, rozdawaliśmy ulotki, żeby ludzie wybrali to wydarzenie, zamiast zniewolonych wielbłądów i sensacji, jak to zapowiadali: białych lwów. Jakoś nikt nie był zainteresowany...
Tu będzie więcej zdjęć i filmów, dlaczego NIE dla cyrku ze zwierzętami: https://www.facebook.com/koalicjacyrkbe ... at?fref=ts i https://www.facebook.com/saynototheanimalcircus?fref=ts
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12386
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 77 gości