Otrucie psa-jak dziala trutka?

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Pon kwi 21, 2014 15:19 Otrucie psa-jak dziala trutka?

Jak dziala trutka na szczury na psa?
jakie sa objawy?
czym można jeszcze otruć psa jak nie trutka?
czy jezeli pies po spozyciu trutki bedzie umieral i zgosi sie do wet o uspienie czy od razu sie wzywa policje?
Kotka Milka
 

Post » Pon kwi 21, 2014 17:30 Re: Otrucie psa-jak dziala trutka?

a jakie masz objawy ?są różne trutki.działać trzeba szybko i niestety długo podawać leki.

anka1515

 
Posty: 4084
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Wto kwi 22, 2014 14:08 Re: Otrucie psa-jak dziala trutka?

Nie mam objawów, tylko zastanawia mnie jedno- trucizna jest na pewno nie smaczna dlaczego psy ja zjedzą?
wiadomo szczur jest maly to troche trutki go zabija ale pies? jest duzy i wiecej trutki trzeba dac ktora na pewno by wyczul/.......
Kotka Milka
 

Post » Śro kwi 23, 2014 20:02 Re: Otrucie psa-jak dziala trutka?

Z moich obserwacji wynika,że trutka wcale nie jest niesmaczna dla psów czy kotów.Kiedyś miałam inwazje myszy i po wystawieniu trutki najbardziej pchał się do niej z zamiarem zjedzenia kot.Musiałam trutke ukryć głęboko pod szafkami bo bardzo chciał się do niej dostać.

wiolka06

 
Posty: 801
Od: Nie paź 10, 2010 19:08

Post » Śro kwi 23, 2014 20:42 Re: Otrucie psa-jak dziala trutka?

Zazwyczaj jeśli ktoś z premedytacją chce otruć psa to taką trutkę wkłada np. do kiełbasy. Nie ma ona w sobie jakiś zapachów odstraszających inne zwierzęta niż gryzonie dlatego psy ją zjadaja. Pierwszymi objawami są apatia, dopiero potem pojawiają się wymioty , ogólne osłabienie i biegunka . gdy wystepuja takie objawy to juz jakiś czas od podania trutki. Wtedy jak najszybciej powinno się udać do weta, jeśli to trutka to na 80 % odtrutką jest witamina K podana domięśniowo w zastrzykach. Niestety czasem, na to jest juz za pozno i z powodu uszkodzenia narzadow wewnetrznych zwierze umiera. :cry:
Tak niestety było z moim psem jakieś 7 lat temu :cry:
Obrazek

Roxy0311

 
Posty: 316
Od: Czw wrz 19, 2013 11:47
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro kwi 30, 2014 20:25 Re: Otrucie psa-jak dziala trutka?

W sumie Twój wątek wygląda nieco jakbyś chciała Ty tego psa zatruć i kombinujesz jak to zrobić bezkarnie acz skutecznie :twisted:

Większość, jeśli nie wszystkie, trutki na gryzonie zawierają silne antykoagulanty, substancje które znoszą krzepliwość krwi.
Objawy są najczęściej bardzo charakterystyczne, nie pozostawiające większych trudności w rozpoznaniu - choć oczywiście żeby była pewność trzeba dokonać sekcji, pobrać próbki i je zbadać.
Substancje te powodują gwałtowne, masywne krwotoki wewnętrzne, wylewy podskórne, powstawianie krwiaków na skórze, śluzówkach, białkach oczu, aczkolwiek nasilenie objawów zależy od ilości zjedzonej trutki.
Widziałam psa zatrutego trutką - krew lała mu się z dziąseł pod lekkim dotykiem.
Każdemu kto świadomie i specjalnie skazuje psa/kota na taką śmierć - osobiście życzę paskudnej choroby z podobnymi objawami.

Nie będę wdawała się w rozważania odnośnie innych trucizn i ich sposobów podawania - bo po pierwsze, pomysłowość ludzka nie zna granic, po drugie, mam opory przed podsuwaniem pomysłów tym mniej kreatywnym.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt maja 02, 2014 13:05 Re: Otrucie psa-jak dziala trutka?

Anka boi się, że jej sąsiedzi mogą otruć jej psy. Rzucają w nie kamieniami jak są u Ani na ogródku, wyzywają ją - na zasadzie "bo my Cię k..wa nie lubimy".
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości